bugün

(bkz: eril kişiler için kapsam dışı)
içinde aşk, ihtiras, entrika, camsil ve vileda bulunduran, sürükleyici, eğlenirken öğrenebileceğiniz günceler bütünlüğü.
"ve son toz zerresine doğru yaklaşıyordum. tabi ben son sanmıyor isem." -bir genç kız
- sabah 10 a kadar uyunur.
- anne ara ara seslenir, kızım kahvaltı hazır diye. saat 11 olur bir eda kalkılır kahvaltı etmeye.
- 12 ye kadar devam eden kahvaltı arkadaşlardan gelen mesajlarla bölünür.
- televizyon izlenir pijamayla gezilir, telefonla konuşurken ev süpüren anneye sessiz olması söylenir.
- öğleden sonra giyinilip, arkadaşlarla bir cafeye gidilir. saçma sapan muhabbetler edilip akşam üstü vitrin bakılır.
- babadan az önce eve dönülüp evde gece yarılarına kadar süren net turuyla gün tamamlanır.

zamane kızları efendim, el işi, ev işi bilmiyorlar artık.
çok kalın olmayan günlüktür...
bu başlık benim için mi açıldı yoksa diyerekten başlıyorum.. sabahın erken saatleriyle birlikte kalkılır. öncelikli olarak yataklar toplanır. evin tüm yatakları ama. sonra malumunuz soba yakılır. akabinde çay koyulur ve kahvaltı hazırlanmaya başlanır. hazırlanan kahvaltıya aile bireyleri çağırılır ve hep birlikte kahvaltı edilir. kahvaltı sofrası toplanır ve bulaşıklara girişilir. bulaşıkların bitiminde evin her tarafı süpürülür ve silinir. müfettiş anne kontrol dip eksiklikler varsa söyler ve eksikler giderilir. en son olarak tozlar alınır ve tuvalet fırçalanır. bir temizlik günü daha bitmiş olur böylece.
yoruldum yaa..
sevgili günlük;
bugün her zamankinden daha farklı bir şey yaparak başladım güne. normalde ilk olarak mutfağa girip tezgahı temizlerdim, bu sefer işe elektrikli süpürge ile evi süpürmekten başladım. daha sonra misafir odasındaki gümüşlükleri gıcır gıcır yaptım. birde baktım dün çamaşırlığa astığım nevresim takımım kurumuş, bir koşu hemen onuda yatağıma serdim. daha sonra holdeki halıları balkondan sirkelerken ayşe teyzeye yakalandım. neymiş efendim çamaşırlarının üstüne sirkelemişim, çamaşırları kir pas içinde kalmış. yaşına hürmetten bir şey demedim. biraz dinlendikten sonra yerleri çamaşır suyuyla silmeye başladım. çamaşır suyuna fabuloso ekledim. ikisinin birleşik kokusu beni benden alıyordu. yeaah baby. bugünlük bu kadar sevgili günlük şimdi seninde tozunu alıp yatacağım...
hayata mavi ekranda ''cscandsk'' hatası vermek.
kahvaltıdan sonra sofra, mutfak, yataklar vs toplanır. sonra eline ıslak bez alınır ve dolapların tozu alınır. sonra elektirik süpürgesi ile dip köşe yerde ki tozlar süpürülür. en sonda halılar kalkar ve vileda ile laminat parkeler silinir.
öyle bir zorunluluk söz konususya yapılacak şey bellidir.sabah uyanır uyanmaz en yakın arkadaşlar çağırılır ve işe girişilir.bütün zor işler arkadaşının başına yıkılır onlar temizlik yaparken kahve yudumlanır.ohh mis.
günlük ne lan. ansiklopedi dizerim önünüze.
sevgili günlük;

yine bir temizlik gününe uyandım, içim buruk ve kasvetli... şimdi 3 oda 1 salonu hatta ve hatta 2 balkonu kim temizleyecek... benim ince bileklerim, narin bedenim, uzun ve yeni törpülenmiş tırnaklarım bu işler için yaratılmadı ki...

inan kaytarmanın yollarını arıyorum. annem öyle hızlı süpürüyor ki evi, adeta kendinden geçiyor. süpürürken kafasını kıtır kıtır çevirerek arada bir de bana bakıyor arkasından siliyor muyum diye. dehşet verici bir an sevgili günlük. bir mucize olsa, hani bal kabağını araba yapan peri gelse de evleri temizlese tek dokunuşla... düşünsene bir, ne kadar heyecan verici bir şey.

