bugün

entry'ler (14)

gecenin karikatürü

Gecenin karikatürü, orta ve işaret parmağımın arasına sıkıştırdığım başparmağıma çizeceğim smiley'i bilekten muhataplarına (Gericiler, Atatürk düşmanları, Cumhuriyet karşıtları, all other same sh!ts as well) sallayışım olacaktır.
Zaten ne demiştim? (#39466980) Şimdi dağılabilirsiniz.

fen liseleri kapatılsın

Siz tüm çocukları kendi embesil evlatlarınız gibi gördüğünüz için tepkilerinizi anlayışla karşılıyoruz. Üstün zekalı, ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak kapasitedeki öğrencileri bir şekilde sizinkilerden ayırmak, uzak tutmak gerektiği için geçmişte bu liseler kuruldu. Gelecekte de sayıları önemli şekilde artırılacaktır. (bir şekilde soruları çalmanızı engellersek, lamark'ın deyişiyle "yok olup gideceksiniz")

türkleri orta asya ya tekrar göndereceğiz

Bana kalsa ardıma bile bakmadan en eski ata topraklarına geri dönerdim. Kaldı ki, bu vatan bize emanet edildi, buradayız.

imam hatipler çoğaltılsın kampanyası

Ülkede inanç erozyonu yaşanırken, paydasında beton olan her işe balıklama atlayın bakalım. "Bir acı tecrübeydi, geldi ve geçti" dememize bir ay kaldı. Bugüne kadar yapılanlar herkese yüzyıl yeter.

çocuğun ben ateistim dese verilecek tepki

Hayata pozitif bir etki sağlayabilecek bir olgunun, düşünsel olarak ortadan kaldırılması halini bir eksiklik olarak görmüşümdür. inanç konusunda taraf tutmam, kimseyi yönlendirmem fakat söz konusu çocuklar olduğunda en azından Deizm hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlarım.

uyurken gözleri kapalı olan tip

Başka bir konu başlığı altında küçük bir açılış (#39467112) yapmıştım; ilginç durumlar söz konusudur.

günün sözü

"Hiç kimse, duymak istemeyen birinden daha sağır olamaz."
Shakespeare

muharrem ince

Güzel konuşuyor, sempatik; siyasete bir hareketlilik getirdiği ortada. Kişisel görüşümdür, Akşener'deki o devlet yöneticisi profilini yansıtamıyor. Her ikisinin de yönetimde olması gerek. iki farklı profil, ikisi de güven veriyor; merakla bekliyoruz.

mesleğini söylemeden anlat

Kelimelerle aramız olmadığı için bize sadece 0 ve 1 düştü.

62 hava harp okulu öğrencisine müebbet verilmesi

Kime göre, neye göre, hangi sebeple sorularına yanıt alınmadan yorumlamak çok zor. Gerekçeli kararı görmeden anlaşılmaz. Klasik ifadeyle "Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz"

suriye iç savaşı

"Yurtta barış, dünyada barış" sözü tüm uluslar için değerlidir.
Kurtuluş savaşında en çok kayıp verdiğimiz cephelerin Suriye, Irak, Kafkasya, Çanakkale, iran ve Filistin olması sebebiyle, sağlanacak insani yardımlar dışında Ortadoğu coğrafyasından uzak durulması gerektiğine inanıyorum.

sigarayı bırakma kararı almak

ingiliz sağlık bakanlığının 168 sayfalık incelemesini okuduktan sonra 8 Ay boyunca elektronik sigara kullandım, son derece işe yarar bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim.

bir simülasyonda yaşıyor olma ihtimalimiz

Gayet mümkün. Uyku aşamasında, bilinç hali ortadan
kalkmışken ne olup-bittiği (Download/Upload/Update)
konusu özellikle ilgimi çekmektedir.

hoş geldiniz

Geldim çünkü gideceğimi öngöremedim.
Kaldım çünkü belki çaylaktım.