bugün

lise yıllarımda bir giyim fabrikasında staj görürken kazan dairesinin olduğu yerde bulunan bir masanın altına kartonları yere dizerek uyumak.. Çünkü ustalar aradığında bulamayacakları tek yer orasıydı.. Kataratikli ısıtıcıyı da kendine cevirdin mi 2 dk. Da mayışırdım..
(bkz: potlantıda patron sunum yaparken)

ayrıca ;

(bkz: işten atılma nedenleri)
bir yaz gecesi, boş bir kamyon kasasında ilerlerken; altınıza atacağınız bir adet yer yatağı, gecenin verdiği serinlik ve yıldızların muhteşem güzelliği eşliğinde olabilir mi acaba?
binlerce yıl öncesinde, yine binlerce yıl o şekilde uyuduğumuz yer olan ağaçlardır.*
hatta tam uykuya dalma sırasında ayağın boşluğa düşme hissinin, genetik olarak taa buralara dayandığını söyleyen çok sağlam araştırmalar vardır. güvenlik gerekçesiyle, yaban hayattan korunma amaçlı ağaçların üzerinde uyurken, aniden uyku sırasında dut gibi yere düşebiliyormuş atalarımız. hâlâ insanların uykularında bu genetik paranoyak mirasla haşır neşir olduğu söylenir.
askerde sabahın köründe yapılan, uygun adım yürüyüş sırasında uykuya dalmak.

Adımları ayarladıktan sonra gözler kapanır, öndekine çarpana kadar uyunur. Çok tatlı bir uykudur, her ne kadar acayip olsada.
tuvalet.
(bkz: tren yolu) oldu bu.
nikah masası da olabilir , gönülsüz olunca olur , neden olmasın.
gece yarısı gelmiş bir telefon görüşmesinin tam ortasında;

+ alo alo
- horrr horrr

+ hor ne amina koyim.
insanın kendini en rahat hissettiği yerdir.
(bkz: tv karşısındaki koltuk)
okul sırası.

hayır, oturduğumuz kısmı değil, bildiğiniz sıranın üstü.
7 yaşındayken ana babayla gidilen ve hayvanlar gibi koşturulup oynandıktan sonra bitkin düşüp, birleştirilen iki sandalyede fokur fokur uyunan bir yılbaşı eğlencesi..
Deniz
metronun içinde.
orman.
başka bir yer düşünülemez
edit:bizim üniversitenin çamlığında uyuyorum ben.
işlek bir otoyolda ki orta refüj.
otobüste tek eliyle yukarıdaki demire tutunup kafayı aynı elin dirseğiyle omzu arasına dayayıp uyumak.
telefonda konuşurken.

not: hayalgücü değil, hafıza ürünü.
anket doldururken sözlükte uyuyakalmak.
banyoda sıranızı beklerken ayakta ve çıplak olarak.

seviştiten sonra banyoya önce partneriniz girer, siz de tam küvetin hemen dışında onu beklemektesiniz çünkü iki kişi sığmıyor , birlikte giremiyorsunuz, bekliyorsunuz. aşırı yorgunluk nedeniyle ayakta zor duruyorsunuz ve gözlerinizi açmakta zorlanıyorsunuz. bekle, bekle, bekle,... +şşşt. remzi sıran geldi geç. -he, ne? geldik mi? burda mı ineceğim?
iş yeri tuvaleti.
bankada sıra beklerken ve savaş filminde uyumak.
not: ikisi de yaşanmıştır.
mutfak.
kuaförde saça balyaj atılırken, hareketsiz 1 saat oturmak gerekince uyunur. 1 saatte boyanın saça nüfuz etmesi beklenir. uyumak için ideal.
arabanın bagajıdır o yer.

işin garip tarafı da uyurken o kadar rahat gözüküyordu ki sanırsın kral dairesinde su yatağında uyuyor. insan değil azizim bunlar.
süleymaniye camisinin fil ayakları arasındaki boşluk.