bugün

eger olursa bu tippa bilime hakaret olur.
bal gibide olur. hemde en sağlamından olur. düşünün ki herhangi bir olaya yada düşüncenize karşı cins bir yorum yada görüş alıyorsunuz. şahsen arkadaşı sevgiliye tercih ederim.
yunan filozof hassiktiros' a göre ; bir kız bir erkeğe arkadaş olabilir fakat bir erkek asla bir kıza arkadaş olamaz zira kızla arkadaş olabilmek için beyninin sol lopuyla göğsünün sağ lopunun eş düzeyde olması gerekir demiştir. yani bir erkek " snrm sn mşglsn bn kndmi duşa kltlyrm " cümlesini kuramadığından bir kızla arkadaş olamaz demiştir.

fakat karşıt görüş olarak danimarkalı filozof edgard nediyonlansen şöyle demiştir: bir erkekle bir kızın arkadaş olması dünyanın güneşin etrafında dönmesi gibidir ancak uzaktan bakarsın. senede iki kere çok yaklaşırsın. istersen neden olmasın hacu..

türk filozof adanalı hayro ise : rahat durun sikmeyeyim toynağınızı demiş ve şöyle eklemiştir; yunanlıları denize dökmedi miydik la biz?
birisi çok çirkin diğeri çok yakışıklı ise bir ihtimal. ama ortalıkta çuval poşet türü şeyler olmaması gerekir.
ben olamam kız kanka zanneder dertleşir vb.ama bende (bkz: kafamda deli sorular)
Gayet de olabilir. Karşı cinse yönelik cinsel istek duymak, dostluğun önüne geçiyorsa bu cinsiyetin değil şahsın problemidir, zira bana göre çoğu insan hayatındaki total dost sayısından çok daha fazla seks yapıyor olmasına rağmen 20 dakikalık bir zevk için başkalarını kolayca harcayabilir. Elbette bu noktada eleştirilen davranışları gösteren kişi sayısı ergenlik yaşından uzaklaştıkça azalıyor. Kıyafet alırken bir kadından fikir almak, ya da kız arkadaşla olan bir sıkıntıda başka bir kadın ile dertleşmek çok efektiftir.
her insanın nefsi olduğu için böyle birşey mümkün değildir, en iyi ihtimalle küçükde olsa bir çıkarımız vardır da sadece buna kendimizi inandıramıyoruzdur yada inanmak istemiyoruzdur.
taraflar abaza değilse ve çok çekici değillerse olabilir.
denendi onaylandi bindebir ihtimalle olur.
yıllarca bu soruya ağzımı yaya yaya " olur tabi " diye cevap verdim. hatta tartışmalara girdim. sonuçta modern insanım ya karşı cinsin önünde soyunmak da, beraber uyumak da normal. gayette kanka olunur diye düşündüm.
sonra tersten gördüm tabi.
yakın bir erkek arkadaşım vardı. yakın dediysem birbirimizin evinde kalıyoruz, anneler babalar tanışıyor, sabah günaydın diye başlayıp gece yatana kadar mesajlar, haftanın 5 günü buluşmalar falan. dışardan bakanlar arkadaş olduğumuza inanmıyor hatta.
neyse efendim biz 2 yıl falan böyle devam ettik. sonra durum değişmeye başladı. mesela o mesaj atmayınca çıldırıyordum. ya da ben sevgilimle berabersem o trip atıyordu falan. millet bir şeyler ima ediyor ama biz hala ne alaka falan diyoruz.
en son annemin konuşmasıyla kendime geldim. ya birbirinize aşıksınız ya da gösterdiğiniz ilgi yüzünden arkadaşsınız dedi.
baktım sevgiliden farkımız yokmuş gerçekten de. sonra bunu ona da ima ettim.
şimdi ne mi oldu. en son 1 ay önce görüştük. o da tiyatroda denk geldik diye.

