bugün

(bkz: yok artık)
tek kelimeyle vahşet.
fahrettiin ismindeki insanların bebeklikten sonra isim sahibi olduğunu düşünen insan söylemi.
şükrettin ismini koymadan daha iyidir.
üzerinde birçok açıdan sosyolojik inceleme yapılabilecek ailevi bir karardır.

(bkz: donguç tan iyidir bence) *
çok da büyütülecek bir olay değildir. bir insanın önce ismine bakıp önyargılara kapılan insandan zaten hayır gelmez. aslında çocuğu bu tür takıntılı insanlardan korumak için güzel bir fikir de olabilir.
"satılmış" koymaktan her türlü iyidir.
normaldir.
(bkz: ebenin amı ali sami)
ilerki dönemler düşünülerek bu isim tercih edilmiştir zira alican bir cocuga yakısır bir isimdir belki ama alican dede yerine fahrettin dede demek daha bir dolu doludur. daha bir dededir.*
isimlerin üzerine yapışmış imajlarla alakalı durumdur. Nasıl ki bir Selahaddin ismine sahip kişinin gay olduğunu düşünemezsek (içizimdeki ibne selahaddinleri tenzi ediyorum) fahrettin diye de bir ismi bebeğe yakıştıramayız. Ben nice dedesinin adı orçun-tanıl olup da dedem öldü diyen koçyiğit biliyorum.
bir nineye buse demek gibi birşeydir. (buse nine).
çocuk doğmadan kararlaştırılan bir isim ise ve baba sürekli anne karnına eğilip bu ismi zikrediyosa vahimdir.ismin ağırlığından dolayı çocuk içerde efkar yapar,ayrıca kişi kıllı doğar.ilk traşını 4 yaşında olur.6 yaşında bıyığa özenir.ilkokulda veliye ihtiyaç duymaz.Zamanla karanlık işlere merak salar.orta öğreniminde eminönünde bir otoparka mafya olarak camiaya hafiften bir nam salar.yapmayın,etmeyin yeni nesilleri katletmeyin.*
(bkz: aptalca tespitler yapmak)
(bkz: tespitçik)
(bkz: bebek fahrettinler şokta)
bebeğin konuşmaya başladığı anda ilk cümlesi 'senin *mına koyacam' olma ihtimalini yaratacak durumdur.
berke can koymaktan daha iyi olan durumdur.
1-0 maglup başlamaktır.
yosma ismine bakarak şükredilicek isim.
abdurrezzak,fenasi gibi benzer isimlerden daha mantıklı ve kulağa hoş gelen isimdir.
not: abdurrezzaklar ve fenasiler! lütfen alınmayın. aklıma ilk gelen bu isimler geldi. daha benzer ne isimler var akla zarar.
onu nüfus memuru koymuştur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar