bugün

Karşılıkşıysa devam değilse yine yangınlar yine ben.
Vazgeçmesi zor olur...

Ondan gidersiniz ama kalbinizden bir türlü atamazsınız. (aldattığı halde sevmek daha zordur.)
evlilik başka shte aşkar başkadır.
ilk başlarda güzeldir insana neşe katar ama ilerleyen zamanlarda sizden hergün bir parça koparır ya karşınızdakinin isteği biri olurken bir parçanız kopar gider yada olamadığınız için hergun biraz daha eksilirsiniz demem o ki siz siz olmaktan çıkarsınız yapmayın.
tehlikelidir, bazen fark etmeden seversin, elinde değildir aksi, o kadar sevgiyle bir başına kaldığında başa çıkmakta zorlanırsın, sonra etrafındaki başka insanlara dağıtırsın o sevgiyi, çok zor bir süreç olsa da bu başarırsın, sevgi hep hayırlı bir şeye dönüşür, sevgiden zarar gelmez yine de kendi kendine söz edersin, daha da sevmem dersin, ama fark etmeden yine seversin, ışıklı gözlerle etrafa bakarken bulursun kendini, riski bilirsin, sineye çekersin, hep bir yol bulur sevgi kendine, önce hayatına, sonra başkalarının hayatına, hep akar.

“birini sevince, hayatın değişmez mesela ama ruhun değişir o vakit. kalbin boş gezmezsin en basitinden.''
“Bir şeyin sadece mutlaklığını aramak ve ona karşı kendimin tüm diğer taraflı düşüncelerini kesmektir, onu kullanmayı ve hizmet etmesini istemeyi bırakıp, tarafsız bir göz olarak kendimin ona hizmet etmesidir; böylece kendimi görebilir, bulabilir ve kendim olabilirim.”

Bu sevgi tanımını referans alarak: Birini sevmek kendini bulmak için yetmez sanırım.

Sevgiyle kalın.
Boş iş aq. Boşkoyun
Sait Faik'in öyküsünde (Alemdağ'da vardır bir yılan) geçtiği bölüm ise şu şekildedir:

"Yalnızlık dünyayı doldurmuş. Sevmek, bir insanı sevmekle başlar her şey. Burda her şey bir insanı sevmekle bitiyor."
“bir şeyin sadece mutlaklığını aramak ve ona karşı kendimin tüm diğer taraflı düşüncelerini kesmektir, onu kullanmayı ve hizmet etmesini istemeyi bırakıp, tarafsız bir göz olarak kendimin ona hizmet etmesidir; böylece kendimi görebilir, bulabilir ve kendim olabilirim.”

bu sevgi tanımını referans alarak: birini sevmek kendini bulmak için yetmez sanırım.

sevgiyle kalın. Büyüktür 3
Bolca yapmamiz gereken, kitca davrandigimiz eylem. Sevmekten o kadar uzagiz ki toplum olarak, asik olmakla es deger tutariz cogu zaman. Oysa her seyi, herkesi sevebilir insan..
hikaye, geyik. ben beni seven birine rastlamadım.
bir tane değil çok sevdiğim insan var hayatımda, zaten bende sevmediğimi dahil etmiyorum hayatıma.
birini sevmek için karşılık beklenmez ama; insan sevdikten sonra karşılığını mutlaka beklemeye başlar. birini sevince , karşıda ki kişi; o beni sevdi, bende onu seveyim madem diye bir durum çeşidi pratikte söz konusu değil gibi gözükse de, zamanla bu olabilir. yani belki tam anlatamadım ama, sırf beni sevdi diye , bende onu seveyimle başlar , zamanla, gerçekten sevmeye doğru yol alabilir. ihtimal düşükte olsa ihtimal işte. karşılıklı kalp çarpılması ilk görüşte oluyorsa , zaman içerisinde de olması mümkündür.
garip bir şeydir. dünyada sadece iki kişi kalınsa ve ’vacuous senden nefret ediyorum’ yazılı not bıraksa yine ondan bilinmez çünkü onu seviyorsunuzdur.
Birini sevmek ona yaralarını açmaktır aslında. Birini sevmek mucizelere inanmaya başlamaktır. O mutlu olsun diye bile bile sessiz kalmaktır, ona uzaktan bakmaktır. Dokunsa bütün dünya duracak bilirsiniz. Ama mecburen, sırf birni sevmek işte tam olarak bu diye ona bir daha asla yaklaşmayı göze alamazsınız. Bazıları buna salaklık diyor. Ben buna imkansızı sevmek...
Emek ister,fedakarlık ister,güven ister. Zordur ama olmazsa olmazlardandır, güzeldir. Birini sevmek onun tarafından sevilmek en önemlisi bunu hep hissetmek ve hissettirmekte gerekir.
Karşılıksız ise bünyeye büyük zarar verir.
Böyle yaptığı bir şey, söylediği bir şey yada bir gülümseyişi aklına gelince mal gibi sırıtma sebebidir.
zorda kalmadıkça gereksiz.
başka her şeyi daha az sevmektir.
arızalı eylemdir. yaşam fonksiyonlarınızın düzenli çalışmasını engeller. hayaller mutlu mesut kuşlar böcekler hayat güzeldir şarkısı eşliğinde dolaşmak iken, özlem, tutku,kıskançlık içinde sürüklenirsin. hem böyle bir dünya da birini sevmek hep gözünün arkada kalmasına neden oluyor. malum zamanlar. kapıdan çıkıyoruz ama geri gelebilmek zor. uzun lafın kısa zor zanaat birini sevmek. insan olabilip tamamlanmak için tek şart her şeye rağmen.
yaş ilerledikçe, olgunlaştıkça zorlaşan eylem. bi noktadan sonra buna mükemmelliyetçiliķ de ekleniyor tabi.
gereksiz ve lüzumsuzdur. yeni şeyler tatmak istiyorsanız gidin macera yaşayın ama aşık olmayın helede ilk kez aşık oluyorsanız.
Malesef gereksiz.
sevilen bir şeyin yalama olması hissinden nefret edip de, en sevdiği ve kimsenin bilmediği şahane bir filmi ya da süper bir şarkıyı onunla paylaşmak istemek gibi sanki birini sevmek.