bugün

öğrenmeleri ve kendilerine çeki düzen vermeleri gereken maddelerdir.

- her yediğimden sana vermek zorunda değilim. siktir git mamanı ye.

- açsınlar diye salon kapısına kafa atmana gerek yok. miyavlasanda açarız.

- elektrik süpürgesi kedi yiyen bir canavar değildir.

- insanların kafası uyumak için müsait bir yer değildir.

- öz kütleni bil. 7 kilo ağırlıkla kanepenin üstünden insan atlanmaz. hayır canım acıyor amk.
- ısınmak için araba motorunda değil. kaputun üstünde otur.

- her arkadaşını eve getirme. o kadar yerimiz yok.

- iki elin sargıdayken kıpraşılmaz. azcık kafanı iki patinin arasına al düşün yahu.
Seni seviyorum ama kölen değilim.
(bkz: osmanlıca)

yakın zamanda trafolara girerken osmanlıca istihbarat sağlayacaklar aralarında. Telsiz konuşmaları falan hep osmanlıca olacak. Evet.
mermerin üzerinden atlanılmaz.
-mamamın 3 de 1 i bittiğinde o mama bitmiş sayılmaz, sonuna kadar yiyeyim öyle miyavlarım yenisi için.
-belki annem gece oyun oynamak istemiyor olabilir, sabah istediğim kadar oynar zaten benimle.
-masaya çıkıcam ama gücümün yettiği her şeyi yere atmıcam.
-evet annem beni evde olduğu her dakika sevmeye çalışıyor, ısırıyor, bana bakıp ağlıyor. ama beni sevdiği için böyle yapıyor, bensiz bi hayat düşünemiyor. bunu normal karşılamalıyım ve beni yemesine izin vermeliyim.
ya da boşversin, ne yaparsa yapsın o benim canımın en büyük parçası.
9 canı olduğunu.
Benim önümde yürümenesi gerektiğidir.
Tekmeyi yer sonra sekiz takla atar.
Musluğu altan kaldırıp açıyor suya dil atıp yalayıp su içiyorsan o musluğa pati ile basıp kapatmayı öğreneceksin suyun sesi de çıkmıyor zaten sahibinin faturasını düşünmeli.
mart ayının anlam ve önemi.
görsel

Bu kediden dövüş sporlarını öğrenmesi gerektiğidir.

Boylece Kendisini tekmeleyen or.spu çocuklarını yiyebilir.
Gecenin köründe yemek isteyip, uykumu bok etmekten vazgeç.

Fazla merhametliyim diye o yataktan kalkıyorum.
Yerimde başkası olsa, aç kalırdın. Bil bunu.
Bir de Yemeğini yedikten sonra, götünü dönüp uyuma. Gel bi teşekkür et. Kedisin sen, ayı değil.
-kicini temiz tutmazsan eve giremezsin. eger girersen bendeniz gotunu tahris edene kadar mendille temizlerim...

-copten yemek yenmiyor. mama tasin var.

-harem kuracaksan siktir git bos evde kur, bizim bahceye getirme kaltaklari( kiyamiyorum besliyorum onlari da).

-saat 10 dan sonra iceri alinmazsin. yatsiya kadar disarda kalabilirsin.

-ust katlara cikarsan kulagini sıkarım...

-anneme mom diyerek her istedigini yaptiramazsin. tanker oldun amk..yerle aranda 4 parmak var artik.
Her yerimden kalktigimda mama vermeyecegimi bilmen gerek artik.
(ses:#4405)
çöpten aniden çıkıp biz insanları korkutmamasını.
salatalık cansız bir şey ve seni öldürmeyecek.
insanlar yemek yerken masaların arasında gezmemeli,çünkü insanlar kedilerden korkuyor olabilir, huzursuzluk verme lan yeter.
Bana 3 metreden fazla yaklaşmaması gerektiğidir. Gelişine bir tekmeyle buradan london'a yollarım.
Benim evimden içeri girmemesi.
Yoksa öğrendiği son şey olur. Evet.
kendinden büyüklere, güçlülere özenmemesi gerektiğidir.
---
sürekli köpekler tarafından parçalanma korkusu yaşayan küçük bir sokak kedisi varmış. köpeklerle karşılaşacağım diye pek yuvasından dişarı çıkmaz, yarı aç yarı tok yaşarmış.
bir gün onun haline acıyan bir peri, kediyi köpeğe dönüştürüvermiş. fakat kedi köpeğe dönüşür dönüşmez, bu sefer de insanlardan korkmaya başlamış. "biri bana taş atacak" diye yine yiyecek aramaya çıkamamış.
peri, bu sefer de köpeği kaplana dönüştürmüş. köpek, kaplan olur olmaz bu sefer de fırtına gibi koşmaya başlamış. öyle ki ne durup dinlenmiş, ne de ardına dönüp bakmış.
iyice sinirlenen peri, kaplanın karşısına geçerek "seni küçücük bir kediden kocaman bir kaplana dönüştürdüm. hadi gidip avlansana" demiş.
kaplan, korkudan titreyen sesiyle: "avlanmak mı? bu imkansız. ya avlanırken avcı gelip beni vurursa! diye ağlanmış.
peri, sonunda "sen cesaretsiz ve korkak birisin. sende sadece bir kedinin yüreği var. o yüzden ben sana yardım edemem." demiş.
sonra da kaplanı kediye dönüştürmüş. eski haline dönen küçük kedicik, sevinçle yuvasına dönmüş. "dünyada köpekler olsa da kedi olmak dünyanın en güzel şeyi" diye düşünmüş. ardından yuvasından çıkarak korka korka çöpe gitmiş. bulduğu bir tavuk parçasını afiyetle yemiş.