bugün

çoğunluğun tam olarak idrak edemediği, gün yüzüne tekrar çıkartılıp aydınlatılması gereken mühim konular.
amaç yanlış anlaşılanları tekrar anlatıp gerçeği bulmak.

şahsen matrix filminin çok yanlış anlaşıldığının kanısındayım. müsaadenizle;

--spoiler--
beyler öncelikle neo bildiğin makine. şuan kullandığın bilgisayar gibi ama göt makineler onu antivirüs niyetine kullanıyorlar.
aslında yaşadıkları bütün evreler matrix. zion dahil tamamen bilgisayar dünyasından ibaret.

makineleri bilgisayar donanımı, matrix'te ki insanları yazılım, matrix windows, mimar bill gates, agent smith, virüs neo antivirüs. trinity ise bilgisayarı kullanan ama kullanmayı bilmeyen kız *.
--spoiler--
kardeşime trigonometri anlatmak. 2 gündür birim çemberdeyiz de. olsun anlayacak canım kardeşim benim inanıyorum.
Bilal in özel isim olduğu ve özel isimden sonra gelen eklerin ayrı yazılması gerektiği ile ilgili dil billgisi konuları anlatılsa fena olmaz.
(bkz: yalnızlık)
memento filmi.

--spoiler--
bakın bu uyarı yine de gözü kayanlara. emin misiniz güzel film bakın spoiler almayın. yok istiyosanız okuyun yada mk bana ne.

şimdi bi adam var. karısına tecavüz ediyolar, sonra bu adamın hafıza gidyo, 15 dk öncesini hatırlayamıyo. aslında karısı ölmemiş. kocasına olanlara üzülüyo. bi deney yapıyo sonunda kadın ölüyo tabi. adam da çok üzülüyo falan. aslında bu karısının katilini öldürmüş ama yaşayacak sebebi yok, bu yüzden sanki öldürmediğine inandırıyo kendini. bir polis memuru bu adamı kandırıyo, adamın bu durumunu kendi pis işlerini temizlemek için kullanıyo. adam da bunu öğrenince hırslanıyo ve nasıl olsa 15 dk sonra hatırlamıyacam diye polis memurunu hedef seçiyo, sonunda da gördüğünüz gibi öldürüyor zaten.
--spoiler--

artık bu anlatımdan da anlamadıysanız kendinizi bi sorgulayan yada sarhoş olmayan kafayla izleyin filmi.