bugün

semt pazarlarında ev yapımı bira satmaya özendirecektir.
öğrencilik yıllarımda oturduğum mahallenin 24 saate yakın açık büfesinde takılırdım bol bol sahibi muhabbet adamdı , özellikle de geceleri takılması sessiz ve sakin olduğundan eğlenceli olurdu. bundan 2-3 yıl önceydi çok da değil hani. O zamanlar yardım da ederdim burhan abiye. bira ver, para al hatta servise çık. Neyse buradan nereye geleceğim o zamanlar bira 1.6-7 lira falandı 2-3 yıl boyunca bir büfeye girip de bira almadım, haliyle fiyatları da bilmezdim en son bir baktım 3 küsür lira olmuş! sonra bu sabah bir baktım 4 küsür lira olmuş. lan amına koduklarım hadi millet alkole alışmasın içmesin gavatlar diyorsunuz da kendinizce lan yavşak ben şimdi ayda bir adam gibi içki içsem siktimin şeyi en az 100 liraya patlayacak

100 lira ne demek biliyor musunuz lan? Ayda bir 100 km öteye gezmeye gitsem git gel en az 100 lira benzin yakacağım tabi en az. etti 200 lira, ayda bir yemeği, bilmem nesi et olmuş 30 küsür lira etti 300 lira lan bir de bir kişiden fazla ol!. ibneler para kolay mı kazanılıyor lan? Hadi sabah akşam içme, gezme dersiniz de ne sabah akşamı haftada biri lan ayda bir lan ayda bir!

DErsiniz ya bu zamlar zenginlere, fuzuli masraf yapanlara karşı yapılıyor diye. yarrak kafalı ben fuzuli masraf mı yapıyorum ayda bir dışarda et yiyerek, ayda bir arabaya binerek, ayda bir iki kadeh bir şey atarak lan piç? Buna da mı hakkımız yok.
Bunun adı adam sikmektir arkadaş. Şu an Baltıka isimli rus birasını, oettinger isimli alman birasını, tuborg gold isimli danimarka birasını yahut efes denen şekerli alkol harici carlsberg, heineken isimli biraları 3.00 -3.75 lira aralığında tüketiyoruz. Bu biraların yurt dışı satış fiyatları bizim ödediğimiz fiyatların yarı fiyatı belki 3de 1 fiyatı. Bir birayı 4.25 lira gibi bir fiyata çekmek gerçekten adaletsizlik, vicdansızlık yetmezmiş gibi hayvanlıktır. Tamam caağnımız ciğeerimiz hüküğmetimiz alkol tüketmemizden hoşlanmıyor eyvallah ama o hükümete bizim de bir lafımız var. Sanane lan zzaaammmmmccıık?
insanı söve söve içmeye başlatabilecek fiyatlardır.
-dostum ben 3 tane alıcam sen?
-anasını avradını sülalesini....
rezilliktir, şeriatın ayak sesleridir. 4.25 ne lan, bir galon petrol mü alıyoruz?
cumhurbaşkanlığı köşküne gönderecekleri temsilci için taksi parasını ortaklaşa toplama şovuyla fakir edebiyatının ustası devrimci,ulusalcı,ayyaş,zibidi tayfanın eylemler sonrası aktıkları bar,pub,ocakbaşlarında kabaracak hesaplarının sinyalidir.
bu konuya bakan açıklaması: e içki iyi bir şey değil toplumun her kesimini de ilgilendirmiyor içmesinler !!!
(bkz: üzümden yapıyorrrruuuuum ihtiyacıma göre yapıyooorrrruurum)

ev yapımı şaraplara geçiren uygulama. tarif verebilirim arkadaşlar özelden.
içimden deli gibi küfür etmek geçen ama faşist bir hükümet dolayısıyla sözlükten ya uzaklaştırılacağım ya da atılacağım durumu söz konusuyken bir şey diyemediğim rezalet. en azından şunu diyeyim: napıyorsunuz lan siz? insanların sizin sıçtığınız bokları hiç değilse 2 saat unutması mı batıyor size? biraya yapılan zamma mı kaldı türkiye ekonomisini kurtarmak?
3 lira olmasından pek farkı yoktur. "biranın 3 lira olması" başlıklı entrylerini keyifle dolduranların, yarın öbür gün "biranın 7.25 olması" başlıklı entrylerini dolduracakları zaman arasındaki dilimdir,hepsi bu.

alkolik bedenimi belki alabilirsiniz ama, alkolik ruhumu asla !
öğrenciler kolonya içer artık.
gün aşırı alkol kullanan benim gibi şakirtleri daha çok günaha itmiş zamdır. ulan hem inanıyorum, hem bira içip günaha giriyorum, birde size küfür edip günaha giriyorum gece gece.
vazelini de biz alalım tam olsun amk.
kuyu vuruyorsun, boru hatları ile taşıyorsun, işliyorsun, tankerler ile taşıyorsun, benzinliğe, çalışanlara ayrı maaş ödüyorsun. mazotun litresi-dikkat edin litresi- 4,36. içinde 25 cl alkol bulunan arpa suyunun -yarım litresi- 4,25. nasılsa içmeyen içene düşman. toplumun yarısı yetmez 10 lira olsun diyor ya vurun dibine.

küfüre başlamayım sabahı ederim. yine bir bukle olarak. tahtanızı sikiyim sizin.
alternatif alkol yoluna iten olaydir.
good old days.