bugün

çogu erkeğin üzerine plan kurdugu eylemdir.
yönteme göre sonuclar farklılık gösterebilir.
- şeyy numaranı alabilir miyim?
+ hayır
- vermicen yani
+ ha şunu bileydin.

(bkz: vermek)
(bkz: numara var numara var) en iyi numarası ise o derece de istenmesi zor olacaktır.
öyle beş bin çeşit atraksiyona gerek yoktur;

favorim budur, telefon hatun kişiye verilir,

"numaranı yazsana"

bu da olur,

"beni bi çaldır da numaranı kaydedeyim"

ya da

"numaranı söyle, çaldırayım seni"

yani atla deve değildir, isteyen hatun verir.
-şeyy sudecaz numaranı verebilir misin??
+10 ben hep 10 numara giyerim halı sahada
-?\*?hönk
ayakkabı numarası isteniyorsa çok daha absürttür.
aynı sınıfta olursanız numarasını istemeniz değil, kızın numarasını vermemesi çok ayıp olur.
masumane bi tavırla, kötü amaçlara yönelik atılan bir adımdır.
sınav gibidir. öss'den kat kat heyecanla girilir.
çoğu insanın doğrudan face adresi istemesi realitesi karşısında anlamını yitiren çağdışı istektir..

ancak bir insanın facebook adresini almak, telefon numarası istemekten daha özel bir durumdur..

çünkü telefon numarası ile hakkında hiçbirşey öğrenemezsiniz ama facebook ile herşeyini öğrenirsiniz..

bence kesinlikle ve kesinlike çok iyi tanınmayan kişilere ne telefon numarası nede facebook verilmemeli..

ne amaçla olursa olsun..
numaranı yazar verirsin! isterse arar istemezse aramaz.
pardon numaranızı alabilirmiyim? benimkini kaybetmişimde.**
erkek: bende çok pis ders notları var ya, dönem başından beri tutuyorum.
kız: öyle mi, numaranı versene.
e: tabii. yaz. 05xxxxxxxxx
k:çaldırıyorum.
e: tamam, evet.

gördüğünüz gibi numaralar alındı verildi.
numaran neydi senin deyip burun kıvırıp omuz silkerek alınabilir. ayrıca akşam mesajda atar kesin. (bkz: türk kızı)
eğer arkadaşınız ise normal gidin ve isteyin. bunda kötü bir durum yok. ama eğer olur da numarasını vermezse bu onun sorunudur. demek ki arkadaş değilsinizdir. bir daha konuşmazsınız olur biter.
+ bacım senin numaran gaçdı?
- 05...

şeklidedir.
+tamam o zaman sen numaranı ver ben mesaj atarım sana.
- höyk ?
numarasını isteyeceğin kıza sorarsın ''bir kızdan telefonu nasıl istenır'' dıye. o da bişiler söyler yaparsın. böylece kız tavlamanın 57.adımınıda yapmış olursun...
kızın, erkeğe ilk işi düştüğü anda alınmalıdır. Kız gönüllü olarak verecektir.

Kız : Yaa berke edebiyat dersinin sınavından hangi konulardan sorumluyuz biliyor musun ?
Erkek : Ben onları defterime yazmıştım. istersen numaranı alıyım senin akşam bakıp sana mesaj atarım.
Kız : Ah çok iyi olur ya. Yaz 05xxxxxxxxx
Erkek : Tmam ben akşama sana mesaj atıyorum o zaman. *
istemekte sıkıntı yoktur. fakat numara doğru olur mu onu bilemem.
(bkz: bir kızdan numara isteyecek kadar alçalmak)
ters tepkilere neden olabilecek durum.
sırf o gergin bekleyişi yaşamamak için yıllardır sınıftaki en çalışkan kızların bile numaralarını almayan insanlar vardır. o insanlar o kadar rezildirler ki yarın sınav olduğunu sorular toplu mesajlarla sınıf arkadaşları arasında dolaşırken kendi ancak yarın olduğunda öğrenir sınav olacağını. birilerinin ondan numarasını istemesini bekler. fakat kimse istemez. okul sonunucusu olarak mezun olur.
not: evet benim o numarayı isteyemeyen.
bu hoşlanıldığının göstergesidir. ve keyifli sohbetlerin ilk adımıdır.
-çok önemli bi arama yapmam lazım telefonunuzu verir misiniz? gerçekten çok acil...

bundan sonra kendi telefonunuzu ya da arkadasınızı arayın konusun sonra numarayı ondan alırsınız.