bugün

karşısındaki insan 20 lira uzatırsa haklı adamdır. bide bozuk yok mu demezler mi sanarsın yanımda yazar kasa taşıyorum.
edit:başlık hipotalamusumkayip tarafından açılmıştır çiftliğe duyurulur.
iyi yürekli insandır.
adam gibi adamdır.
2 liranın lafını yapmayan adamdır. tabi bunu alışkanlık haline getirip milleti sömürenler varsa kötü durum.
düşünceli adamdır, geleceğe yatırım yapmaktadır. bugün bana yarın sana.
yardımsever adamdır. yanında sevgilisi yahut hoşlandığı kız olabilir.
Cüzdanım çalındığında bulamadığım adam. ' Ya isterse ne yaparım laağnn! ' deyip yürümeme neden olmuş adamdır. (bkz: Adam mısın lan sen)
bu durumu kullanıp iyi niyeti sömüren insanlar vardır, bu yüzden gereksizdir.
2 liraya 2 adet ülker kırmızılı gofret ve 10 adet Falım çilekli sakız alabileceğini bilmeyen mal adamdır.
ülkede insanlarda fazla kalmamış olan iyi niyete hala sahip olan insandır. adamdır!
içimizden biridir. yozlaşmamıştır, büyük şehirde özünü koruyabilmiştir.
iyidir hoşdur fakat bunu alışkanlık haline getirenler var alıştırmamak lazımdır.
Halkın adamıdır.
takdire şayandır.
bir anda otobüsün en arka koltuğundan fırlayıp,

gömleğinin içine giydiği superman t shirt ünü ön plana çıkararak :

"ben basarım"

dedikten sonra yaptığı yanlışı fark edip,

"şey yani akbil, vallahi akbil ya..." şeklinde devam edecek halk kahramanıdır.
bir keresinde bayramda bi kadina akbil bastirmistim. bayram oldugu icin otobusler indirimi calisiyor. akbili bastim yari fiyattan tabi. sonra kadina ekranda yazan ucreti verdim
' ben bu fiyata otobuse bindigimi hatirlamiyorum. verecekseniz tam parasi verin' dedi. otobus soforu de bugun bayram ikinci kez basislar da indirimli dedi. kadin benden aldigi parayi koltugun ustune koydu. salak midir nedir inanmadi indirimli olduguna. ben de tam parasi verdim cenesi kapansin diye.
Havalı olduğunu zanneden salak adamdır. He kız bir arkadaşına yapıyorsa olabilir ama elin yabancısına neyin havasını yapıyorsun.
Normal adamdır. Adam olmasına gerek yok gelin bende aynsını yapiyim.
En fazla 2 liralık biletin parasını almaya ne gerek var nolucak senden olsun. Bi insana da bi yardımın dokunsun.
Kaldı ki o bozuk paralar kayboluyo sürekli.
üzerinden 3 sene geçti ama hala canımı sıkan adamdır. şöyle ki,

istanbul'u bilmediğini her defasında söyleyen ben yine istanbul'da yol bulma telaşındaydım. ataşehir'de bir toplantıdan sonra taksim'e gitmem gerekiyordu. sorduk bilenlere, oraya bin, şurada in, sonra buna bin şurda in gibi hiç anlamadığım tarifler verdiler. bir otobüs durağında durup bekleyen birine "ben yabancıyım. taksim'e nasıl giderim?" diye sorum. tarif etti önce, sonra "akbil var mı?" dedi, "yok" dedim. "tamam benim akbille binersin" dedi. otobüs geldi, aceleyle bindim. yabancılığın verdiği "köyden indim şehire" telaşı içinde çocuğa akbili uzattım, teşekkür ettim, otobüs hareket etti.

her aklıma geldiğinde o çocuğa "hakkını helal et" diyorum. vallahi üzgünüm lan.
Fazla iyi niyetli olan adamdır.
ben de almam ama onun için akbil bastığım şahısla yolculuk boyunca göz teması kurup kendisini pişman ederim.
Takdir ettiğim insanlardır.
Mecburiyetten Yalova bursa arası mekik dokuyorum. bindiğim araç uzun süre aralıklarıyla kalkıyor o nedenle otobüsten indigim gibi şehiriçi otobüse geciyorum, birkaç kere akbilimde para kalmadığını otobüste farkedip bu inceliği gösteren insanlarla karşılaştım, buna mukabil bende böyle biriyle karsilastigimda aynı inceliği göstermeye ozen gosteriyorum.

belki 3 5 kuruş o an para değil ama çareler çaresiz olduğunda birinin böyle bir incelik yapmış olması gerçekten hoşuna gidiyor insanın.
şehirde insanlığını kaybetmemiş insandır.

bir de bunların hem parasını alan hem de öküz gibi bakanları vardır. teşekkür edersin, herif bön bön bakmaya devam eder.

allah bu devirde kimseyi kimseye muhtac etmesin diye düşünerek otobüsün arkasına doğru ilerlersin...