bugün

Mal olduğu düşünülen kişiye Sormaktir.
Mal mısın?
terk edilmiş kadının aradığı yollardır.
-mal misin?
+evet.

(bkz: Mal)

-mal misin?
+hayir.

(bkz: Mal)
dunyaya materyalist bir bakis açiniz varsa herkes maldir.
Çok kolay
mal mısın ?
kişiliksizsin dediğimde evet öleyim demesi.
O insanla tartışmak bu yollardan biridir. Tartışma esnasında mal olduğundan tutunda daha bir çok şey gün yüzüne çıkar. Özellikle tüm savunduğu düşünceleri yerle bir edip kaçacak yer bırakmadığınız zaman kurtulmak için çirkefliğe başvuruyorsa maldır efendim.
küfür ederken seçtiği küfürlere dikkat edin unutmayın küfür etmekte zeka gerektiriyor.
ilk olarak cinsiyetine bakmaktır. Erkekse maldır.
ikinci olarak kadınların erkekleri savunup savunmadığına bakmak. Savunuyorsa maldır.
Konuşması ve konuşurken kullandığı jest ve mimiklerinden kolayca anlaşılabilir. Bir insan konuşurken beynini kullanmalı sadece dilini değil.
benim gibi dilenciye para verip , para üstü bekliyorsa maldır.
yobaz ve ırkçıysa malın önde gidenidir.
Bir insanı görünüşü veya tek bir davranışı tek bir sözü üzerine yargılayıp, dalga geçebiliyorsa.
Össde 120.000inci olup saçma bi mühendislikte okuması.
Hepiniz salaksınız
bi tek ben akıllıyım
(bkz: mal)
Kendini birşey sanıyor ama daha doğru dürüst kendini ifade edemiyorsa, konuşmayı beceremiyorsa maldır.. doğru dürüst konuşamayan insanlara tav oluyorum..
gökten indiği sanılan kitaba ciddi ciddi inanması.
Olmayan şeye inanması.
Bir çok yolu vardır ama en iyi yolu oturup konuşmaktır.
Ona uzun adamı sorun.

Eğer onu övüyorsa maldır.
direk sorarak öğrenebileceğinizdir. (bkz: kardeşim malsan malım de) verdiği cevaba ve veriş şekline göre anlaşılabiliyor.
kolaydır. bu yazıyı sonuna kadar okursa maldır.

naci abi bir şey diyorsa bir bildiği vardır, bak mesela halen okuyorsun ve sen malsın. ahan da sonu geldi. alkışla bu tespitinden dolayı abini.
En basit bir olayı bile, bu kendi kendine olamaz diyenlerin; büyük bir, nizam ve intizam la var olan mekan ve uzerındekılerının kendiliğinden var olduğuna ınanmasıdır.

Oysa bu zihniyet nasıl bir yiyeceği ağzından alıyorda altından çıkarıyor hiç düşünmez. Evet, ağzın, dişlerin, damagın, yutak borun, miden ve bağırsakların sana doğa dan hediyedir. Doğa da e sorma artı canım. Bu kadar bilgi ateist e çok bile.
Uzun adamı sevmiyorsa maldır.
Çoğunun tipinden aneyilik akar.