bugün

pazu olarak bilinen kas..biseps diye okunur..çekiş hareketlerinde bu kas da kullanilir..
iki parçadan oluşan kas grubudur.
(bkz: biceps refleksi)
kol kasının üçte birlik bölümünü oluşturan kas grubudur. hammer curl, dumbbell curl ve barbell curl geliştirilmesi için en sık yapılan egzersizlerdir. sırt kaslarını çalıştırmak için yapılan egzersizler sırasında bu kas grubu çalışır. ancak kol kaslarını daha büyütmek isteyen kişilerin biceps ten ziyade tricepse önem vermeleri gerekir. çünkü triceps kol kasının üçte ikilik kısmını oluşturur.
en iyi geliştiren hareket Ayakta BArbell curl dır
pazu olarak bilinen sadece biceps brachii dir. biceps femoralis de vardır ama pazu değildir haliyle.
arkadaşın lab da biseks dediği kelimedir ben uzun müddet böyle hatırlarım bunu.
kızların bir erkekte dikkat ettiği yerlerde üst sıralarda olan kas grubu. iki başlı.
Kolda ve uylukta olan, iki başlı anlamına gelen kasların Latince adlaridir. Öğrenmesi kolay olanlardandir. En azından teleffuzu kolay gelir özellikle birinci sınıf tıpçilara.
geliştirmek için iki adet dambıl şarttır.
musculus biceps brachii tam adıdır.
dumbell 90 ve dumbell curl hareketlerini düzenli ve yavaş yaparsanız çabuk gelişen kas grubudur.
ancak triceps zayıfsa hiç bir anlamı kalmaz.
Hep güçsüz kalan kastır, hiç güçlenmeyecek midir, yeter artıktır efendim.
bi alex değildir.
kolay gelişebilen kaslardan biridir. kol sürekli kullanıldığı için zaten ağırlıklara karşı fazla reaksiyon göstermez bu kaslar. yani çabuk yorulmazlar. dolayısıyla aşırı bir yük bindirmeyecek şekilde gün içinde sıkıldıkça yapılabilir dambıllarla. ilk kasıldığı andaki şişkinliğin kalıcı olması için de düzenli olarak sürekli yapmanızda fayda var tabi.
çalışmak keyiflidir. bazen kalkmaz o ağırlık.
bugün beni mahveden çalışma.
(bkz: bicaps com)
(bkz: geçen yine kaslıyım)
(bkz: bisipsi)
ben gibi solaklar için işkenceye dönüşebilecek idman. her solağın, sağ kolda mutlaka bi hamlık vardır. bu nedenle biraz ağır girdiğinizde sağ kol kalkmıyor. haliyle beli kontrol edemeyip belden çalmaya başlıyorsunuz. yapcak bişey yok gibi.
başbakas'tır. bu kasın yan bağları tayyips ve erdoğans'tır.

(bkz: riceps tayyips erdoğans)
salonda çalışırken yırtılacakmış gibi hissetmiyorsanız boşa çalıştığınız kas gurubu. Dumbellları yerlerine bile koyamayacak hale gelmelisiniz.

(bkz: pazu)
üst koldaki küçük bir kastır. geliştirmesi çok zor değildir ama sıkı çalışma ister. ve yanlış çalışma sonucu çok iğrenç bir biceps ortaya çıkar. kolunuzu sıkmaya utanırsınız.

biceps antremanlarında en önemli şey, hareketi tamamen yapmaktır. dumbelli veya barbelli sonuna kadar indirmezseniz, veya kaldırmazsanız. bicepsinizi sıktığınızda peri bacası gibi küçük, saçma bir şey görürsünüz. ve onu yayıp düzgün hale getirmek ömür ile sabırdır.

ve triceps, deltoid ve göğüs kası gelişmemişse, görünüş olarak pek bir işe yaramayacak kastır.
(bkz: bicaps)
(bkz: ismi bu muymuş)
(bkz: vay anam vay)