bugün

Mark Zuckerbergın ani bir kararla facebooku defterden silmesi sonucu yapılacaklardır.
yoksunluk hissi ardından el ve ayak titremesi, baş dönmesi, kızgınlık ve isyan şeklinde ağız dolusu küfürü basma. çareler arayıp takımı yeniden toplamakla level atlayacak olan yapılacaklar şeklinde sıralanabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=BwU4m-Ge5NU
çok sürmez diğer sosyal ağlardan biri tavan yapar.
zarar görebilecek siteler listesine twitter da eklenir. artık çekilmez bi hal alır.
(bkz: 9gag)
(bkz: bobiler)
çok da sikimdesin facebook.
sabah kalkar. dışarı çıkar. komşunun evinin yanına gider. duvarını okşamaya, ellemeye başlar. sözler söyler, tebessüm atar. kadın sorar:
-evladım napıyorsun?
-duvarını beğendim teyze

elinde resim albümü ile gezer sonra. gelene geçene gösterir. az ötede bayan:
-manyak mısın be napıyorsun?
-resimlerimi post ediyorum beğenir misin?

duck face yaparak birşeyler mırıldanır. az beride adamın teki:
-bilader ne diyorsun?
-sevqilimden ayrıldım qanqa aşq acısı çeqiyorum

yazıktır. tedaviye alınsındır.
facebook kullanmayanları daha çok strese sokacağı için, bu insanlar açısından durumu irdeleyelim.

hangi sosyal ağı kullandığınızın bir önemi yok. sözlükler, twitter, last fm, google+, 9gag, hepsi bilumum kalitesiz, seviyesiz, gereksiz insanla dolacak. kendinizi çabuk bırakmayın. ölenle ölünmüyor. dostlar sağolsun. ben yanınızdayım.
Uzaylılar bunu da mı yapıcaktı? Şimdi de tüm eğlenceliklerimizi ele geçiriyorlar gibi komplo teorileri ürettiren durumdur.
birbiriyle saçma sikim şeyler paylaşan ilkokullu veletlerin göt olmasını izlemek. çok eğlenceli olurdu...
"durumumu beğenir misin?", "fotomu beğenir misin?", "sayfa açtım beğenir misin?" gibi saçma sorulardan arındırılmış bir günün başlangıcı olacaktır. o günden itibaren yine messenger çağına dönülecektir.
her zamanki şeyler yapılır. tuvalete gidilir, el yüz yıkanır, kahvaltı yapılır falan.bunların facebook'la alakası yok kanımca.*
ertesi sabah düzelir, şey yapmayın ya.
dünyayı rahatlatacak bir olay olur.
http://alkislarlayasiyoru...erine-facebook-sohbetleri
videodaki çocuklar bunalıma girip ölür mesela. *
muhtemelen çok ciddi boyutlarda sinir krizleri geçirirler. 1.5 aydır kapalı, ve çok daha mutluyum. bir daha da çok çok acil bir durum olmazsa açmayacağım. twitter, sözlük ve 9gag gibi siteler beni çok daha fazla mutlu ediyor. başkasının dikkatini çekme çabam olmadığı için, bu saydığım sosyal ağlar benim için yeterli. her facebook kullananı da genellemek istemiyorum; az miktarda zaman harcayıp normal bir yaşam sürenler de var, ama gene de günde en az 30-40 dk gereksizce harcanıyor mu? evet. o halde? başından, sonu belli demiş mor ve ötesi.
yolda yürüken önlerine bakabilirler mesela çünkü cep telefonundan facebook'a girecem diye önlerine bakmaktan aciz oldular,
otobüste veya metrobüste ayakta giden ergenler bir elleriyle tutacağı tutmak yerine iki eliyle birden telefonla facebookta yardırıyoylar.
Twitter rekora koşar.
daha sosyal olurlar, adı sosyal medya olan bu tip siteler insanları asosyal yapıyor.
Boşa geçen zamandır. Daha kaliteli bir sanal platform için (bkz: twitter)
insanlara boşu boşuna bağımlılık saçmasapan bir site zaten. çoğu zaman dikkat ediyorum hiçbir şey yapmasam da o sayfa hep açık. lanet bir site o yüzden. uzak durmaya çalışıyorum.
twitter'a girerlerdi. malum elde bir tek o kalıyor. facebook kapanmasın. mallar twitter'a gelmesin. böylesi daha güzel.
facebooktan önce ne yapıyorlarsa onu yaparlar.insanoğlu her şeye uyum sağlıyor.başları biraz sancılı geçer ancak alışırız diyorum ben.
Ne yaparlar biliyor musun?
-kitap okumayı öğrenirler,
-asosyal olmaktan vazgecerler,
-film izlerler,
-ailesiyle hep vakit gecirırler,
-yüz yüze konusmayı öğrenirler,
-hayatın facebook olmadığını öğrenirler.
Birde, sevgililer ayrılmaz malum.
Not; facebook'um yok, twitter'ımda yok hayat güzel.
Facebook chatte iki muhabbetle arkadaş olunamayacağını öğrenirlerdi.
facebook olmasa ne mi yapar insanlar?
boş vakit geçirmeye devam etmek isterse
-girer uludağ ya da başka bir sözlüğe başlıktan başlığa dolanır durur.
-gider teknoloji sitelerini takip eder (bkz: sdn) (bkz: chip) (bkz: donanım haber) (bkz: log) (bkz: stuff) ya da başka uğraşlar bulur.
-hiç olmadı oyun indirir film indirir izler,vaktini öldürür

facebook olmasına rağmen onu hayatına sokmayanlar;
-2-3 kitap alır hem bilgilenmiş olur,
-hem kitap alma bahanesiyle dışarı çıkıp dolaşmış sosyalleşmiş olur,
-hem de bilgilenmesi sayesinde türkiyeden ve dünyadan yeni haberler öğrenmiş olur,sonuçta ülkemiz bir bilgili birey daha kazanmış olur.