sevgili günlük tam da elimde viledayla bu hayalleri kurarken annemin kafama "hadi silsene kız" diye vurmasıyla bu hayaller de yarıda kaldı... ben sileyim de ortalığı öyle gelip yazarım sevgili günlük...
1.gun; once sildim, sonra supurdum.
2.gun; once supurdum, sonra sildim. Daha iyi oldu sanki degil mi sevgili gunluk.
3.gun; bugun halilarinda altini sildim.
4.gun; bugun cam sildim.
5.gun; bugun lavabolari ovdum.
6.gun;
7.
8

Aman cok gereksiz lan bu!
sabah kalkılır, kahvaltı edilir.
kahvaltıdan sonra anne evden çıkar, çıkmadan yapılacakları sıralar.
ama kızımızın kafası meşguldür, hı hı der.
bi süre sonra evin kirlendiğini farkedip süpürge silme falan sigara tüttüre tüttüre yapılır.
süpürdük yorulduk yorgunluk kahvesi faslı geldi diyerek kahve yapılır, yine bi sigara tüttürürsün.
-cam silerken içmeye çalışmayın ben düşüp ölüyodum-
son olarak kullandığın malzemeleri kaldırıp banyoya girersin.(banyoda da tek ihtiyacın eldiven+bi fırça+cif çamaşır sulu)
-banyoda da sigara içmeyin ıslanıyo, ya da eldivenleri tutuşturma ihtimalin var-
her türlü işi tek yardımcın, yoldaşın sigara, desteğin ile birlikte bitirirsin.
zaten bulaşıkları makina hallediyo anasını satim.
2-3 tabak bardak çatalı da makinaya koymak zor geliyosa ölün.
sinirliyken veya aşk acısı çekerken iyicene, detay işlere kadar inip, bütün günü kapsayan ve tüm hırsın eşyalardan çıkarılmasıyla kısa bir süre de olsa rahatlamaya sebep olabilecek olan bu işlem; günlüğün ana temasını oluşturabilir.
kızların kabusu olan durum.
ilerde kocakarı olacak kadın.
sabah saat 9.00
anne gelir odadaki televizyonu açar. ev telefonun fişini takar. arayanlarla odanızdan konuşur. böylece yorulmadan uyandırmış olur.

saat 10.15
el yüz yıkanmış saça başa bir düzen verilmiş, sabahın bu saatinde *kalkmaya vücut alışkın olmadığı için gözler japondur. kahvaltıya geçilir.

saat 11.00
kahvaltı yapılmış sofra toplanarak ilk temizlik işlemlerine başlanmıştır.

saat 11.40
bütün ev süpürülmüş, süpürülürken tozların havalanacağından dolayı silme olayı sonraya bırakılmış olur.

saat 12.30
bütün evin yerleri silinmiştir ve süpürülüp silerken yerleri değiştirilmiş koltukların düzenlenmesine geçilir.

saat 13.30
artık iş bitmiştir saat 14.00 a kadar son rütuşlar yapılır ve dinlenme vaktidir, bir fincan kahve yapılır müzik kanalları açılır veya bilgisayara geçilir.

aslında daha birşey bitmemiştir, akşama anneye kolaylık olsun diye yemek yapmaya başlanılacaktır..
kimine göre not defteri, kimine göre roman kalınlığında olur.
temiz bir kızsa ne ala, tembel pis bi kızın üstünde salça lekeleri ekmek kırıntıları olan günlüğü de olabilir bu, evlerden ırak...

1. gün;
sevgili günlük, bugün çok üşendim yarın süpürücem odamı. zaten 2 gün önce annem süpürmüştü. daha haftanın ilk günündeyiz zaten yaa hafta uzun yaparım bir ara.

2.gün;
dün annem makinadaki çamaşırları as demişti onu unutmuşum bi yığın fırça yedim günlük. amaan napıyım dün çok üşengeç günümdeydim. bugünde temizlemiycem başımda enteresan bir ağrı var nedense.

3. gün;
2 gündür evde oturuyorum yahu patlıycam sıkıntıdan bugün dışarı çıkıcam artık temizlik işini de yarın yaparım. gerçi temizlenmeyeli 5 gün oldu ama neyse...

4.gün;
bugün odamı süpürecektim sözlük okumaya dalmışım yaa yine kaldı işler. odamı bok götürüyor artık günlük annem odamda benden başka yaşayan haşeratlar olabileceğini söyledi amaaan abartıyor o da. neyse hafta sonu geliyor zaten haftasonu yaparım.

