bugün

mezuniyet yaklaşırken, yıllık yazma mevsiminde sıkça tanık olunandır. kendimden biliyorum.
deli olduğunun farkında olan ve deli yanına seslenen delinin kaleme aldığı ve kendine postaladığı, sonrada oturup, sabırsızlanarak beklediği mektuptur.
her akıllının kendine bir mektup kaleme alıp, durumunu değerlendirmesi gerekmektedir.
ben yazdım ama postaya vermenin saçma olduğunu anlayıp, vazgeçtim.
hatırlattığınız iyi oldu, 2 sene geçti, kontrol zamanı gelmiştir.
dünkü bayramın kutlu olsun, bugünkü bayramın kutlu olsun, yarınki bayramın kutlu olsun, iki gün sonraki bayramın kutlu olsun, üç gün sonraki bayramın kutlu olsun, dört gün sonraki bayramın kutlu olsun, beş gün sonraki bayramın kutlu olsun, alt gün sonraki bayramın kutlu olsun, yedi gün sonraki bayramın kutlu olsun, sekiz gün sonraki bayramın kutlu olsun, dokuz gün sonraki bayramın kutlu olsun, on gün sonraki bayramın kutlu olsun, on bir gün sonraki bayramın kutlu olsun, on iki gün sonraki bayramın kutlu olsun, on üç gün sonraki bayramın kutlu olsun, on dört gün sonraki bayramın kutlu olsun, on beş gün sonraki bayramın kutlu olsun, on altı gün sonraki bayramın kutlu olsun, on yedi gün sonraki bayramın kutlu olsun, on sekiz gün sonraki bayramın kutlu olsun, on dokuz gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi bir gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi iki gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi üç gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi dört gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi beş gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi altı gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi yedi gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi sekiz gün sonraki bayramın kutlu olsun, yirmi dokuz gün sonraki bayramın kutlu olsun, otuz gün sonraki bayramın kutlu olsun.

bu ay 30 çekiyor unutma.
ben bu dünyanın dağlardından geçerdim evvel.
bal mumundan suratlar yapardım, kaçıp sesten.
düzinelerce hayat biriktirdim çok sıkıldım.
son dakika golü ömür etti beni sersem.
bu hırsla, bu kir pasla,bu kumpasla yaşlanırsam.
tuttuklaşsa yaşam enerjim, durup baksam korkmayıpta.
kazanıcak hiç bi mutluluk yok, bu dünya böyle dönücek.
aslında aynıyız ya başta ya sonda ölücez.
varsa yoksa kaybolandır öfke rehberinse.
kabuk tutan yaran kapanıcak hepsi eklenince.
kaybedilsin olan biten, nedir sanki korkulanlar.
izafitteyiz deriz, zamanda yok bulanlar.
bu ne boktan hikaye böyle, bu ne buhran, bu ne ustam.
yine susmam gerekicek lakin bu defa yok bak benim olmaz.
yine benim için öl, yine benim için gül şu kahreden arsız sahnede.
eski mutluluklar yeni baştan yaşanabilir olamaz mı.
geri bas, ya da yak yine.
üstünü çıkar,
kemiklerini sayacağım.

senin olmadığın yerlerde, yokluğuna ağlayan insanların isimlerini söyleyeceğim sana. araya kendimi katacağım ve sana ilk kez, bir soru soracağım. "saçım kısa diye mi?" çoğu insanın "neden" diye sorarak kafasının etini pişirmeden yediği şehirlerden geliyorum. kendime yol boyunca "neden" diye sormanın korkunçluğundan bahsedip elimi tahtaya vurdum. ben ne diyorum biliyor musun? "saçım kısa diye mi?"

saçım kısa diye mi gittin?
saçım kısa diye mi sevmedin?
saçım kısa diye mi bir not bırakmadın?
saçım kısa diye mi bunu okumayacaksın?

olmadı güzelliği gözlerine değip sende iz bırakmış bir kadını öldürüp, organlarımı ona bağışlar, seni onunla yaşarım.
üstünü çıkar,
kemiklerini yalayacağım.
gittiğin yerde rahat uyu yol arkadaşım.

deliler rengidir gri gökkuşağının
bir deli gittiğinde aklı eksilir dünyanın.

alıcı - hunili.
öbür taraf/büyük ihtimalle cehennem.
Çok yaratıcı olabilecek mektuptur.