bugün

asıl tat buz gibi birayı kafana ilk diktiğinde gelir. ısındıkça çirkinleşir.
içinde bulundurduğu alkol miktarıyla tadının güzelligi ters orantılıdır. Tabiki kirmızı tuborgu tenzih ediyorum. Şişe ile kutu arasında da psikolojik bi tad farki vardir. Nezaman kutu bira icsem agzima hep teneke tadi gelmistir.
Sevmedigim sevemedigim buyuk ihtimalle
De sevemiycegim tat. Millet birbiri ardina nasi iciyo la istahla nasi berbat bi damak tadi var bunlarda.
Doritos peynirli yanınızda bol miktarda bulunuyorsa ve biranın markası bomonti ise mükemmel bir tad olur.
Buz gibiyse, akşamsa, dostlarınlaysan ve bir de canlı müzik varsa şahanedir.
değişen tattır.

kutu bira daha sert olur, şişe bira daha hafif.

birayı bardağa koyup içiyorsan; biranın keskinliği az da olsun yok olur.

birayı mekanda içersen; içine katılan su biranın keskinliğini alır.

ama her türlü; bira harikadır. hele yanında mısır varsa...
offf olsa da içsek denilesi tattır..
çok da güzel tattır.
lezizdir.
herkesin damak tadı farklıdır ve biranın bana göre içtikten sonra ağızda bıraktığı tat iğrenç bir şuruptan farksız, sadece yaz sıcağında buz gibi olanını hızlı içtiğimde soda içermiş hissiyatı vermişti bana kuzenle içerken ama bıraktığı damak tadı aynıydı, yani milletin bunu ardı ardına içip devirmesini anlamak benim için imkansız, demek onların damağında oluşan lezzet algısı çok farklı ki litrelerce içebiliyorlar.
(bkz: sulu bira)
(bkz: biralı su)
ilk içene güzel değil devamlı içene vazgeçilmezdir. Garip bir şey. için, içirin.
bira bir nebze doğal bir içkidir, içinde katkısı azdır. ama şu marketlerden alıp içtiğimiz vodkalar ve rakılar bildiğiniz sentetik kategorisinde incelenebilir. kendi adıma vodkayı bir kere içtim hayatımda. sonrasında eve geldim ve asetonla yüzümü temizlerken dedim ben akşam bunu mu içtim amk diye.

biranın tadı güzel yani saf etil alkol içiyormuş gibi hissetmiyorsunuz en azından.
Hayatimda ilk defa gecende ictim. Belki de onyargili oldugum icindi bilemiyorum ama tam anlamiyla iyrencti. Bu muydu yani?
en güzeli efes brewmaster red ale'nin olan tattır.
Unuttuğum tat. Elime bir efes alıp balkonda oturmayalı o kadar zaman geçtiki.
bok gibi bir şey. içindeki alkol için içiyoruz.
sidikten hallicedir. bu şeyi seven, hiç boşuna deve sidiği göndermesi yapmasın efendim.
(img:#1488492)

iyi baya.
şimdiye dek 1 yudum aldım, o da burnumdan geldi..yok böyle iğrenç bir tat..

kokusu dersen o da ayrı bir çile..
ilk kez içince çok acı ila kekremsi bir tat alırsın. ilk içince ağızda kötü bir tat bırakır. Çerezlerle kapatmaya çalışırsın. bidaha içmem falan dersin. Aradan bir kaç gün geçer sevmeye başlarsın. Sonraları seversin. ilk içişlerde 1 birayla(%5) kafayı bulursun. ileriki dönemlerde 4 taneyle anca kafan güzel olur.
Edit:biradan biraya tat farkı vardır.
Tuborg gold şişe: fazla acı değil mideyi rahatsız etmez
Tuborg gold teneke:berbattır. Mideyi yakar.
Carsberg:Biraz daha acıdır. Mideyi yakar
Bomonti: çok hafiftir. Sodaya benzer. Sarhoş olmak zor biraz
Efes malt teneke: mideyi yakar acılığı fazla değil
Amsterdam navigator cam:muhteşem biradır. Ben bundan içiyorum. Tadı tuborg gold cam gibi ama biraz daha acı. Alkol oranı fazla.
içtikçe gelen tat, ağzınızla içmeniz temennisiyle.
Hafif acı.
(bkz: çogzel)
sarşının adı, biranın tadı demişler.
Tadını bilmemde görüntü aynen sidik.