yani diyeceğim o ki, gerçekten olmuyor. bir süre sonra o arkadaşlık çok alakasız bir yere gidiyor.
Aralarında elektriklenme olabilmesi muhtemel kıskançlık,heyecanlanma bu durumun başlangıcıdır. Bunun sonucunda olay sprite reklamına döner.
arkadaş belki olabilir ama çok samimi bir arkadaşlıksa bu akıllarda bir soru işareti bıraktırır.
örnek olarak erkek kişisi yeni bir ilişkiye başlangıç yaptıysa kız kanka pek mutlu değildir bu durumdan ve genellikle kız kanka erkeğin kız arkadaşını pek sevmez buna dayalı tartışmalar ve birbirinden uzaklaşmalar başlar. temel neden ise bu etütde, kız kankanın aslında erkek kişisini kıskanıyor olmasıdır.tabi bunlar samimi arkadaşlıklarda yaşanan absürd durumlardır.
zoraki tanım: anket gibi bir soru çeşididir.

olur, neden olmasındır? ha erkek ve kızlar birbirinden hoşlanabilir mi? evet, hoşlanabilir. ama her hoşlandığınız insanı yatağa atmayı düşündüğünüz için onların arkadaş olabilme ihtimalleri tuhaf geldi tabii. hayır, sizin bu tavrınız belki de kezban kızları ortaya çıkardı. evet, evet kesinlikle kezbanları sizin bu düşünceniz yarattı.

ben bir erkek olarak güzel olan kıza güzelsin derim. fakat her güzel olan kızla çıkmak, onu yatağa atmak gibi düşüncelere de girmem. insanlara güzelseler bunu demekten çekinmeyin. bırakın o geri zekalı onunla çıkmak istediğinizi düşünsün. güzel olan şeylere güzel demeyecekseniz ne bok yemeye geldiniz bu dünyaya?
bunun cevabı erkekler için kesinlikle hayır kızlar içinse kesinlikle evet. bir erkek kız arkadaşlarını seçerken fiziksel görünümüne göre seçiyorsa kız arkadaşım dediği herkes aslında onun kız arkadaşı değildir.

kızlar için kabullenmesi zor bir durum tabi. iyi ki kız değilim. *
çirkinlik ve güzellik gibi bir kavramları göz ardı edersek sadece kısa süreliğine olabilir.
(bkz: imposibıl iz nating)
olabilir.
arkadaş diye adlandırılan erkekler yada kızlar sevgilinin de arkadaşlarıysa elbette olur.
ama ortada sevgili diye biri yoksa arkadaş diye tabir edilebilecekler yakışıklı veya güzellerse o iş yaş.
Usta arkadaş olabildiğini biz de biliyoruz. Tatisilmak istenen bir bayanla cinsel hiçbir arzu olmadan ilişki kurulup kurulamayacagi biraz düşünün de cevap verin. Ki her insanın karşı cins ebeveynine karşı bile cinsel istek duydugu bilimsel olarak (psikolojik) kanıtlanmıştır.
gayet tabi ki olabilir. mantıklı her insan birbiriyle arkadaş olabilir ne var ki bunda ? siz her kız arkadaş ya da erkek arkadaşınıza yan gözle mi bakıyorsunuz yoksa ?
"Bir kadın başka bir kadınla gerçekten arkadaş olabilir mi?" sorusundan sonra sorulması gereken sorudur. Ha sorulan sorunun cevabı da "uzun bir süre"dir.
freudian analize göre, asla olamaz.. hiçbir erkek yoktur ki, karşı cinsten birisine yakınlaşmasının ardında, seksüel bir amaç olmasın. ondandır ki, kadınlar pekçok kez, ciddi düzeyde arkadaşım dediği adamlardan tuhaf reaksiyonlar alıp, şaşırırlar
düşük bir ihtimal olup iki tarafında birbirleriyle yakınlıklarına bağlı olmasıdır.
bir süreliğine olurlar evet.
olabilir!