bugün

çünkü bu tarz tipler anlattıklarının tam tersi çıkar her zaman. tecrübeyle sabittir bu mevzu.

örnek:

''ben çok güzelim''

''ben çok yakışıklıyım''

''ben çok akıllıyım''

''ben süper zeki bir insanım''

''aman yareppi ben nasıl bir insanım muhteşem yüzyılım ben''
ben merkezcilik işlem öncesi dönem ve ergenlik dönemi hastalığıdır.
doğru bir tespit. arkadaş olunmaz öyle insanlarla çünkü sizi aşağılamaya varan hareketlerde bulunurlar.
insan kendini kötülüyorsa ne olmalıdır sorusunu akla getiren başlık...
binlerce kere katildigim, gozlemledigim onerme. gorgusuzlere yaklasmamamak gerek, mide bulandirdiklarinin farkinda bile degiller.
Doğrudur. Mesela ben, hiç kendimi övmüyorum. Bu konuda çok mükemmel bir insanım. Benimle her türlü arkadaş, dost olabilirsiniz.
(bkz: çok mütevazıyım)
çok yerinde bir tespit. kendini iyi görmek ayrıdır ben iyiyim diye ortalarda dolanıp bazılarını buna inandırmaya çalışmak apayrıdır. kendinizi övmeyin kardeşim, hiçbir amaç içermeyen, hiçbir değeri olmayan, insanların sizden daha da çok uzaklaşmasını sağlayan bir davranıştır bu. sana ne diyebilirsiniz evet bence de bana ne. ne haliniz varsa görün...
bu gibilere dün boktu bugün koktu derler birde.
narsist kişilerin hepsinden uzak durulması bir gerçektir.
Doğru düzgün 1-2 kelime bile konuşamazsınız o sürekli kendini över.
bazı kadınlar için uygulandığında yanlış önerme.
yakın durup, egolarının gölgesinde ücretsiz sekse yelken açılmalıdır.

- ben çok güzelim diyordun ama, tava gelip inlemen de pek güzelmiş yavrum?
+ evet şahane sevişirim erkeğim.
- .. (çok iyi ya ahaha)
hele ki arkadaş ortamında "çok yakışıklıyım/güzelim ben yeaa" tavırlarına girdiyse ya itina ile yerin dibine sokun yada terk edin.
ezikliğini kendini övme ilüzyonuyla kapatmaya çalışan şahıstır.
bir de farklı bir versiyonu vardır bunun. mesela eleman kendisini değilde sürekli başka birini ya da bir şeyi övüp duruyorsa, adamı hayattan soğutur ve o övülen de itici gelmeye başlar nedense.
(bkz: emredersin)
(bkz: beni tatilde rus zannettiler)
Ayarlariyla oynanmasindan hoslanmayan insanlar icin dogru bir onerme.
Genelde disaridan kendini begenmis gibi dursalar da bir zaman sonra derinlerinde yatan asagilik komplekslerinin kekremsi tadini alirsiniz. iste bu noktadan itibaren onlara gicik olmakla acimak arasinda gidip gelirsiniz.
kesinlikle doğru bir tespittir. kendini her fırsatta övmekten başka bir muhabbeti yoktur bu insanların, onlarla bir şey konuşmak zordur genelde dinlersiniz. ayrıca övgülerinin yüzde onunu bile bünyelerinde barındırmazlar.
arkadaş olunacak bir durumu yoktur. bencilliğin ve egonun sınırına ulaşmış bu yüzden de arkadaş edinememiş sokakta, ayağında pembe terlik üstünde sarı tişörtle gezecek bir insandır. eğer arkadaşı varsa bile bu kişi ya şansızdır ya da acıma duygusu çok kuvvetli biridir. hep kendini öven ben güzelim, yakışıklıyım diyen arkadaş, kendini yine överek onlar beni çekemiyorlar şeklinde bir cazibeyle yalnız başlarına lavabo aynalarında kendini çekip rezil edecek varlıktır.
Ülkemiz kadınlarının çoğu tarafından tersi yapılan gerçek. nerde piç ukala varsa ona yavşanması adam olana koyuyor.
son derece arkasında durduğum, tastiklediğim önerme.
insanın kendisini övmesi kadar basit bir muhabbet olamaz.
en güzel örnek sagopa kajmer dir tanıyanlar için.

ilk zamanlar ''insanlar beni dinlesin isterlerse internetten beleş download yapsın ama yeter ki dinlesin'' derken, şimdi '' paran yetmiyorsa dinleme beni, ben senin için lüksüm'' diyen dinleyenlere de haram eden adama dönüştü.

kendi kendini bu kadar çok öven 2.kişi de karısı olabilir ancak. 3. de erol büyükburç veya yılmaz morgül daha da aklıma gelmiyor ego konusunda bu iki isimle yarışabilecek adam. gerçekten de belli bir kapasiteyi aşamamış insanlardır genelde kendini çok övenler. çevremde de böyledir çünkü kendini ne kadar beğenirsen, översen o kadar yerinde sayarsın. insan kendinde yanlışlar,eksikler bulabilmeli bulamıyorsa gelişemez, daha iyi olamaz.
seviyeyi düşürmemek adına yapılması gereken eylemdir.

(bkz: narsist olmakla özgüven sahibi olmayı karıştırmak)
KENDiNi ÖVMEK ÖLÇÜ VE GERÇEKLiK VARSA DOĞRUDUR. KISA VE ÖZ.
Bir insan kendini övüyorsa ya nispet yapıyordur ya da güven aşılamaya çalışıyordur bunun üçüncü bir alternatifi yoktur freud amcam hep böyle derdi.