bugün

ne yapmaya çalıştıkları hangi amaca hizmet ettikleri bilinmeyen bir topluluk bunlar kesinlikle. inancım ve isteğim duyarlı bütün vatandaşlar tarafından bu eylemi sürdürenler kınanmalı ve devletin kolluk güçleri tarafından en kısa sürede bertaraf edilmelidir ki çevre halkı gündelik huzurlu yaşamlarına devam edebilsin.

bir kaç gündür takip ediyorum televizyonda; yapılan bunca şov bunca inatlaşma küçücük bir alan için değer mi? hepimizin sağ duyuya ihtiyacı var kesinlikle. ben tvden olsun gazetelerden olsun olayları görünce utanıyorum şahsen. neymiş gezi parkı yıkılmasın diye çadırlar ateşe verilmiş.. az kalsın taksim tamamen kül olacaktı.. bunun hesabını kim verecek.

buram buram provokasyon kokmaktadır son günlerde yaşananlar. hepimiz görüyoruz aslında bu olayların tetikçilerini; anarşizm yanlılarını ve ne yapayım da ak parti iktidarına saldırayım diyen chp tayfasını. korku imparatorluğu kurmak istiyor diye asılsızca suçladıkları ak parti iktidarına saldırmak şimdi sivil vatandaşlarımızı galeyana getirip ülkeyi çalkantıya götürmek için kullanıyorlar.. organize bir plan bu.

insanlar ne yazık ki aileleriyle, eşiyle dostuyla taksim'e gidip dolaşamaz oldu bu kitle yüzünden. en üzüldüğüm taraf ise bölge halkı tamamen gündelik yaşamdan kopmuş ve demoralize olmuş durumda. esnaf iş yapamıyor, insanlar uyuyamıyor, insanlar sokağa çıkamıyor yahu... düşünsenize evinizin bulunduğu bölgede binlerce kişi ellerinde taşlar,sopalarla polisle çatışıyor.. ayıptır günahtır polise taş atmak nedir? terörü bitirmeye çalışırken evlere acı haberler gitmesin diye uğraşılırken nedir bu sivil halkı anarşistlerin kışkırtmasıyla devletle karşı karşıya getirmek?

biraz uzun olmuş olabilir ama çok doluyum bu konuda arkadaşlar. avm yapılacakmış oraya, ne güzel bir haber. gece yarısı ayyaşların dolacağı bir park olacağına ailecek gidilebilecek bir avm olsun orada. işte bütün mesele de burada ya zaten. birileri sokakların temizlenmesini ve ülkenin ileri gitmesini istemiyor.

neyse ya en kısa sürede bitecek bu olaylar inşallah el birliğiyle. duyarlı insanların el birliğiyle.
5 ağaç için savaşmak, 5 torba kömür için oy satmaktan iyidir.
(bkz: bir avm için toplumun huzurunu kaçıran kitle)
kitle dediğiniz ülkenin %80i yazıktır abi ya.
5 ağaç için savaşmak, 5 torba kömür için domalmaktan şerflice bır harekettır!
ileri de halkın anasının daha fazla bellenmemesi için önlemi şimdiden alan kitledir. ayrıca reyhanlı'dan sonra ülkede huzur varsa huzuruna sokayım o ülkenin.
zamanında ingilizleri istanbula alan kitle ile aynı kafa yapısına sahiptir.
vatanı için neler yapabileceğini gösteren sabrı taşmış kitle. arkasındayız.
meseleye kücücük bir alan gözüyle bakan aveller de var demek yazık. mesele 3-5 ağaç değil. mesele artık milletin doyma noktasına gelmesi. astığım astık kestiğim kestik, halkın isteklerini arzularını görmezden gelerek tamamen kendi kafasına gören haraket eden bir partiyi al aşşağı etmek mesele. ve bu sefer tayyip yaş tahtaya bastı.
(bkz: kömür için domalan kitlenin rahatını bozan kitle)
bir park için denir sonra onun için, bunun için denir. Bir bakmışız ki toplum kopmuş, parçalanmış! Olaya sadece park gözüyle bakanın sözleridir, başka bir şey değil. insanlar ölüyor, görmüyor musunuz? Yolda yürürken yanından geçtiğiniz çöp konteynerinde bir bombanın patlamayacağının garantisini verebilir misiniz? Devlet varsa, siz özgürlüğünüzü hayatınızı koruması için ona bir yetki vermişseniz yani devlet bu şekilde oluşmuşsa bunun garantisini vermek zorunda. Açın artık şu gözlerinizi!
hiçbir şeye huzuru kaçmayan kitlenin huzurunu kaçırmıştır. helal olsun!
mesele 3 5 tane ağaç değil. mesele milletin canına tak etmesi. sabrın tükenmesi. bizler için belki de bir figür olan o ögelerin yıkılmasına bu tepkiler. mesela yakın zamanda emek sineması yıkıldı. hayatında emek sinemasının önünden geçmemiş insanlar tepki gösterdi. gayet haklılar. sebebi oranın da bir figür olmasıydı. parkın yerine avm yapılacakmış. çok mu lazım avm.

