bugün

(bkz: nerede benim külahım)
Ben utandim..

Bir turk olarak utandim..

Abi biz nasil tum kurtler teroristtir diyebiliriz?

Hic olur mu oyle sey?

6 milyon aile kiz alip vermis birbirine. Ic iceyiz, kardesiz.

Bizi birbirimize dusman edemeyeceksiniz.
Fransa gibi g7 ülkesinde bile taksici sendikaları uber'e tepki olarak eylem yaptılar. Yaptıkları eylemde onlarca aracı ateşe verdiler. 16 şehit için -öncekiler ve sonrakiler de var elbette- için bikaç dükkanın yakılması çok sönük bi tepkidir.

Eminim Yurtaşımızın zararı karşılanacaktır. Gerisi işin şov kısmıdır.
pikachuyum ama elektrik saçamıyorum givi bi şey.
içimi acıtan haykırış. Yeğeni şehit düşmüş vatan için. Allah hepinizin belasını versin.
Bu adama bunu söyletenlere yazıklar olsun be, hepsinin sıfatına tüküreyim.
Her kürt kendini kanıtlama çabasına girdi bu sözde vatanseverler yüzünden.
türkü kürtten ayıran faşittin tekidir, pkk dan hiçbir farkı olmayan bölücüdür onlar. ülkenin bütünlüğünü düşünseler ayrım yapmazlar.
o kulahinizi alin bir taraflariniza sokun.
kürdüm, yıllarca o kültürün içinde büyüdüm. bizim camımızda her milli bayramda türk bayrağı asılı olurdu. dedem, şehit haberi geldiğinde kürtçe beddua eder, soverdi hainlere, ağlardi o gencecik fidanlara. ben, türk bayrağı'na her daim hastalık derecesinde bağlı oldum. kürt olduğum ve pkk yi desteklemediğim için onca borcum harcim varken başka bir kürt tarafından iftiraya uğradım, işten attırılmaya calisildim. umrumda bile değil, korkmaz benim gözüm. kafama dayasinlar silahı, beni vursunlar, ben bebek katillerine , gencecik insanlara kiyanlara destek vermem, verdiremezler. benim sulalem destek vermez, verdiremezler.
sizlerden bazıları, kim oluyorsunuz ki ırkçılık yapıyorsunuz ? çok mu akillisiniz ? pkk nin kürtleri sikine bile takmadığını göremeyen ve ona destek veren bazı insanlardan hiçbir farkınız yok sizin.
caniligin, hainligin ırkı olmaz arkadaşlar, ol-maz !
Insanın içini sızlatan söylem. Etnik Köken konusunda saçma salak genellemeler yapılmaması gerektiğinin en büyük göstergesi. Adam orada can parçasını kaybetmiş vatan için bir de hain değilizle uğraşıyor. Türküm ben deyip askerlikten kaçan kişiler düşünsün biraz da hain kimmiş.
zaten böyle vatandaşlar sayesinde bölünmüyoruz. yoksa çoktan bölünmüştük.
şehidimize allah rahmet eylesin, ailesine sabırlar versin.
7 milyon tanesi oy vermiş. gel sen ara bul vermeyeni.
şaşılmayacak ifadedir. nitekim bu ülkenin yapı taşlarından biri olan kürt insanının çoğu bu söylemin arkasındadır.
Hayır yani hain olmamaları ayakta alkışlanacak bir şey mi, zaten olması gereken bu değil mi.

Doğuda pkk nın bu kadar güçlenmesine izin verenler kim, pkk ya canlı kalkan olan kim, k*rtler dersek faşist ırkçı oluruz dimi.

Olması gereken şeylerin adını iyilik yapmak koymuşlar.

Hainlik adamların kanında var, mağdur edebiyatınızı yemeyiz artık.

Benim gencecik türk evlatlarım ölüyor, bunun intikamı alınacak.
Milliyetçi geri zekâlıların yine kulağından girip götünden çıkmasıyla sonuçlanan haykırış. Kendilerine kılıf bulurlar yine andavallar.
tüm kürt yazarlara sesleniyorum:

- kafatasçı, ırkı ne idüğü belli olmayan zeka yoksunu sikiklere bir şey kanıtlamak zorunda değilsiniz. kendinizi böyle hissetmeyiniz, okursa ekime, okumazsa sikime deyip geçiniz.

