Allah vice city. Sen affet yarabbi.
Ne kadar sanal olsada bir bakıma yaşadığımız hayat simülasyon olarak düşünebiliriz.
%50 ihtimaldir.

işin kötüsü sonsuz bir simülasyon zincirinin basit bir halkası olma ihtimalimiz...
age of empires'ta savaşırken yara alan insanın sağlık çubuğu yeşilden yavaş yavaş kırmızıya döner, en sonunda ölür ama bu olana kadar da hiçbir şey olmamış gibi savaşmaya devam eder ya, işte hayat mücadelemiz aynen böyle.
ya seç bizi bas delete tuşuna, ya da kral yap bizi usta, çekilmiyor bu campaign.
olası en mümkün evren açıklamasıdır fikrimce.

ya her birimiz, tüm evren çok üstün bir aklın ''sonsuz akıl'' içindeki birer tasavvurdan, tahayyülden ibaretsek?

düşünmeyi öğrenmeden önce ne yapıyorduk?

veyahut, yaşamanın kutsal olduğunu kulağımıza kim/ne fısıldıyor da; bile isteye ölümüne yaşıyoruz?
Gayet mümkün. Uyku aşamasında, bilinç hali ortadan
kalkmışken ne olup-bittiği (Download/Upload/Update)
konusu özellikle ilgimi çekmektedir.
Gerçeklikten ve kendini aramaktan vazgeçmiş insanlar için Simülasyonda yaşıyor olma hissiyatları normaldir, olabilir. Her saniye dünya üzerinde yaşanılan zıt hayatlar ve hikayeleri düşününce tüm saçmalıklara böyle anlam vermeye çalışmak da çok akıllıca olmamalıydı diyor ve yerime geçiyorum.
black mirroru azalt. Böyle simülasyon mu olur aga? Her tarafı rezillik bunun. Zevk almamız gerekmiyor mu simülasyonda? Evet.
Yeni bir konsept güncellemesi getirin lütfen.
Yetkililere iletin lütfen. Olur mu ?
Unutma acil ve ivedi...!!
Ağalar Gerçeğin ne olduğunu çözmüş üstüne simülasyonda yaşıyor olabilir miyiz merak ediyor...

Maddenin kütlesi neden var belli değil
Koca koca adamların kütle çekim kanununa getirdikleri açıklama: kesin ip var amk.

He yaram he, simülasyonda yaşıyoz.

Sv_gravity 10
enter.
kutsal kitaplarda yazanlardan daha gerçekçi olan ihtimal.
Biri şunu söyledi;
var olan bir şey yok edilemez..
Bilin istedim..
eger oyle ise tasarlayan beyni tebrik etmek lazim. milyonlarca farkli kisi var ve herbiri icin ayri bir bilinc yaratiyorsun. herkesin algisi farkli ve bir sekilde herkes ayni leveli geciyor. buyuk capli rpgyi kim yapmissa helal.
(bkz: westworld)

Neden olmasın?
Bu sabah lucid olduğum zaman bunu düşündüm. Beynimin bana ne kadar gerçekçi şeyler yaşatabileceğini. O yüzden imkansız değil.
Uzayda yer alan bir gezegende hapishanedeyiz. Çevremizde hiçbir yaşam verisi yok. Biri bizi buraya getirmiş çünkü bizi üretecek ne bir ağaç ne de bir bitki örtüsü var. Düşünüyorum. Makine yapıyorum, büyük binalar yapıyorum, eğitim alıyorum, okumaktan zevk alıyorum, üzülüyorum, seviniyorum, aşık oluyorum ama hepsini bu gezegende yapmak zorundayım. Hapishane gibi bu gezegen, birisi benim buradan çıkmamı istemiyor. Süremde kısıtlı aynı zamanda şansa bağlı. Küçükken karınca yuvalarına su dökerdim. Birileri de keyfi olarak uçaktan attığı bombalar ile beni öldürebilir. Birileri beni ana karnındayken düşünebilir. Birileri beni zengin edip 99 yaşına kadar da yaşatabilir.

Çok zengin bir ailenin Newyork taki evladı da olabilirim. Veya akşam nasıl karnını doyuracağını düşünen bir hint fakiride.

Galiba biri bizi gözetliyor ve bundan çok zevk alıyor. Onun için çok istiyorum ölümü. Çünkü biliyorum bu bir oyun ve hiçbirşey olmayacak ve belki ölünce gerçekleri öğreneceğim. Zaten ölüpte yok olursam gerçektende yazık olacak.
aynen yaklaştın kanka .

sadece o maket insanlar biz oluyoruz .

yani başımıza gelecekler den tamamen biz sorumluyuz .

her simülasyonun bir sonu ve bir başlangıcı var bunun da var .

amac amacın ne olduğunu bulmak ve simulasyondan sonrasına hazırlık yapmak .

iyi olmakta fayda var . en basitinden .

düşün ödül ve ceza bu simülasyonun içine dahil olduysa dışında da vardır demek tir !

başka türlü anlatınca yobaz oluyoruz da .

malum elini sallasan geri zekalıya çarpıyor .
simülasyon içindeki simülasyonda yaşama ihtimalimiz ile aynıdır.
Simülasyon derken herkes farklı şeylerden bahsediyor sanırım.
Anladığım kadarıyla katkıda bulunayım;

Tabiii lan, manyak mısın * )
Yüksek bir ihtimal olabilir.
Şu anda burada entry girmiyoruz belki de. Zihnimizde oluşan elektrik sinyalleri bunlar.
Bedenimiz ise başka bir yerde.
ups boobss'da mı elektrik sinyalleri?