bugün

Bilkent üniversitesi içindeki özerk bölge, genelde hazırlık öğrencilerinin acemiliklerini atmaları için gönderildiği oldukça geniş bi çim alana sahip gayet sıkıcı kampüsten bozma alan. Aynı türkiye şartlarında olduğu gibi gelişmemiş, üniversite havasıyla uzaktan yakından alakası olmayan buraya gelen hazırlık öğrencilerinin bir an önce kurtulmak için COPE duasına çıkmalarının sebebidir burası.
(bkz: tikky yuvası)
hazırlık, turizm, bilgisayar öğretmenligi ve bilmediğim bir kaç bölümün daha bulundugu, ayrıca bilkent lisesi ve ilköğretim okulunu barındıran kampüsümsü yer. hayat öğleden sonra 3.30da bitiyor.o saatten sonra in cin karşılıklı top oynar.
bilkent 2 sitesinin hemen karşısında yer alan, benimde bir buçuk senemin geçtiği, geçen sene öğrenci fazlalığı nedeniyle ek binası yapılan kampüstür. ayrıca iki sene öncesine kadar bilkent mayfest'in gece bölümünde çim alanında konserlerin düzenlendiği yerdir .

(bkz: odeon dan önce odeon dan sonra)
(bkz: hey gidi günler)
burası üniversitenin kampüsü ise çükü tuttuğumuz,ilkokul,lise ve benzeri mekanların bulunduğu sıkıcı ortam.
türkiye de doğu ne ise bilkentte de dogu kampus odur düşüncesini buradaki bir sürü öğrencinin kafasına yerleştirmiş kampüs. bölümü dört gözle beklemekte herkes.
merkez kampus e gecince ozlenilen kampus. tadı bir baskaydı oranın. oglen yemeklerinden sonra cimlerde kola icip ders saatini beklemek cok guzeldir. tabi c binasının altındaki mozart cafe nin garson u osman ı unutmamak gerekir. buradan osman a sesleniyorum ozledik seni.*
gitmek için bilkent'e girince, merkeze devam etmeden, real'in hemen önceki ışıklarda sola dönmeniz gereken kampüs. ösym merkezine gitmek için bu kampüse doğru yönelmeniz gerekir.
merkez ile arasına yol yapılmasından sonra merkezden ulaşımı değişmiştir. bir ring durağında 50 dakika boyunca oturup da daha sonra artık ordan doğu servislerinin geçmediğini öğrenmek mümkündür. evet, ben.
okula geçen dönem kaydolmuş kız öğrencilerin yarısından fazlasının halen buradaki yurtlarda tutulmasıyla daha da nefret edilir bir hàl almış kampus parçasıdır. Yeni gelenleri nereye yerleştirecekler bilemedik.
(bkz: bilkent 90ıncı yurt)
içinde yurt okul ve spor salonunun yanında ilk okul ve liseyi barındıran daha üniversite havası pek hissedilmeyen doğru dürüst oturulacak yenip içilecek bir şeyi olmayan,hazırlık öğrencilerinin olduğu önem verilmemiş kampüs.merkez kampüse göre tek üstünlüğü nizamiye çıkışındaki köfteci esat abidir.
Merkeze göre doğuda kalan, hiçbir sosyal yaşantının vuku bulamadığı kampüstür kendisi. 90'lı yurtları barındırır. Hazırlık öğrencileri haricinde de adam bu yurtlarda kalmaz zaten.
zil çalan yerleşkedir sanıyorum bu özelliğiyle üniversiteler arasında tektir. 11 ayımı bu yerleşkede harcadım. Sonucunda ingilizce öğrenebildim mi hayır; copu u geçtim mi evet; peki nasıl oldu kimse bilmiyor.
isminden midir nedir türkiyenin doğusuna yapılan muamelenin aynısı yapılmaktadır.
le piment rouge'a sahip kampüs. kıskanıyoruz.