edit: gerçi bu konuda ne düşünmem gerektiğine karar veremiyorum. reyhanlı olayına bu tepkinin yarısı gösterilmedi. keşke neye nasıl tepki vereceğimizi daha iyi bilsek.
provokatif eylemleri için bahane arayan kitledir.
halk akp yi değişim için getirdi. halk isterse başkasını da getirir. ancak bu asla orayı savaş alanına çeviren çakma solcular ile olamayacaktır. sosyalizmi anarşizm ile karıştıran, 1 mayıs ta esnafın dükkanlarını yağmalayan, milletin huzurunu kaçıranlar asla ve asla akp ye alternatif olamaz. asla ve asla değişime ışık tutamaz. olacakları tek şey israil ve abd nin ortadoğuya götürdüğü demokrasiye malzeme olurlar.
yok halk tv , yok ulusal kanal. birisi de milliyetçiler akp yi yıkacak diyor. uyuyan sizsiniz arkadaşlar. akp nin yıkılması sadece ve sadece demokrasi ile değişime inanların desteği ile olur. sizin gibi çakmalar olmaz. olmasın zaten.

al bak. akp nin yalakasa mıyım değil miyim kendin oku. (bkz: akp nin geleceği/#19900823)
bir park için diyen beyinsizleri bize göstermiştir (bulabildiğim en hafif tabir bu).
hangi huzurdan bahsediyorsun, heryerden yasaklar, hakaretler, halkı yokmuş saymalar, arkasına aldığı devlet gücünü halkın üzerinde kullanmalar, böyle bir ortam yaşanırken "huzuru bozuyorlar üç ağaç için" diyen adam ölse üzülmem, allah belanızı versin, herşeye duyarsız kalın, her baskıyı kabullenin, herkes müstehakını elbet bulur, ama lütfen sen kabulleniyorsan kafan basmıyorsa, bu işe isyan edenlerden uzak dur, sizin gibilerle aynı havayı solumaktan utanıyorum.
asıl konunun 3-5 ağacı kurtarmak olması ile birlikte buradaki asıl konunun faşizme karşı birikmişliğin haklı bir patlaması olduğunu algılayamayan insansı söylemidir. söz konusu olan allah korkusunu bünyesinde taşıyanların bugün taksimde yaptıkları için öte dünyada nasıl bir açıklama getireceklerini çok merak etmekteyim. yaşlılara, çocuklara, annelere, gençlere en önemlisinde insanlara kendi vatandaşlarına bunları yapan bir emniyet teşkilatı, televizyona çıkıp hiç bir şey olmamış gibi davranıp suçu bazı marjinal gruplarda arayan bürokratlar , siyasetçiler, adını bir amerikan kanalından alan türk kanalının bütün olan rağmen mehmet yaşin'in programını yayınlaması daha acı olan orjinal amerikan kanalının taksimde olanlar hakkında yayın yapması çerçevesindeki medya. bu güzel vatandan insanları soğutmak için daha ne yapmanız gerekiyor? böyle insanlarla aynı havayı solumak bile derin bir acı derin bir üzüntü veriyor.
ülkede bazı şeylerin iyi gittiğini görüp 2 ağacı bahane edip huzur kaçıranlar...
