bugün

aralık 2020'de fahrettin koca'nın yaptığı yoruma göre bilinmiyormuş.
ya siz olun aşınızı kardeşim, bilinmeyen yan etkiler falan hep bilim işte.
aşı olmazsanız vürüs mutasyona uğrar bak.

görsel
diğer taraf olan hastalığın ne kısa ne uzun vadede kime ne etki vereceği tam bir muamma iken en azından kısa vadede koruyuculuğu bariz kanıtlanmış olan aşıyı yaptırmamak çok büyük risktir.
yaşayarak görülecek etkilerdir. şimdi biz bilim adamı değiliz anca muhabbet olsun diye konuşuyoruz. ancak bu işi bilen insanların ekseriyet ile söylediği şey geleneksel aşıların daha güvenilir olduğu. bizim onlardan daha iyi bilme gibi bir şansımızda yok. velhasılı bu iddiaları dikkate almayan arkadaşların işi makaraya vurmak yerine biraz daha ciddiye almalarında fayda var sanki. kimse demiyor ki biontech aşısı olmayın sakın olanların 3.gözleri çıkacak parmaklarının arasında yüzgeçler çıkacak. sadece söylenen kimyasal maddeler kullanılarak üretilen bir aşının geleneksel aşıya göre bazı sıkıntıları olabileceği.
iki sene sonra organ yetmezlikleri başlarsa şaşırmam.
cep telefonu kullanmanın uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz
evde ki wifi 'nin uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz
yediğiniz ekmeğin uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz
yediğiniz yemeklerin uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz
hazır gıdaların, hazır yemeklerin, uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz
içtiğiniz kola 'nın uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz
kablosuz kulaklık kullanmanın uzun dönem yan etkilerini biliyor musunuz

aslında bilip bilmemek değil, fayda ve zarar dengesi önemli olan.
doğada yada dünyada hiç bir şey sıfır zararlı değil.
ilk dozu vuruldum şuanlık birşey yok.

bende biraz duygusallık yaptı şuan ballad dinliyorum.

jani lane ve tom keifer ile.
Kısa vadede gebermekten iyidir.
bunu aşıları yapan firmalara sorsan onlarda bilmiyordur cevabını cunkı aşılar deneme sürecinden geçmeden 3 ayda pıyasaya suruldu..
Bağzı yönlerden insanı zenci yapıyormuş. Faydalı yani.
kısa vadede kan pıhtılaşması yapıyor diye bir dedikodu vardı. Baştan sineklendim ama zaten bende olan birşey hem ilaç kullanıyorum diye yaptırdım. Bekleyip göreceğiz bakalım ömrümüz vefa ederse yan etkilerini.
özellikle dinciler için çok fena

aleti sıfırlıyormuş

sıfır aksiyon, aynen mort

kestir boynuna kolye yap.
En fazla ölürüz.
kardeşim.

tamam anlıyorum paranoyaksınız ama milleti korkutmaya hakkınız yok tamam aşı öldürüyor aşıda çip var aşı uzun vadede insanın amına koyuyor tamam anladık. kendinizin haksız olma ihtimalini hiç düşünmediniz mi. belki hiçbir şey olamayacak belki olacak.
Gelecek yıllarda geçirilecek her hastalık için Biontech'e bok atılmasına vesile olacak durumdur. Çünkü bilinmeyen yan etkileri varmış. Hastalık geçirdiğimizde bilinmiş olacak artık. Denek olduk çıktık yola bakalım sonumuz hayrolsun!
Organ yetmezlikleri.
Biontech aşısı vurulmuş biri olarak spike proteininin kullanımının uzun zamandan beri biliniyor olmasına rağmen Çinlilerin sinovac'ı piyasaya sürmesinin ardından bir anda hızlıca biontechin piyasaya sürülmesi konusu enteresan bir konu.

Bunun yanında çakma ustası Çin sinovac ile geleneksel olarak aşıyı üretmişken ilaç devi Pfizerin neden geleneksel aşı üretmediği konusu da beni düşündürüyor. Pfizerin ölü virüsle aşı yapmayı başaramayacak olması mümkün değil. Neden geleneksel aşı üretmedi de mrna aşısı üretti acaba?

