bugün

hay ben bu yaradılışın, erkek niye teoride bu kadar güçlüdür ki? hele ki günümüzde ağlamak için bahaneye bile ihtiyaç duymayan insanlar varken...

(bkz: bülent arınç)
(bkz: anne)
(bkz: yok öyle bir dünya) var olduğuna ben de inanmak isterim.
yürekli erkektir, seven erkektir.
sevdiği kadını* kaybetmiş, içi acıyan erkektir.
45 yıl aynı yastığa baş koyduktan sonra hayat arkadaşını kaybeden babam.
çok sevmiştir. çok...
insan olmayı başarabilmiş erkektir.
gözyaşının cinsiyetinin olmadığının farkında olan erkektir.
varsa öyle bir erkek kurban olunasıdır.
kendisi için ağlıyordur yine...
kadında biten olaydır.kimisi ömrü boyunca kendisine ağlayan bulamaz,kimi hayatına uğrayan herkesi ağlatır..
hala var olan, hep olacak olan erkektir.bütün erkekler ağlar, ağlar da söylemez gururundan.
bu modellerin nadir de olsa sevip hüzünlenebilenleri var, bu da onlardan belli ki. sevmiş demek, yüklenmeyin garibe!...
Kimse görmesin duymasın diye duştayken ağlayan erkektir genelde.. Öyle bi ağlanır ki, giden kişi geri gelsin diye canını dahi verecek seviyededir mevzu.. Acı durumdur, can alıcı durumdur..

Kimse sevdiğinden ayrı kalmasın ulan..

Biz kaldık siz kalmayın..
"böyle bir erkek varsa cidden ve ben de o kadın olsaydım eğer, anında geri dönerdim" dedirten sözcük öbeği..
ama biliyorum ki yok işte..
Onurlu erkektir. Kıymet bilmiştir Gitmesi onu eksiltmiştir.Nasıl kadın ağlamışsa erkekde ağlayabilir.
gerçekten seven erkektir. helal olsundur. karı gibi değil adam gibi ağlamış olandır.
bir erkeğin ardından ağlayabilen kadından farkı yoktur. belki salya sümük herkesin ağlayamayacaktır karizma çizilmesin diye ancak ağlamanın kadınlar için değil insanlar için olduğunu unutmaması gerekmektedir.
(bkz: ağlama değmez hayat bu gözyaşlarına) dinlenmesi için tavsiye edilir.
erkek bıraktıktan sonra kendisi ağlıyorsa pişmandır mutsuzdur boşluktadır vs.

(bkz: hayatı kayan erkek)

Eğer kiii..

kadın bıraktıktan sonra erkek ağlıyorsa ya vermedi diyedir yada gerçekten sevdi diyedir.

(bkz: egosu tavan yapan kadın)
her nedense, erkekte yürekliliği; güç, inanç ve kararlılığın bir belirtisi olarak görme alışkanlığı vardır. oysa yüreğin, bir duygu pınarı olduğu herkesce bilinir. sevdiğini öperken, dudaklarından; göğüs kafesinin içinde, avuç içerisindeki bir kuş misali çırpınan; odur.

- yürekli bir erkek neden ağlamasındır, sevdiği kadının ardından... dökülen göz yaşlarına hükmeden, hüzünle çırpınan yüreğiyken, üstelik!
(bkz: keremcem).......,,.