bugün

kişiden kişiye değişir
Bana göre doğru olan genelleme. Ama genede içiliyor.
rakı, bira, şarap içilmez diyen insanı anlamıyorum.
önüme bir kasa koysan biraz çerezle içer kalkarım bende mi bir sorun var.
Tadı çok da iyi değildir fakat fiyat olarak diğer alkollü içeceklere göre uygun bir içecektir.

(bkz: jack daniel s 4 tl idi de biz mi almadık)
kişiden kişiye değişendir.ama bence de kötü bir içecektir.
bira içicisi zaten çokta isteyerek içmez,rakı ve tekila varken içilmez.
benim sidiğim alkollu içeceklerden daha faydalıdır bunu profesörler söylüyor yapmayın lütfen sorun bir profesöre izah etsin size .

geçekleri gözlerinizi kapatarak yok edemessiniz bir şey zıkkım sa o zıkkımdır .

şeytan gibi şişesini süsleyince faydalı bir hal mi alıyor yani ?

sidik diyorum daha faydalı diyorum bir şeyler çağrıştırmıyormu ?
katildigim onerme, al vodkani istersen visne ile ic istersen kola ile tabi eskidendi biraktim ickiyi ama birayi sevap bile olsa icmem.
rakının tadına vardıktan sonra söylenilecek söz.
(bkz: siktir git buradan) şeklinde uyarılmalıdır bu kişi. bira candır ayrıca rakının da cilasıdır.
doğru tespittir biranın sidikten farkı yoktur benim için bir şişenin % 5ini bile içemem ama votka, viski, vs bunların hepsi candır benim için.
ilk içişte evet, sonradan öyle değil.
bir a dan zevk alamayan iki b den zevk alsın.
bira içmeyi bilmeyenin söyleyeceği sözdür.
açacaksın dizini, koyacaksın bir kova tavuk ve patates kızartmasını önüne, alacaksın biranı
bir de öyle dene.
kokusundan anlaşılacak durumdur.
zinhar yalandır, saçmalıktır.
lan sanki anama bacıma küfür ediliyor ya, nasıl alınıyorum anlatamam.
hangi marka olduğuna bağlı olarak doğruluğu değişir.
bomonti içmeyen yazar söylemi.
herkesin seveceği bir bira türü kesinlikle vardır. *
herkesin seveceği bir bira türü kesinlikle vardır. *
koklayarak içenler bunu söyler.
şimdi birayı severek tüketirim. sıcak yaz günlerinde tek dikişte yarılarım şişeyi, doymam soğuk soğuk leziz biralara ancak sevmeyeni de anlarım. insan sevmedi mi sevemiyor abi, kızmamak lazım. misal bi arkadaşım var çorbacıya gittiğimizde ben ezogelin veya domates içerken kendisi kelle paçaya tırnak, beyin ve az işkembe karışımı ekletip afiyetle içiyor midesini siktiğim. ona göre de ben ağzımın tadını bilmiyorum.
Hosaftan da anlamayanlar kulubune uye olabilecek sahsiyetlerin kurabilecegi bir cumledir. Bira yoldastir...
olayın henüz amacını anlamamış kişilerin beyanatı. bunu diyen dolu arkadaşım var. sanki içmek zorunda bırakılmışçasına konuşup rakıyı votkayı viskiyi birayı suçluyorlar. zaten kapaklarında alkollü içecek diye yazıyor. meyve suyu tadı beklemeyeceksin o zaman.

asıl mesele şurada, bugüne kadar çok başıma geldi dinledim anlamaya çalıştım. içki konusunda evde rakı içmememe şaşırıp bana entel diyen oldu (ne alakaysa). 20 yaşıma kadar viskiyi denemememe şaşıran da oldu. bira sevmeyeni çok gördüm, çok içmek zorundaymışsın, tadı güzel değilmiş, çok çişi geliyormuş, kusturuyormuş ondan berbatmış. kimse içkiye tadını sevdiği için başlamaz. ilk içki yudumlayışınızı hatırlayın. 8 yaşındayken babamın bardağından iki kocaman yudum bira denemiştim. tadı berbattı. sonra rakı denedim. o da berbattı, niye içer bir insan ki demiştim kendi kendime. lise çağlarımda benden bir iki yaş büyük abilerle sahilde oturup bira içtik ilk biramı o gün orda kendi paramla aldım. öyle günleri insan unutabilir mi? neden niçin nasıl içmem gerektiğini bilmediğim o tek şişe birayı 2 saatten uzun bi sürede içtim. tam çakırkeyf. canım sıkkın mıydı? değildi. insan ilk içkisini canı sıkkınken içmez ki bilmez o içkinin nasıl etki yapacağını. ilk biramın tadı harbiden kötüydü ama her şeye rağmen çok gülmüştük. o sohbetin konularını da hiç unutmam. o yaşımda ettiğimiz o sohbet büyük sohbet gelir hala. başkası içiyor diye içtiğim şey artık başkasıyla içtiğim şeye dönüştü. paylaşmazsam hiç anlamlı hissettirmedi.

yani bir yerde diyeceğime gelecem, bira votka cin tekila rakı hatta nerdeyse tüm içkilerin tatları tek başlarına cidden iyi değil. ama insan belli ki tek tadı için- çok işettiği -kusmayı sevdiği için içmiyor. yeri geliyor tek içiyor ama yeri geliyor adam gibi adamlarla içkisinin, yemeğinin, muhabbetin keyfini yapıyor. derdim hızlıca sarhoş olmak diyorsan arkadaşım, önereceğim içki tekila mesela. seninki de viski olsun. kusmak istemiyorum diyorsan çok içmeyeceksin arkadaşım çoğu içki haddini aşarsan kusturur. (isteyene mekanizmasını bile açıklayabilirim). param var biraz da lüks düşkünüyüm diyorsan şarabın en iyisini içersin zaten. yeter ki amacınızı doğru belirleyin.
suryani sarabı içmiş kişinin haklı söylemidir. attan ınip esege binmek gereksizdir.