Cevaplanması gereken sorular var aslında...

Not: insanlar neler neler yiyor içiyor, soluyor neler. Kimyasal katkılar, soluduğumuz zehirler, kullananların at hırsızı satıcılardan aldığı içine ne katıldığı belirsiz uyuşturucular vb. Bunları yapan insanlar uzun yıllar yaşarken çay kaşığı ucu miktarı sıvıyı iki kez vücuda almak mı zarar verecek. Bence çok zor. Zararlı bile olsa bunu hissetmeyiz bence.
Zararlı olsa kendileri kullanmaz bi kere.
görsel
vurulduk. ileride ne olacak hep birlikte, bütün dünyaca göreceğiz.
henüz olmadım... dişçi ile bir sürecim var... antibiotik, morfin vs derken vücuduma yüklenmek akıl karı gelmiyor. 1 ay sonra olacağım aşıyı ve gönüllü geleneksel aşı seçicem. sinovac türü.

en azından en fazla sadece vücuduma virüs/mikrop aldığımı bileceğim... ha gerisi tanrı yaratılışı ve herkesin dikkat etmesi gereken bağışıklık sistemine kalıyor.

amerikada ölümler oran olarak türkiyenin 12 katı.

ulan adamlarda beslenme sıfır. pizza cips yiyip kola içen bir insanın vücudu hangi deposundan hangi nütrişını bulsun çıkarsın kullasın da virüsle savaşsın?

biz türklerde en azından sebze yemeği kültürü var, insanlar en azından mevsimine göre meyvesini yer vs.

neyse hah ne diyordum.

gdolu mısır diyorsun ya... ama bir taraftan sözde sağlıklı avantajlı vs... seni mutanta dönüştürmesede
mrna de hah işte o.

gdolu insan olacaksın.

aşı olun... yurtdışı vs zorunluluğunuz yoksa ve bağışıklık sisteminize bünyenize güveniyorsanız geleneksel aşı olun.
Ne olacak bağışıklık sistemini ele geçirip her altı ayda bir aşı sonrası kısa sağlıklı ve kendilerine muhtaç halde bir ömür.
Hiçbir şey olmaz merak etmeyin.
Gerizekiyalılık para ile değil ki.
Bedava.
45 yaşında arkadaşımı geçen hafta kaybettik.
3 kızı kaldı geriye.
Yan etki vb. Laflara takılmasa şimdi işinde gücündeydi kuvvetle muhtemel.
Aşının uzun vadede yan etkisi öldürücü olabilme ihtimali milyonda bir.
Hastalığın belli yaş üstü kronik hastalığı olanlara öldürücülük oranı yüzde 20'lerde kalıcı hasarlarını ölçülmedi şimdilik.
Bakın matematik ortada boş trollük ukalalık yapacak konu bu değil.
Düz dünya yaz kimseye zararı yok ama burada karaladıklarını ciddiye alan çıkar sebep olursun.
Acımasızlık bunun adı.
Ayıptır günahtır.
Ben aşımı oldum. Aklı başında vicdan sahibi herkes aşısını olsun.
Boş yapmanın bir yere kadar dinlenir tarafı var. Bir yerden sonrasına tahammül edilmiyor.
Evet aşı olup sinovac denilen sikik çin aşısını olup ölen var.
Sağlık bakanlığının ülkeye en büyük kazığıdır o aşı. Üçüncü dünyacılığın bedeli o boktan aşıydı. Çinde bile iki doz olana üçüncü doz biontech vuruluyor.
Mesele çok karışık zor değil.
Yarın izmitte buluşuyoruz.
Pandemi hastanesi hangisi ise gidiyoruz.
Orada ölenlerin yoğun bakımda kalanları kaçta kaçı aşılı öğreniyoruz.
Ölenlerin yüzde 95'i aşısız ise susacak mısın kuzen.
Bak ben ciddiyim. Hiç boş yapmıyorum.
Var mısın yok musun gürcü.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar