bugün

devre arasında, henüz sezon sonu gelmeden, birkaç tane düşme hattından futbolcuyla anlaşılır. bunlar ceptedir şimdilik. ve macera zamanı..

başkan, ''dünya çapında bir yıldız getireceğim'' der. önce birkaç tane yem atılır medyaya. barcelona'dan orta sahaya, arsenal'den defansa adamlar istenir. maliyetleri dudak uçuklattığından tırsarlar, geri adım atarlar. ''ulan bi bok yedik, herkesi heyecanlandırdık, bi adam bulmamız şart'' fikri oy birliğiyle kabul edilir ve medyaya bir demeç daha verilir;

''demirören, sinan engin'den bu hafta transferi bitirmesini istedi''

yine başlar bir bekleyiş. sinan engin her gün gider gelir, mario berk koşturur, bir kıyamet, bir gürültü. fotomaç üzerine düşeni yapar, şişirir de şişirir. küçücük de olsa, yani fenerbahçe ve galatasaray kadar olmasa da tiraja etki eder bu haberler. '' bilmem kim beşiktaş'ta '' diyerekten..

bekleyişe devam, devam, devam, devam.. yöneticiler başarısızlığın zeminini hazırlamaya başlar yavaştan. şu şekilde;

'' beşiktaş'ın maddi gücü doğrultusunda gerekli yerlere transferlerimizi yapacağız.. ''

bir sabah uyanırız ki, anlaşılmış olması gereken yılıdz futbolcuyla, avrupa'dan başka bir kulüp anlaşmış. bakarız öyle aval aval..

transfer sezonunun sona ermesine ramak kalmıştır. aceleyle bir iki tirişka yabancı alınır. bu yabancılar da 1 ay kadar sonra sakatlanır, elde kalır. satılamaz da hiçbir zaman. bırak para kazanmayı, maliyetini bile kurtaramayız. hep zarar, hep zarar.. hoca topu yönetime atar, yönetim de hocaya. yok ben istemedim, sen istedin polemiği yaşanır işin mutfağında..

peki olan?

olan taraftara tabi ki. demirören'in kulübü kendine borçlandırarak, koltuğunu garantiye alışını uzaktan seyrederiz çaresiz.
Holosko artı bir miktar para.
youtube un kapanmasıyla sekteye uğrayan politika. proxy sitelerinde futbolcu izleyince tabi kasıyor haliyle.
kademeli olarak;

- futbolcu araştır
- ismi veya tipi güzelse teklif götür
- futbolcuyla anlaş
- futbolcuyu al
- başarısız ol
- boku futbolcuya at
- futbolcuyu gönder
- futbolcu araştır
- ismi ve tipi güzelse teklif götür
- futbolcuyla anlaş
- futbolcuyu al
- başarısız ol
- boku futbolcuya at
- futbolcuyu gönder
- futbolcu araştır
- ismi veya tipi güzelse teklif götür
- futbolcuyla anlaş
- futbolcuyu al
- başarısız ol
- boku futbolcuya at
- futbolcuyu gönder

üç büyükler arasında en kötüsü olduğu doğru olabilir amma ve lakin galatasaray ve fenerbahçe'ninkiler de ac milan'ın transfer politikası olmadığından diğer takım taraftarı yazarlarının gelip bu başlıkta kafa bulması ilginçtir.

(bkz: ali lukunku)
(bkz: sergio trevino almaguer)
(bkz: ismael Bouzid)

(bkz: vladimir bestchastnykh)
(bkz: sergei rebrov)
(bkz: claudio Maldonado)
yoktur.
Çok sikko bi politikadır. Geçmişte nerede Fenerbahçe'nin eski futbolcusu onu alıyoduk amk. Baki mercimek' i gördü bu gözler Beşiktaş forması altında.

Şimdilerde ise yine geçmişten gelen baska bi alışkanlık devam ediyo. Size gazete manşetleriyle açıklayalım.

Beşiktaş etoo'yu bitiriyor !
------------
Ronaldinho besiktas'a çok yakın !
------------
Beşiktaş'ta gündem messi

Sonuç:
Tabata besiktas'ta !
3 aşamalıdır.

