sunum kısmı "altın vuruş" olan ödevimsidir.

ders almadığınız için odasına gidip posta koyarvari hareketlerle çayını yudumladığınız bir hocanın ve sunumun harf kalınlığının ve görüntüsünün estetiğine bile takılabilecek başka bir hocanın da sizin şeker gibi hocanızın yanına konuşlanıp notunuzu etkileyebileceğini öğrendiğinizde stres daha da artar.
normal lisans tezi, adı üstünde okulu bitirir,
lisansüstü tezi ise(yüksek lisans ve doktora) adı da üstünde adamı bitirir.
insanı sözlük yazarlığından kitap yazarlığına terfi ettiren şey.
öğrenciye yerleştirme sınavı gibi( (bkz: öys) ), öğrenciyi bitirme tezi.
beni şu şekilde bitiren tezdir, iki materyalin kıyaslamasını yapacağız tezimizde ancak ikisinin de aynı formda olanı olmadığından farklı formlardaki halini kıyasladık( elma ile armutu kıyaslama gibi oldu), tez hocamızın bilgisi dahilinde, o dedi zaten yapacak bir şey yok diye, sonra tezin sunum günü iyi de bunlar karşılaştırılmaz ki dediler bize jüri üyeleri, aynı formda olması gerekti dediler, madem öyleydi 3 ay önce niye demediniz, sonra sonuçlar mantıksız çıktı suçu neden bizde buluyorsunuz, ne diyeyim yani bitirme tezininde böyle bir şeyi çıkaranın da ...na koyim.

ekleme: gerilmekten yüksek tansiyonum var artık, oturduğum yerde rahat olamıyorum, ömrümden allah bilir kaç sene yedi.
okul biter tez bitmez. tez biterse okulda biter.. dersleri verip tezi bitirip verememe korkusunun had safhada olma durumu.. okulu değil öğrenciyi bitirmenin en tez hali...
terletendir.
götü terlettiren bir olaydır...

yav bu tez kaç safya olacak sözlük en azı falan var mı bu işin ?
şunu öğrendim ki, alacağınız not tamamı ile hangi hocadan alacağınıza bağlıdır, siz hocanın odasını arşınlamaktan bıkmışken, hatta hoca da çok çalıştığınızı görüyor ve kabul ediyorken, size 75 verirken, başka yerde yata yata tez arkadaşlarınız kolaylıkla 90 alabilir, hatta 100 alabilirler, işin kısası tezi kimden alacağınıza dikkat edin ayrıca tezi kimle yapacağınıza da dikkat edin demek istediğim dostun ile ye iç tez yapma.
(bkz: göte giren şemsiye)
şarap içilerek yazıldığında zihin açıldığı için bir gecede 10 sayfa yazılabilen fakat bu haliyle de bütçeyi zorlayan tezdir. genelde yüksek lisans tezlerinden ve bazı kitaplardan okunarak ve özet çıkarılarak yapılır. tam olarak bir tez değil de var olan tezlerin özetidir.
hazirlanma evresinde insanin da icinde birseyleri bitiren sey.
hocaya türlü türlü küfürler ettiren saçma sapan bir uygulama.
sıçırtandır, kanırtandır, öldürendir.
layıkıyla yapılanı adamı "bitirir", evet gerçekten "bitirme tezi"dir.
gecenin bir vakti kafayı hafiften sıyırmama vesile olan hadisedir. proje kafada hazırda uygulamada kim nasıl yapacak merak ediyorum.

istek, bilgisayarda sesi analiz edip paralel port yardımı ile kumandaya yollanacak ve oradan da wireless yardımı ile arabaya aktarılıp kontrol edilecek. üstüne bir kamera ve mikrofon entegre edilerek sağ sol hem dinlenip hem izlenecek, aynı anda.

bunu da yapıp buraya koymayı hedefliyorum videosunu ve fotoğraflarını.
kafayı yetirdirtir size.
hayali şirketler
hayali genel müdürlerin kartvizitleri ve kaprisleri
hayali standlar
hayali reklamlar
hayali satış arttırma teknikleri
ve gerçek olan dandik bir öğretim görevlisi ve kaprisleri ben bunu beğenmedim tripleri
ve ve en önemlisi de o aldığın 200 gramlık kağıt çıktılarının parası.
aldığın not: C *
sürekli delirip konu ve umbrella term değiştirme eğilimi olan bir hocanız varsa, ekim ayından bu yana sadece ana hatlarını belirleyebildiğiniz tezdir. ayın 9'una taslak istiyor utanmadan.
iki seçenekleri vardır kopyala yapış yada bu işleri yapan bi kırtasiye!
Özellikle Fen ve Edebiyat fakültelerinde oldukça zorlayıcı olan çalışmadır. Hocasına göre tezde bilime yenilik getirme, yeni bir yöntem geliştirme vb. şartlar aranabilir. Adı geçen fakültelerin öğrencileri için ya akademik hayatın başlangıcıdır yada sonudur.
Bi türlü bitmeyen tezdir. Bitirme tezinin konusunu pek az ilgi çekici bulan ben, bitirme tezinin 2 hatta 3 katı daha hacimli çalışmaları bitirdim, hatta yayınlananlar da oldu, ama bitirme tezini yarılamadım bile...
yapmak için heyecanlandığım projedir.
ama konuyu netleştiremiyorum. ah be okul benim gibi öğrenci buldun harcıyorsun ya pes sana!
bak ben senin ismini yücelteceğim yapma gözünü seveyim. iyi bir hoca olarak sana geri döneceğim ama şimdi
bırak peşimi tamam mı?
bitirme tezi diyorduk; konu çok aklımda yahu.
varsa bu tezi başarıyla tamamlamış olan, bana ulaşırsa pek bir mutlu olurum.
-mesajın hedef kitlesi: tezi tamamlamış ve bana yol göstermek isteyenler.
yapmak için can attığım ama hocayla görüştükten sonra tüm hevesimi kaybettiğim ödev. birden fazla konu sunduğum halde her birine tuhaf yorumlar yapıp ' acaba daha yerel mi çalışsan' diyen bir danışmana sahibim. ne istediğini bir bilsem! 2 gün sonrasına rapor sunacağım ama daha bir konum bile yok. hiç hoş değil!
sevimsizleşmeye başlayan ödev. hıpotezlerimi oluşturmakta zorlanıyorum. hatta hiç bir fikrim yok. yarın rapor sunacağım ama tek satır yazmadım. makale okumakla meşgulüm. sıkıldım yahu.
Bugün ciltletip bitirdiğim, oldukça zor tez. Ancak bitirince ve tez danışmanınızda çok beğenip sizi takdir ettiğinde tüm çabalarınıza değdiğini anlayıp mutlu oluyorsunuz.