bugün

"sevdiğim kadın başucumda saçlarımı okşasın" şeklinde dewam eden feridun düzağaç ın 'bir devam filmi' isimli son albümünde yer alan şarkı.
"...ki ölürüm,yüzünü gecelerde görürüm,ellerimi uzatsam sana değmez bilirim" diye devam eden eski bir feridun düzağaç şarkısı.
Sarkının sözleri şöyledir:

Bir gün ölürsem hiç istemeden
Ben bir ağacın altında
Ama denizi de görsün
Bırakın
Ellerimi iki yana uzatın
Hiç tatmadığım bir şeylere sarılacakmışım gibi
Üstümde hiçbir şey bırakmayın
Ben hiç çıplak kalmadım ki
Sevdiğim kadın başucumda
Saçlarımı okşasın
Uçan kuşlarıma. Sahte dostlarıma serbest
Ama annem ne olur ağlamasın
Özler mi rüzgar saçlarımı okşamayı
Söyleyin geri getirsin rüzgar gözyaşlarımı
Ölürsem
eninde sonunda yasanacagindan dolayi pek de uzerinde durulmamasi gereken laf ebelemecesi.
bir gün ölürsem bu çok uzun sürebilir. haberiniz olsun...
insanın ölüm korkusuyla kendi kendine söylediği cümledir,
öleceğini düşününce bu dünyaya kalıcı eserler bırakmalıyım da diyebilir..

(bkz: bebek)
introsundaki elektro gitar deüzenlemesi çok iyidir.
arkamdan kimse atıp tutmasın. beni hep iyi hatırlasınlar ama en önemlisi günlüğümü kimse okumasın.
(bkz: ağlarsa anam ağlar)
--spoiler--
dağ gibi bir yiğide kıydı geçti vakit
--spoiler--
sanal ortamdaki tüm kullanıcı hesaplarımı kime vasiyet ediceğim sorusu ara sıra aklıma gelmiyor değil.
kabrime gelme. gelirsen ağlama. ağlarsan durma. duracaksan da ..hmm.. en iyisi gelme sen.
mantıksal olarak saçma cümle girişidir. çünkü ölmeme gibi bir ihtimal yoktur. o yüzden "bir gün ölürsem" yerine "ben ölünce" denmesi daha uygundur.
sakın o şerefsiz gelip başımda ah vah etmesin.
iyi ansınlar, arkamdan sövmesinler.
Yapamadığım şeyler olduğu için ölü halimle bile üzülürüm.
bir gün ölürsem organlarımı bağışlayın, cesedi mi dağlara atın kurt kuş yesin doysun işe yarasın bari.
bir gün zaten ölüceksin.
bilen var mı ne zaman öleceğimizi onu söyle sen bana.
Sacma bir cumle baslangici. Herkes bir gun olecek zaten.
Zaten bir gün öleceğim iki gün öleni hiç görmedim.
?!?!: Bir gün ölürsem ne yaparsın?
Raci: Bakkaldan bir paket Camel bir de kibrit alırım. Sonra güzel bi' çay demlerim. Balkona oturup uykusuzluktan gözlerim kızarana kadar içerim, her akşam. Kimse görmesin diye hüznümü karın boşluğumu çizeceğim. Her akşam kapıyı açmak için kullanmak zorunda kalacağım anahtarla. Sonra benim güzel gözlüm balkonda oturmaktan vazgeçeceğim. "Yapacak bi’şey yok. Yaşamalısın" diyecek olanlara inanıp; hiç gitmediğimiz yerlere gidip sıgara ve tadını henüz bilmediğim -hiç öğrenmek de istemeyeceğim fakat yokluğunun yoksunlaştırdığı aklımı, hücrelerimi yavaş yavaş kullanım dışı bırakmak için yerli içkiler içerken satırlar arasına adını, artık yanımda olmayan varlığını sonsuza kadar bilsinler diye yazacağım. En sonunda da o kadar şey görüp vazgeçeceğim karın boşluğumu karalamaktan. Hiçbir şey söylemek istemeyeceğim mesela. Bu sefer, varlıklarını dahi önemsemediğimiz halkları oluşturan bireylerin gerçek yoksunluklarını not düşeceğim tarihe. Olmaz ya; biri okur ve kendisini dünyanın merkezi olduğu sanrısından kurtarır.
ona bir kez daha onu ne kadar çok sevdiğimi söyleyin, anlatın.
sevdiğim kadın başucumda
saçlarımı okşasın
uçan kuşlarıma sahte dostlarıma serbest
ama annem ne olur ağlamasın

diyerek beni benden alan fd şarkısıdır, tez dinlenilsin.
mantık hatası olan şart cümleciği..

(bkz: geçen yine ölüyorum)
Dûnya'nın en salak cümleye başlangıç şeklidir..

Ya ne olacağdı? Zombi misin amın evladı?