bugün

nitelikli bir düşünce kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerleyen vakıf. herkese acık olan seminerleri ile birlikte atölye calışmaları da katılımcıları tatmin eder. gönüllüleri devama önem veren ilkeli insanlar belli ki bir çok projenin altından kalkmışlar. bünyesinde küre ve klasik yayınlarını da barındırır ki bu yayınevleri cok güzel kitaplar yayınladı şimdiye kadar.
herkesimden ve her seviyedeki insanın rahatlıkla katılabileceği seminer yuvası.. hocaları muhteşemdir.. kalite keza öyle.. ortamına gelince açık açık söylemek gerekirse, erkeklerin çoğu kız bakmaya gelir.. kızlarında azımsanmayacak bi kısmı şööyle bi salınmaya gelirler.. ama herşeyine rağmen, bence nimettir.. hiç bi karşılık beklemeden bu kadar kaliteli eğitim insanı hayrete düşürür.. *
adına yakışan vakıf.
ekonomi dalında seminer veren mustafa özel ve ibrahim turhan sağolsunlar üniversitede üç senedir gördüğüm derslerde anladıklarımdan fazlasını bana verdiler dört haftada. okul hocaları kompleksi olmadan çok şeyler öğretilen bir yuva. kuranlar ve ders verenlerden allah razı olsun.
ayrıca gözlemlediğim kadarıyla piyasa mekanlardaki gibi erkek yahut kızların birbirlerini kestiği bir ortam da yoktur, istisnalar kaideyi bozmaz elbet.
bünye ayrım yapmadan her seminere gitmek istiyor ama henüz zamanı bükemiyorum, bakalım o da olur hayırlısıyla.
kendine bir şeyler katmak isteyen her bireyin kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir yer.

değerli hocalarıyla, kademe adı verilen özel eğitimiyle ve farklı konularda, alanlarda insanları yetiştirmesiyle her dönem açılmasını dört gözle beklediğim ilim irfan yuvası.

gitmeden değeri anlaşılamayacak yerlerden. nedir ne değildir merak edenler için şiddetle öneriyorum bakınızı: wwww.bisav.org.tr
ihsan oktay anar romanına bir bakış atacak vakıf. vefa'nın nadide mekanlarından birisi. ihsan kabil'de var öğretici olarak. osmanlıca öğreten, farsça ile ilgili seminerler veren ilim irfan yuvası.
çok kaliteli düzgün bir ortam. seminer dersleri olsun belli başlı çalısmaları olsun kesinlike kendinizi bir adım ileri götürebileceğiniz bir ortam.
muhafazakar sosyetenin bulunduğu fakat yararlı işler yapan vakıf. vakfa diyecek sözüm yok ama etrafta gezen
''vakko kafa''lar insanın sinirini bozabiliyor.
üniveristesi açılmıs olan vakıf. (bkz: istanbul şehir üniversitesi)
çok başarılı işlere imza atmış ancak büyük desteğe ihtiyacı olan yararlı bir vakıf.
Ahmed Davutoğlu tarafından kurulan ve muhafazakar sağ kesimin, ülkemiz düşünsel hayatına en büyük katkısıdır.
sitesine girdim baktım doğa bilimleri (fizik, kimya, biyoloji, matematik vb.) adına pek bir şey gördüğümü söyleyemem sanat adına yarattıklarını da göremedim.

bir de yayınlar bölümüne girdiğiniz de konularının başlıkları yazılan bir çözüm var. ne kadar bilimsel olduklarını görebiliyoruz.

ya da sağ gösterip sol vuruyorlardır ne dersiniz.

http://www.bisav.org.tr/default.aspx

http://www.bisav.org.tr/y...D=1_5&module=hakkinda
öğrenciye gerçekten değer veren ve giden öğrenci kesimin de bu kuruma gayet değer verdiği vakıf. on dakika gecikmiş bir seminer burdaki öğrenciler için fazladan on sayfa kitap demektir.
(bkz: bisav)
bir arkadaşım ilk defa bana burayı anlatırken şöyle bir cümle kullandı; "istanbul üniversitesi'nin en güzel kızları buraya gelir giderler."
güzel derken hem manevi hem maddi anlamda. henüz gitmediğim için görme şansım olmadı ama güzel insanların gittiğini umuyorum.