partnerin olma yolunda ilk adımları atarken yapılmaması gereken şeylerdir.

- eski sevgiliden bahsetmek
- paradan bahsetmek
bıyıklarına bakmak.
ağzından yanlışlıkla bir küfür hecesi çıkmasıdır.

+amünüü..öhü öhö öhüü
babasının mesleğinden bahsetmek.
ikinci kızı kesmek.
(bkz: erken boşalmak)
eski sevgilinin adını ağzından kaçırmaktır.
sevişmekten bahsetmek.
kızı adam gibi dinlememek ve söylediği imalı şeylerden bi bok anlamayarak kızdan mal damgası yemek.
dil sürçmesi yaşamak (bkz: hasta ziyaretinde dil sürçmesi)
başka kızlardan bahsetmek.
"kanka", "ortak", "hacı", "müdür" ve "abi" .böyle hitap kelimeleri sarfetmek, belki unutkanlıktan falan ağızdan çıkıyor olabilir ama karşı taraf için çok itici gerçektende.
almancı genclerin yaptıgı hatalardır.
-adın ne senin bakayım güzelim-havalı olmak.
-ya biz almanyada cok güzel yaşıyoruz hergün eller havaya yapıyoz-görmemislik yapmak.
-ben bişeyden korkmam parayı önemsemem-kendini yüceltmek.
bilmediğin konudan feriştahıymışsın gibi bahsetmek. gözünden anlarlar yamulup kalırsın.*
eğer olay msnde gerçekleşiyorsa her cümlenin sonuna '' * '' koymak.
gözlerini kaçırmak yahut gözlerine bakmamakta denilebilir.
birde yüzünde sivilce , ben* gibi kusurlu bi bölgesi varsa kesinlikle bakılınmaması gereken bölgelerdir.gözünün içine bakarken birden o kusurlu bölgeye bakmanız çok ama çok kötüdür.
ilk konuşma olduğu için olması muhtemel hatalardır bence. bi de konuşma konusu tasarlanıp ölçülüp biçilcekse de doğallıktan uzak meymenetsiz çirkin bi şeye döner. zaten niye konuşulur ki, içilsin, dans edilsin aslında, konuşmaya başladıkça batıcak her halukarda her şey.
çok enteresan, "merhaba" derken taklit yolunda ilerliyorsan hata, birkaç sonraki buluşmada açığa çıkacak demektir. ki buradaki hata karşıdaki kişiye göre değil, potansiyelinin olamayacak türevine hata vermesi durumudur. neysen osundur. ve ne olduğunu bilip, ona göre davranıyorsan hata yapma ihtimalin yoktur. hata gibi gözüken sorunlu tavır, olduğundan farklı, olana benzer gibi gözükmek sancısı ve tavrıdır. nihayetinde kendine döneceksin. ve prova aşaman ya da rol yeteneğin kısıtlıysa kendi niteliğini ortaya serip bir de ödün verdiğin ve kaybettğin sana, ne acı ne acı!
hacı kimse kusura bakmasın. bıyığı varsa bakarım. elimde değil. bana yakışmıyor diye bırakamıyorum. kendine yakıştırıp bıyık bırakmış kıza bakılmaz mı.
konuşacak konu bulamadığını belli etmek. tamam bulamayabilirsin ama belli etme.
kendi ozelliklerini katolog gibi siralamak* bu sekilde goz boyamaya calismak sanirim yapilabilecek en rezil hatalardandir.
diş fırçalamayıp aynı zamanda otuzikidiş gülümsemek.*
kem küm.
tüm hayatını anlatmak,* benim için çok değerlisin demek, eski sevgilim beni aldatmıştı o yüzden ayrıldık demek, ilk defa bu kadar huzurluyum, mutluyum gibi cümleler kullanmak.
"birgün sana çıkma teklif edersem, kabul etme tamam mı. seni kendimden korumam lazım; ben umudun olabilirim, seni çok mutlu ederim ama biterse umutların kalmayabilir." ya arkadaşım bırak bu ıssız adam triplerini. sen nasıl ağır bir narsistsin ki, hem bir insanın umudu hemde yokluğunla umutsuzluğu olabilirsin. herhangi biri ötekinin varlığı olmadan yaşayamıyorsa, zaten varlık olarak büyük etkisi yoktur dünya için. ilk etapta da bu lafı edersen, aptal değilse kız, ofsayt bayrağını kaldırır.