genelde onların umrunda olmayan olay. bir yaştan sonra laf değil icraat görmek istemelerinden belki de.
Bir kadına şiir yazmak 90 + 5 penaltıyı ters ayakla vurmak kadar risklidir.
mükemmel bir etkinliktir. ne kadar istemesen de elinden dökülür harfler kağıda, dilinden dökülür sesler havaya akabinde de bu duygu yoğunluğunun yanında dökülür göz yaşları yanaklara. en acısı da yaptığınız bunca mükemmel duygu yüklü ve sizin için özel olan bu eylem bir süre sonra olağan ve normal gibi gözükmeye ve umursanmamaya başlanması olayı sonrası muhtemel sonuç kaçınılmazdır.
aslında bir kadına yazabilen bir çiçeğe ya da bir böceğe hatta boka bile yazabilir.

kadınlar bunu görmek istemiyor pek, lakin şiir de yetenek işidir, kimse mecnun olduğu için şiir yazma kabiliyetine erişemiyor maalesef.

şairler de onlar için böyle bir kalıp oluşturulduğundan dolayı ve sanırım getirilerini de göz önüne alarak bu tribe girmeyi seviyorlar.

en asil duyguların insanı vs.

inanmayınız!
kadını mutlu eder. ancak mutlu eden şey yazdığınız o muhteşem şiirler degil sevdiğinizi düşünüp, onun için, ortaya bir şeyyler koymanızdır.
iyi ya da kötü bir şeyler karalamaktan korkmayın.
gereksizdir, kadını yücelten her şeye karşıyım. sonra totoşu kalkar size siktir çeker o şiire bakar ağlarsınız.
(bkz: şiir yazacak kadar ezik olmak)
yazmayın lan yazmayın.

sonra başkalarına okutup taşak geçiyorlar.
kadın buna değecek nitelikteyse olur ancak, yoksa fıs.
bir kadın şiir yazdırıyorsa, sevilir.
zor bir iş olsa gerek ben ki okuma yazmayı 20 yaşında öğrenmiş adamım hayatta yazamam..
Sonra bizim yayınevinde kitabınızı çıkarırız. Kadın bilmez ama okuyucu bilir değerini.
yalakalık için yapılacaksa asla yaklaşılmaması gereken harekettir.
yaşantılık, gerçek hissiyat olmadan şiir yazılmaz.
ben yazarım. çok yazdım daha önce. iyi midir kötümüdür tartışılır ama ne yapaydım kaplumbağaya mı şiir yazaydım. insanız hepimizin duyguları var.
Eğer çirkinseniz ezik,
Yakışıklıysanız romantik olursunuz.

Yazmayın...
insanı, kalem elinde olduğu sürece, alır götürür bir yerlere.
yazdığınız kadının paraya ve güce zaafı varsa emekleriniz boşadır.
Kadın... Ne varlık ama değil mi? Yüzyıllardır uğruna şiirler yazılan, kadın...

Saçlarının sığınak, kokusunun nefes olduğu varlık. Gözlerinin arkasında hem bir çiçek bahçesi taşırken, yeri gelince aynı yerde okyanusları taşıyan varlık, kadın. O varlığa şiir yazmak, evrenden bahsetmek için dünyayı anlatmak gibi. Yetersiz.

Fakat bir gün bir kadına şiir yazacağım. O da son şiirim olacak.
o kadınlara karşı çok büyük hayranlık ve merak duyarım, biraz kıskandığımı da söylemem gerek.

bir tomris uyar; nasıl bir kadınsın, 3 koca şairi kendine aşık edebildin de onca muazzam şiiri yazdılar sana? nasıl hissettin onları okuduklarında ilk sana, belki tek sana okudukları da vardır kim bilir.
o naif halleriyle bence hakediyor çoğu şiir yazılmayı. kadın tarafından bakamam olaya kendi hemcinsimi anlatabilirim.
hissettiklerimizi anlatmaya çabalamaktır bir kadına şiir yazmak. bizdeki sizi anlatmaya çalışmaktır bir kadına şiir yazmak. onu alıp kalbinin, gönlünün, zihninin en el değmemiş yerlerine koymaya çalışmaktır bir kadına şiir yazmak. tanımak yada tanımamak fark etmez, yüceltmektir bir kadına şiir yazmak. kimi zaman gözlerinden dem vurmak kimi zaman sevincinden çıldırmaktır bir kadına şiir yazmak. yılmaz erdoğan' ın dediği gibi " bir mucizeyi anlamaktır " bir kadına şiir yazmak...
o kadına verilebilecek en güzel hediyelerdendir.
internetten siparis edilen/mağazaya gidip parası neyse alınan hangi hediye, sırf o kadını düşünerek yazıya ya da söze dökülen kelimeler ve o an hissettirdikleri kadar kıymetli ve anlamlı olabilir?

hep söylüyorum, şu dünyaya "Tomris Uyar" olarak gelmek vardı...
Aptalliktir, enayiliktir, malliktir.
Yapmayın olm mal mısınız mk.

Sonra başkasına okutup gülüyorlar.
asık olduğunuz veya değer gördüğünüz bır kadına ıse gayet normal olandır. duygular kımı zaman bakıslarla, kımı zaman eylemlerle kımı zaman ıse sıırle ıfade edılmelıdır. sıırın dığerlerınden artısı ıse karsındakıne kendını özel hıssettırır.
saçlarını kısa kestiren kadınlarımıza bir şiir yazdım buyurun....
https://www.uludagsozluk.com/e/40589873/