entry'ler (15)

gülmek

Gülmek beni yoruyor önceden böyle değildi ama bunun sebebi insanlar komik oldugunu düşündükleri şeyler yapıp söylüyorlar ve gülmenizi bekliyorlar bu da bir baskı oluşturuyor ve beni onları kırmamak için gülmeye itiyor.

birine saplantılı bir şekilde aşık olmak

Ben aşık olunca hep saplantılı gibi oluyorum aşkın doğasında var bence saplantı. Ama sonuçta aşk geçici bir şey ben hiç karşılıklı aşık olmadım ondan da geçti gitti. Karşılıklı olsa bitmezdi belki de ahh benim bu platonikliğim ne olacak bilmem ki. Bu iklimin sonu mu varr?

birine sürekli ismiyle seslenmek

Biri var bana sürekli ismimi söylüyor yani size doğal gibi ama her cümleden önce adımı söylemesi bana garip geliyor diğer insanlar sürekli adımı söylemediği için. Ben de genelde insanlara her cümleden önce adını söylemem belki bu sebepten garip geliyor. Sizce neden böyle yapıyor.

kim izliyor lan bunları dedirten programlar

Evlilik programlarına derdim önceleri şimdi ise onların yerini alan programlar bana kim izliyor lan dedirtiyor sonra da iş arkadaşlarımı izlerken bulup şok oluyorum.

tutunamayanlar dizisi

Güzel diziydi ben severek izliyordum ama yayından kaldırıldı. Üzdü.

masumlar apartmanı

Gülseren budayıcıoğlunun kitabından esinlenen bir dizi. Psikolojik sorunları olan bir aileyi konu ediniyor. Dizi çok da güzel olmuş. TRT bu işi biliyor ekrana kilitliyor izleyiciyi. Tabiyki en büyük pay oyunculukların rolün hakkını vermesinde yatıyor.

yazarlar şu an ne yapıyor

Uykum gelene kadar takılıyorum uykum var da enerjim tamamen bitene kadar desek daha doğru olur.

sözlük yazarlarının kahvaltıları

Bugün ki kahvaltım papatya çayı çünkü işten yeni çıktım ve uyuyacağım. Uyandığımda ise midem çok kötü oluyor ve başım ağrıyor sürekli. Bu yüzden kahvaltı yapmasamda papatya atı içerim iyi geliyor bana.

kadınların erkeklerde aradıkları en önemli özellik

Sadakat ve güven başka ne olacak. Ama kalmadı ki öyle birileri kimseye güven olmaz bu devirde.

neden sevgilin yok

Birini seviyorum o beni sevmiyor. Bu yüzden de sevdilim yok ama olsun sevdiğim var.

gecenin şiiri

Titreme daha fazla kalbim,
Sen onu sevebileceğinin en yücesiyle sevdin.
Kendini affet onu da bırak gitsin,
Bırak gitsin.

evlenmenin saçma olması

Aşıksanız evlenin yoksa sırf evli olmak için toplum baskısı ile evlenmek saçma.

sözlük yazarlarının sınıf başkanlığı anısı

Ben çok sessiz biriydim ilkokulda neden bilmem o çekingenliğe rağmen aday oldum ve çok az kişiydik sınıfta 9 kişiydik. Beni de sevmezlerdi ama sınıf yardımcısı yaptılar nasıl oldu hiç bilmiyorum. Hala şaşırırım.

türkiye de iş bulmak

iş bulmak zor evet ama daha da zor olan şey iş bulduktan sonraki süreçtir. Kurtlar sofrasında kuzu kuzu kalıyorsunuz.

birinin ilk tanıdığın halini özlemek

Ben birinin tanıdığım ilk halini çok özlüyorum keşke o zamana dönebilsem. Ne vardı o zamanda derseniz size derim ki o zaman benim için sıradan biriydi, bir şey hissetmediğim, sevmediğim aşık olmadığım biriydi. Şimdi ise takıntım oldu.