bugün

sizin o insanda hissedeceğiniz içtenlik, samimiyet, dürüstlük. her şey.
Samimiyet.
(bkz: netlik)

Yavşaksa da gevşekse de bunu net bir şekilde gösteren insanlara bayılıyorum.
(bkz: Merhamet)

Bu olmayınca insan olunmuyor bence.
zekilik bi olayı on defa anlattırmak zorunda kalmasın.
insan sevmeyen bireyler için anlamsız soru. Evet.
Samimi , içten ve dürüst olması yani üçünü de severim .
Karşısındaki kişiyi kırmamak için özel caba göstermesi bazı insanlar varki dikenlere gül gösteren insanlar koruma altına alınsın bunlar nesli devam etsin.
Hassasiyet.

Zira günümüzde pek çoğu hassasiyet sahibi olmayı güçsüzlükle ilişkilendirir. Halbuki alakası bile yok. Zira en kolayı hassasiyet göstermeden, güçlü pozlarında kalas gibi sefil bir şekilde yaşamak. işte güçsüzlük bu. Halbuki Hassas insan öyle mi? Hayatın kendisi dertken, kendisine başka başka dertleri katıverir. Ama o bunları kendisine kattıkça, dünya dönmeye devam eder. Yoksa çoktan geberip gitmiştiniz.
samimiyet gibi özelliklerin karşındaki insana bağlı olduğunu düşünüyorum. yani samimiyet bence bir kişilik özelliği olmamalı.
eğer öyle bir şey olsa istemem şahsen. herkesle samimi insanı naapim ben?
özellik olarak bakarsak zeki ve eğlenceli insanları severim. direkt benle etkileşimde olmaları gerekmiyor. izlemesi çok zevkli bence.
not:
zeki insan tanımım okul başarısı ya da kurnazlık değil.
eğlenceli tanımım da içip içip kopmak değil.
teşekkürler. iyi günler.
Karakter sahibi olması.
Çevresindeki insanlara maddi manevi asalak olmaması ve bu durumdakilerden hoşlanmaması.
Özellikle yakınlarının zafiyetlerinin kendisi olduunu anlayıp da madden ya da manen sırtlarında kambur olan, ve bunu bir hayat tarzı haline getiren insanları sevmiyorum.
Tabi ki elinde olmayan nedenlerden ötürü bu vaziyetten çıkamayan insanlar müstesna.
Bağzıları bazen ne yapsa da hayata dair olmuyor olduramıyor o ayrı dava.
yapmacıklıktan uzak, içten ve samimi olması.
hani öyle yapmacık bir gülümseme değil de, güldüğünde gerçekten de gözlerinin içinin gülmesi.
Ne olursa olsun( çirkinleşmeyip )saygısızlık yapmadan konuşabilmesi .
Dürüstlük ve merhamet konusunda ki takıntımı geçersek .
(bkz: dirayet)

Koşullar fark etmeksizin öz benliğini koruyan ve bozulmayan çizgide durabilen insanlara hayranım.
Yargılamaması.
Utanma duygusunu kaybetmemiş olması.
*Utanmayan insandan her şey beklenir.
Dürüstlük .
Bana ilgi göstermesi.
benimle sohbet etmesi. ama böyle sadece tek bir şeyi değil her şeyi. ama yok öyle biri be yok işte.
Erkek olmaması.
güvenilir olması.
Dürüstlük.
Alçakgönüllü ve samimi insanları seviyorum.
çok fazla soru sormaması.