bugün

Kişiye beslenilen hislerin vasıtasıyla beklentilerinizin kişiyle diyaloğa geçildiğinde gerçeleşip gerçekleşmeyeceği kaygısı, korkusundandır.

Konuştuğunuz taktirde onun sigara içisine, hareketlerine, bakışlarına vb. niteliklerine duyduğunuz saygının, hayranlığın kişinin ağzından dökülen salak saçma kelimelerle yok olabileceğinden korkmanız hatrı sayılır bir örnektir
görsel
introduction to love 101, ilk dönemki dersimizdi.
bu da 2. dönem seçmelilerden alınabilecektir. (bkz: introduction to distant love 201)
(bkz: utangaçlık)

edit: bazen sadece uzaktan seversin.
uzaktan sevme olmaz beğenme olur hoşlanma olur. karşındaki kişiyi tanıdıkça, anlamlandırmaya başladıkça sevmeye de başlar insan.

uzaktan beğenme sebepleri de kişinin dış görünüşüdür sadece.
kişiyi kendin şekillendirebilirsin çünkü zihninde, ona istediğin özellikleri verebilirsin. daha sonra aradığın "namuslu kız" olduğuna inanmaya başlarısın. Bazen en güzel sevme biçimidir, acıtsa bile.

http://www.youtube.com/watch?v=EoXjantgCGMO
kendisini tanımaz, sadece nasıl biri olduğunu hayal edersin. zaten tanıyınca sevmezsin pek. evet.
uzaktan hatalarını göremediğin için hayallerindeki ruhu onun bedenine hapsettiğin için daha rahat seversin ama sadece seversin.
üçüncü bir şahsın varlığı.
(bkz: aşkların en güzeli seni uzaktan sevmek)
yakından, yanından sevmeyi becerememek olabilir.
mecburiyettir.
"Kaç kez sana uzaktan baktım 5.45 vapurunda;
Hangi şarkıyı duysam, bizimçin söylenmiş sanki.."

cemal süreya~
(bkz: koku)
Yakınından bile geçemeyecek olmak.
yakınına istemediği içindir.
gidip acilamamaktan kaynaklidir.

seviyosan git konus panpa denilebilir.
seversin, kavuşamazsan aşk olur.
yaklaştığında kaybetme korusu.
"ben ona layık değilim"dir veya değildir. bir ikilemde kalmışlığın tezahürü olabilir.
çünkü bir kambur bile güzeller güzeliyle hayal eder kendini. düşünmez hiç, o kendini bana yakıştırıp mutlu olur mu olmaz mı diye...
düşünmez demek belki ona haksızlık olur, düşünür ve bilir o benle mutlu olamaz ben onla mutlu olsamda... hayallerinde sever, sarmalar, dans eder ve kendini mutlu eder.

işte böyle birşeyler...
mecburiyetler.
çekimine kapılmamak için uzaktan seviceksin. böylece platonik aşka tutulup her şeyi bk edeceksin.
ileri derecede hipermetrop olmak.

hele gözlük de kullanılmıyorsa öbür türlüsü zor olur çünkü.
bir tarafın evli olmasından kaynaklanabilir.
Tum cesaretini toplayip karsina ciktigin anda daha soze girmeden, "Konuscak bir seyimiz yok batuhan. Isim var cekil basimdan." demesidir.