Sen bugüne kadar huzurluysan bu senin vatan haini olduğunu gösterir denilesidir. Siktirgit siktirme huzurunu .
akp yi destekleyen kitledir. park orada duruyo ne güzel niye yıkıcaz deyip insanların huzuruna kaçırıyosunuz.
Yakında bazı vatan hainlerinin anasını s.kecek kitle.
izmir'de Göztepe ve Karşıyaka taraftarları otobüslerle istanbul'a doğru yola çıktılar. Diren Gezi Parkı Gavur izmirliler Geliyor .
demokrasiyi içine sindirememiş, yakıp yıkmayı, ortalığı dağıtmayı marifet sayan anarşistlerdir. haklı olmaları bir yana yaptıkları ile kendilerini haksız duruma düşürüyor. adam akıllı protesto için bunları yapmaya ne gerek var? sade vatandaşa nasıl umut olacaksınız? akp ye oy veren kitleyi nasıl yanınıza çekeceksiniz? yakıp yıkarak anarşizm ile bunları başaramazsınız. birde faşizme karşı direniş gibi lafları bırakın lütfen. komik bile değil.

akp nin devrilmesinin anahtarı ; gerçek demokrasidir. bu inanç ile değişim isteyenler 2002 de akp yi getirmedi mi?
ne çok ağaç sever varmış şaşırdım kaldım. fakat sayfalarca yazı yazıldı ama bu kitleyi elle tutulur bir şekilde destekleyebilen göremedim henüz. küfürler havada uçuşuyor fakat incir çekirdeğinin hacmini doldurabilecek bir eleştiri yapılamıyor yazdıklarım karşısında. bu kitleyi eleştirmemdeki asıl amaç insanların huzurunu kaçırıyor olmasıydı. kuzenim o civarlarda oturuyor ve dediği şey ise alkolikler toplanmış geyik muhabbeti yapıyorlar biz ise sokağa çıkamaz olduk. değdi mi bu kadar çekilen eziyete bunlar?

orman bakanımız açıklamada bulundu, fazlasıyla ağaç dikimi yapılacaktır diye. biriniz de çıkıp gündeme getirdiniz mi? en çok ağaç bu iktidar zamanında dikilmiş. biriniz çıkıp alkışladınız mı?

bu kadar taraflı olmayın. bu eleştirdiğim kendini anarşist sanan fakat geyik muhabbetinden öteye gidemeyen kitleye gerekli cevabı polisimiz veriyor ve verecektir de. varsa argümanlarınız çıkın yazın. ben yazdım sizide bekliyorum. tek yaptığınız küfür edip içi boş yazılar yazmak.

tek tesellim yazdıklarıma destek çığ gibi büyüyor özelden. burdan o arkadaşlara da sesleniyorum; buyrun buraya da yazın da kaç kişi olduğumuzu gösterelim bu ikiyüzlü çapulculara.. gerçekleri kafalarına vura vura öğretelim.
aslında sadece bir park için huzur kaçırmayan kitledir. ülkenin başına gelip dikdatörlüğünü ilan etmiş "insanlara" karşıda direniş göstermektedir bu kitle; olan budur.
Toplumun huzurunun içine etmiş piç kurularıdırlar. Tüm Türkiyeyi germeye ne gerek vardı. Şerefsizlerr.