bugün

Tehlikeli bir saplantılıktır.

Ruh sağlığı bozuk kişilik hastalığı.

Evlerden ırak.
dünyanın en korkunç şeyidir. arkadaşlar bunun kadını erkeği de yok. evet erkeklerde şiddet oranı çok çok fazla. ama saplantılı aşık filiz aker vatan şaşmaz'ı öldürmüştü. ayrıca bir kadın da sevdiğini iddia ettiği erkeğin yüzüne kezzap atmıştı.

ya benimsin ya toprağın kafası çok tehlikeli.
Hastalıklı bir durum olsa da saplantılı bir şekilde sevilmenin vereceği hissiyatı merak ediyorum.

Sizi her şeyden çok isteyen ve ne yaparsanız yapın sizden kopamayan biri...

evet çok hastalıklı bir durum.
Hani derler ya allah düşmanımın başına vermesin diye.. aman aman, böyle insanlar kimseyi bulmasın. Böyle insanlar da çabucak kendilerine gelip iyileşsinler. Zira saplantılı kişilerin varlığı, hayatınızı diken üzerinde, şüphe içinde, her an bir yerden çıkabilir endişesiyle yaşamanıza neden olabilir. Bunda güzel bir şey göremiyorum.

Büyük ihtimalle ilk başlarda iyi hissettirecektir böyle bir insanın varlığı. Çünkü gördüğünüz ilgi sizi bir şekilde şımartacaktır. Ancak unutmayın ki, bu bir saplantı. En doğru anlamıyla bu, sağlıklı bir zihnin duyabileceği gerçek bir sevgi değil. Bu, Psikolojik bir saplantı, biyolojik ya da fizyolojik bir olay. Dolayısıyla siz olmasanız başka birine saplantı duyacak bu kişi. Bunun farkına varılması ve kendinizi olabildiğince o türden duygulardan ve insanlardan korumanız gerekir.
Bir kızı çok ama çok sevdim ama değil ona zarar vermek ,saçının bir teli için ölürdüm.
Sonu ölüm ile sonuçlanır. Yapmayın evlâdım.
Ben aşık olunca hep saplantılı gibi oluyorum aşkın doğasında var bence saplantı. Ama sonuçta aşk geçici bir şey ben hiç karşılıklı aşık olmadım ondan da geçti gitti. Karşılıklı olsa bitmezdi belki de ahh benim bu platonikliğim ne olacak bilmem ki. Bu iklimin sonu mu varr?
Abazan erkek eylemi.
Eline kasiyer kızın eli değdi, para üstünü çevirirken gülümsedi diye ertesi gün kıza çiçek gönderenler vardı mağazada.
Aşk bir hastalıktır. Düşünsenize Bir duygu vücut kimyasını değiştirip oynuyor. O yüzden Obsesif kompulsif bozukluk yani saplantı bozukluğu da gayet yaratabilir.
(bkz: heathcliff)
işsizlikten oluyor o geçer.
Aşırı sevgiye değil, sağlıklı sevgiye ihtiyacımız var. Bu tip aşklarda, ibre birdenbire öfkeye dönebiliyor. toplumda "Kara sevda"diye yumuşatılan hal, aslında tedavi edilmesi gereken bir hastalık.
Normalde Saplantılı insanlar saplantılı olduklarını kabul etmez yada bunun farkında olmazlar. Bu nedenle sizin durumunuz saplantılılık değil başka bir şey. Melankoli denebilir belki.
kadın cinayetlerinin temel sebeplerinden biri. saplantılıysan siktir git tedavi ol. kimsenin de başını yakma!

milletin kızına, bacısına musallat oluyorlar sonra kötü bitiyor.
nietzche ağladığındada mı geçiyordu? oradan hareketle aşık olduğunuz insanı başkalarıyla flört ederken düşünmek lazım.

saplantı yapılacak bir insan yok. demesi kolay demeyin. abartmayın bence. sizin koyduğunuz yeri hak edecek bir insan yok. o dönem acı çekmek istiyorsunuz büyük ihtimalle. çekin acınızı. sonra çalışın, işinize gücünüze bakın.

ölümlü dünya. işinize, gücünüze bakın bence.

ya da daha da konuşalım samimiyet testi gibi olsun. saplantılısın. tamam hafız. nefis hatlar. siyah, ölçülü, dar, tek parça bir elbise giyip gelmiş kadın. kırmızı şarap söylemiş. kıpkırmızı bir ruj ve kadehte en ufak bir iz yok. baba ekseriyetle nefesin kesilir. ne saplantı kalır ne mide bulantısı. abartmaya gerek yok bence. sıkılmıyor musunuz?
Tehlikelidir.

Aman aman ha.
ondan çok etkilenmiş olmak, ona çok bağlanmaktır.
karşı tarafı rahatsız etmeden idare edilebiliyorsa sorun değildir ama çok zordur.
insanın isteği dışında, elinde olmadan olandır.
güncel Önemli Başlıklar