- size özel mesajdan küfür yağdıran embesillere cevap vermeye tenezzül etmeyiniz.

- nickaltlarınızı trolleyen bu gereksizlere asla ve asla ciddi olarak cevap vermeyiniz, trolleyiniz.

- düşüncelerinizi asla birilerinin tepkisini alabilirim diye saklamayınız, vurun kahpelerin yüzüne. bu memlekette iyi insanlar da var.

- ve asla alınmayın dediklerine, bu gavatlar gerçek hayatta asla ve asla böyle konuşamazlar. hatta babaları bilse burada böyle yazdıklarını babaları tekme-tokat döver bunları.

seviyorum sizi.

tanım: haklı beyanlara sahip yazarın sitemi.
hain olmayan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. hele ki şehit ailelerinin...
kafatasçı kürt ve türklerin işine gelmeyen söylemdir.
bu provokatörler kırşehirde (bkz: malatya medine turizm)in otobüslerini taşlıyorlar.
bu nasıl bir gerizekalılıktır. bunlar medineyi güneydoğuda bir il mi zannediyorlar.
aslında kürt değiliz demek istemişte olabilir.
Arkadaşım daha dün Muş nüfusuna kayıtlı izmir de ikamet eden bir abimiz, kardeşimiz şehit oldu amcası "bizim dükkânlarımızı yağmaladılar biz hain değiliz" dedi. Elinizi vicdanınıza koyun dün feryad eden kürt bir anne vardı çocuğunu vatan uğruna şehit vermiş. Her kürt hain değildir insanların ekmek teknelerine zarar vermekten vazgeçin.
Irkçı ergenler hemen buraya toplanıyor.
Yazik amcama yazik. Adam gencecik evladini kör bir kurşuna şehit vermiş, kalkmiş hala biz hain kürt değiliz diye açıklama yapmak zorunda kalmış. Ulan o gencecik guzel yuzlu cocuk kürt diye vatan hainimi olmak zorunda ya da kürt diye şehit degil mi? Bende kürdum amk ama kendimi Turk hissediyorum vatanima asiğim hainlik yapmadim yapmam! Haksizlik yapmaktan vazgeçin artik hele ki bu amcama.
Insanlari bu soylemlere zorlayanlar var ya, haah evet evet siz hepinizden iğreniyorum.
bu devletin askerine polisine kurşun sıkmayan, teröre bulaşmamış ve hainlik etmeyen herkes kardeşimizdir. ayrımcılık bölücülük yapmayan, vatanı bölmeye, parçalamaya çalışmayan tüm etnik kimlikler kardeşimizdir.

-anadolu, her ne kadar adı tc olsada biz bu vatanı türk kürt laz çerkez v.b. tüm etnik unsurlarla beraber kurduk.
-1000 yıldır yaklaşık birlikte yaşıyoruz. anadoluda 1000 yıldır etnik çatışma olmadı, olmayacakta. bunu herkes böyle bilsin.
-etnik milliyetçiliği son 200 yıldır ingilizler kaşıdı. fitne tohumlarını aramıza onlar ekti.
-kürt kardeşlerimizle hiç bir alıp veremediğimiz yok. kaynaştık, akraba olduk, onlara kucak açtık, batıda yaşıyorlar.

-pkk ile, -adı her ne olursa olsun- kürtleri karıştırmayalım.

-hdp dışarıdan yönetilmektedir. piyondur, siyasi bir oluşum asla değildir. bölücüdür. haindir. mensupları teröristtir.
-savcıları göreve çağırıyorum, hdp suç işlemektedir. yargılanmalıdır. kapatılmalıdır.
Eveli gun kürt diye bakkal dukkanina saldirilan adamin dun oglunun sehit olmasi uzerine soyledigi cumledir.
şu sözlerdeki acıyı göremeyenleri ortaya dökmüş sözler. sizin insanlığınız kurumuş. anadolu insanının yüreğini kaybetmişsiniz.

çok daha ağır şeyler yazdım yazdım sildim elim varmadı ama şu vatana canını vermiş şehide bile saygınız yok sizin, hala ırkının derdindesiniz. şimdi siz mi vatanseversiniz ?

Allah ım sen koru. utanmak nedir, edep nedir vicdan nedir sen unutturma...