7. gün;
haftasonu hiiç evde oturmadık valla kaldı yine temizlikler. ne yani misss gibi cumartesimi temizliğe mi ayıracaktım olduu ev kızı olayım çocuk doğuyarım bi de?! bu hafta da bir ton sınav var artık temizlik de haftaya kaldı... kirli sepetimden de yeşil dumanlar çıkmaya başladı...

15. gün;
bugün bir hamamböceği uyandırdı beni öğğğe ühühü. saçlarıma karışmış birde elelrimle söktüm onu aaaaaaahh ühühüh hala kendime gelemiyorum. en kötüsü de yatağımdaki ezilmiş böceği bulmak oldu ühühü.

edit: iş bu entry tamamen hayalürünüdür şahsımla ilgisi yoktur. ehe.
sevgili ev temizliği günlüğüm... nasılsın iyisindir inşallah sayende ben çok kötüyüm nasıl dağıttın sen kendini öyle o tozlar ne çamurlarda top peşinde mi koştun ? neyse ne desem boş olan yine bana oldu sana nerenden başlasam bilemedim baktım baktım bir of çektim tozlar uçuştu uçuştu sonra seni kendi ellerimle temizledim ne güzel oldun sen öyle... bendede bir yorgunluk işte anlatamam herneyse sana iyi tozlanıp kirlenmeler bana iyi gebermeler iyi geceler...
sevgili günlüüüm;
bugün evi salondan başlayarak temizledim. malum salon en mühim yer. gitmesekde görmesekde ayrı bir yeri var bizim için. özenle temizleyip salonu, kapısını kilitleyip kimseye kullandırmamak üzere kilitledim. sonra diğer odaları süpürüp, silip en son tuvalet ve banyoyu temizledim. ellerim mahvoldu lan diye söylenirken daha mutfağa girmemiş olduğumu farkettim. yerler, mutfak camı derken akşamı ettim. bir daha ki temizlik serüvenimde görüşmek üzere. kib.
sevgili günlük,
poff diyerek başlıyorum bugune. sabah 06.52 kalktım. yine hava tam aydınlanmamıştı be günlük. gecem gündüzüme karıştı valla. direk tuvalate. oradan banyoya itinayla dişlerimi fırçaladım bol suyla yüzümü yıkadım. ya bu sular iyice soğudu be günlük yaz gelsin artık titre titre bir hal oldum. banyo terlikleri toplu durması açısından gözükmeyen yere koydum. odama tekrar döndüm. ilk iş düzleştiriciyi prize taktım. daha sonra elektrikli sobayı açtım. hemen hızlı bir şekilde yatağımı topladım. ortalıkta kalmış ve lazım olduğunda hiç bulamadığım şarj aletim sabahın köründe bana tatlı tatlı gülümsüyordu dağınıklık yaptığı için mutluydu belliki aldığım gibi çantama attım. baktım diğer tarafta mp3 çalarım duruyor hemen onuda kaptığım gibi çantaya malum onsuz gün geçmiyor. dün üzerimden çıkarmış olduğum kotumu giydim çekmeceden çoraplarımı aldım giydim. gardolapta pazar günü ütülemiş olduğum gömleğimi giydim hızlı bir şekilde pijamalarımı yok ettim. 4dk içinde saçımı yaptım 2 dk içinde gözlerimi boyadım. ellerimi kremledim. düzleştiriciyi çekmeceye sıkıştırdım elektrikli sobaya kapısının arkasına doğru ittirdim. 7.30 duraktaydım. bugun çok çalıştım be sözlük 19:02de işten çıktım eve geldim baktım yemek yok. bulaşık çıkmaması için bir parça ekmeğin arasına zeytin peynir sıkıştırdım o ara suyu ısıtmaya koyuldum ben ekmek arasından bir diş alana kadar su kaynadı sallama çayımı yaptım aldığım gibi odama geldim eve gelince odamı toplu görmek mutluluk verici be sözlük. karnım doymuştu ve elimde sadece bir bardak vardı onuda öle bir suyun altından geçirdim koydum rafa. giydim pijamalarımı attım üstümden çıkardıklarımı da kirliye ıslak mendille sildim gözlerimide yıkadım saçlarımıda işler bitti. bukadarcık düzenli olmak yetiyor be sözlük bana pazardan pazara toz almak neyime yetmiyorki. dimi ama.