bugün

aslında bilgisayar kullanmasını bilmeyen öğretmene akıllı tahta vermek olacaktı olmadı. karaktersiz sözlük.

son derece fantastik bi eylem. adamlar bilgisayarda kopyala yapıştır yapamıyor ama yüce devletimiz bu kalitesizlere akıllı tahta tablet verecekmiş. bunlar tabletten artık alışveriş sitelerine girer, erkekleri de iddia kuponu yapar. acilen bilgisayar bilmeyen öğretmenlere gereken ders verilmeli. ben çocuğuma böyle öğretmenler eğitim versin istemiyorum. evet.
yerinde sayma başarısı bile gösteremeyen eğitim sisteminin cilalanması çabasıdır. hükumet eğitim sisteminden bahsederken tablet verdik, akıllı tahtalar geldi, (az da olsa) okul yaptık filan diyor. tahtalar akıllı diye öğrencide bi zeka patlaması olmayacak. sen öğretmenin yaşan kalitesini arttırmadan, eğitim sistemini yapılandırmadan genç dimağlardan bi patlama beklememelisin. okul kaçacak bir yer olacaktır her zaman. eğitim sisteminin böyle olması da akp düzeninin işine geliyor tabi, bi gelişim beklememek lazım.
tahta kalemiyle akıllı tahtaya yazı yazıp sonra ıslak mendille silmeye çalışmasına sebebiyet verecektir.
oysaki tahtayı,
bilgisayar kullanması bilen, vizyonu geniş, öğretmen nedir'in karşılığını tam olarak verebilecek, kpss illetinden kaç yüz bin puan alırsa alsın atanamayarak nasiplemeyen onca genç aklı göremeyenlere versek ne güzel olur dimi.
Eski nesil öğretmenler onlar.
Bakire karıya dildo vermek gibidir!
akilli tahta ise yariyor mu diye sorarsak , zamandan tasarruf daha net daha etkin bir ogrenme ortaya ciktigini deneyimlerimle gordum. Akilli tahta verilecek bir sey degilki kocaman bir sey... Ögretmenin de kullanmasini bilmesi cok onemli degil. Ogrencilerle karsilikli etkilesim sonucu ogretmende ogrenir... Cok sorun degil acikcasi... Asil sorun tek maasla gecinmeye calisan ogretmenin dersteki hesap dusunceleri...
hizmet içi eğitimle üstesinden gelinebilecek bir durum. ayrıca 5-10 yıllık yeni öğretmenlerin bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. tabi ki de bilgisayar kullanmayı bilmeyen ve akıllı tahtalarda zorlanacak öğretmenler mevcuttur. hatta bu durum biraz trajikomiktir ama rahatlıkla aşılabilecek bir sorundur.
Günümüzde ben dahil bir çok öğretmen gayet rahat bir biçimde sınıflarında bu donanımı kullanmaktadır.Hiç bilmeyen bile 1 hafta 10 içerisinde adapte eder dersine bu teknolojiyi.Sorun sene başında sınıfta unuttuğu kitabını defterini öğretmeni önünde koyana kadar belki bir dönem boyunca arayıp sormayan, eksikliğini hissetmeyen öğrencilerden bu pahalı donanımları nasıl koruyacağımızdır.
atanamayan öğretmenlerden daha önemli değildir. atasınlar şu öğretmen kardeşlerimizi de akıllı tahtanın ne işe yaradığını göstersinler.
güncel Önemli Başlıklar