bugün

(bkz: ne mutlu türküm diyene)
kesinlikle türkçe değildir.
kürtte olsam ankete karşıyım derdi.*
(bkz: lorke)

sonuçta şarkıda bir sözler topluluğu.
bir türk ün söyleyebileceğinden pek farklı olmayan sözdür.
altı üstü insanız. aradaki tek fark "t" ve "k" nın yerleri.
bir çok insan için bu entry'de yazanlar olması gereken durum.

(bkz: pkk/#3290073)
* Ne Mutlu Türküm Diyene!

(bkz: ve sonra kuşlar yeniden ve herzamankinden daha neşeli cıvıldar oldular)

söyleyemiyosan sktir git lan vatanımdan. ve senin gibi itler yüzünden saf temiz iyi niyetli insanların kürdüm demesine engel olma.

kürt laz çerkez ankaralı vanlı alevi sünni biseksüel homoseksüel aseksüel olmak farketmez bizi bir yapan güçlü kılan TÜRK olmamızdır eğer söyleyemiyosan ne yapacağını ya da ne yaptıralacağını zaten söyledim.
kendisine birilerinin söylemesi için dayatmadığı her sözdür. aslında bu herkes için böyledir.
terörist ise;
(bkz: ölüyorum)
bir dene 'ne mutlu kürdüm diyene' demeyi. bakalım nasıl hissedeceksin..
öyle olmayacak o.
ne mutlu bu vatanın türküne, kürdüne, insanca yasamasını bilenine.
"kahrolsun asimileciler".
(bkz: irkcilik)
itiraftır.

"en büyük kötülüğü biz kendimize yaptık. kendimizi ikinci sınıf olarak gördük. hak, hukuk, eşitlik dedik, hazır bunlar veriliyorken toprak, özerklik de olsun istedik. bir apo, bir örgüt, bir dtp yarattık. destek verdik ama arada ezilen biziz dedik. ha bütün bunları söylerken memur olduk, doktor olduk, aramızda çok zenginlerimiz de vardı. tabi bunlar yetmezdi. toprak lazımdı. lakin toprağın en ağır bedellerin ödenerek kazanılacağını bilmiyorduk. türkiye cumhuriyeti devleti'nin bu bedellerin en ağırını ödeyerek bu toprakları kazandığını es geçtik. millet olmanın önemini, değerini bilmezken devlet olmaya kalktık. biz boyumuzdan çok büyük işlere kalktık."

olabilir mesela..
--spoiler--
ey benim bin yıllık kardeşim unutma
benimki kanar senin parmağına çöp batsa
--spoiler--
*
padişahım çok yaşa*
bizim asla duyamayacağımız sözdür. kendimizi kandırmayalım, asla bu güzel sözleri duymayacağız onlardan. bize gözleri kinle bakarken dudaklarından sevgi sözleri çıkmayacak. en saf biziz yine. dudaklarından, kalbinden nefret kusanlara hala umutla bakıyoruz, hala "adam olur belki lan" diyoruz.
(bkz: türkiye den çekip gidiyorum)
"bir türkün söyleyebileceği en güzel söz" diye bıtbıt konuşan kendini bilmez fransıza da aynı şekilde söylenecek sözdür.
(bkz: yarrağımı ye)
Biz demokratik bir Türkiye'nin dürüst Kürtleri olarak yaşamak istedik.*