-alırken para ver..
-oynatırken para ver.
-Gönderirken para ver.
geçen sezona kadar iskenderun da oynayan genç bir futbolcuya 6.5 milyon avro + 3 futbolcu vermek. o futbolcular ki, beşiktaşın geleceği dediğimiz serdar kurtuluş, bir ihtimal batuhan karadeniz ve yeni transfer rıdvan. akıl almaz paralar saçan bu zihniyet buna mukabil klüp çalışanlarının ve personelinin maaşlarını üç aydır ödememektedir. o her fırsatta dillerinden düşürmedikleri beşiktaşlılık duruşunun içine etmişlerdir. evvela çalışanlarınıza borçlarını ödeyin sokturtmayın duruşunuza.
TRANSFER BÜTCESiNi VERGi KAÇAKÇILIGI VE KENDi ORTAĞINI DOLANDIRARAK DEĞiLDE SATILAN FORMA, SPONSOR VB GiBi GELiRLERDEN BELiRLEYEN POLiTiKADIR.
fenerbahçenin 8-10 yıl öncesine kadar yaptığı, haziran ayı şampiyonu olma politikasıdır.
benim hala litmanenin beşiktaşa geleceğine inanan arkadaşlarım var.
brezilya milli takımına bir defa çağrıldığı anda bedeli 7 milyon euro olan futbolcu bonservisinin, milli takıma birkaç defa daha çağrıldığında en az 20 milyon euro olacağını hesaplayamayan politika. günlük politika, sezonluk..

15 milyon euro değerinde iyi bir oyuncu alacağına, aynı fiyata 15 tane oyuncu aldıran, hiçbirinden de faydalandırmayan politika..

önümü göreceğim, adam yetiştireceğim diye anadolu takımlarında nerede gubidik adam varsa aldıran bir politika..

bonservisi elinde olan klasnic'i, sağlık sorunları nedeniyle almayan, ama elindeki böbreksizleri de göremeyen politika..

ah politika ah..
sokarım böyle politikaya politikası. ne elde kaldı ne avuçta ama hala saçmalıyoruz, hala saçmalıyoruz.. 21 yaşına geldim lan ben 21, artık sevinmek istiyorum. toplasan bir şampiyonluk hatırlıyorum, gerçi toplanacak birşey de yok ortada. -1-

gençliğimi tükettin, hayallerimi yıktın, ümitlerimi çaldın ulan sayın yıldırım demirören. hani pembe kramponlu futbolcumuz olacaktı? hani sen gidecektin ve dertler bitecekti? neden gitmiyorsun? napalım, bütün stad ağlayalım mı gitmen için. kendi başkanına küfür etti diye daha kaç maç ceza alması lazım beşiktaşımızın. insan insana bunu yapar mı lan.? hangi takım seni musallat etti başımıza.?

benim disk golfü'nden anladığım kadar bile futboldan anlamıyorsun, sayı saymayı bilmiyorsun, hiç dayak yememişsin... bunlar elimde olan sana ait bilgiler. bi de ev adresini bilsem gördüğüm ilk uzay mekiğiyle odana dalmazsam halı sahada maldonado'dan bacak arası yiyeyim. bak büyük yemin ettim sayın yıldırım demirören.

bursaspor'un aa bak kuş diye kandırıp arkasına tekme vurarak göndermeye çalıştığı bir futbolcu amcamızı, umut bağladığımız ve en azından bu klüpte güzel şeyler de var dememize neden olan aydın karabulut'u vererek kendi skandallar listene kattın. bu seneyi de boş geçmedin aferin sayın yıldırım demirören. üste verdiklerini hiç söylemiyorum söylemiyecem banane. halbuki yusuf şimşek'i alana klubün anahtırını vermeye hazırdı bursaspor. oynamayan futbolcuya boş yere para vermeyi hangi klüp isterki? beşiktaş ister. hem de üstüne aydın karabulut'u verir. adı da yüzyılın takası olur.

bunun neresi takas lan. hiç bisikletle araba takası olur mu? siz hiç mclaren'i hamilton ile jason tahincioğlu takası yaparken gördünüz mü? sahipsiz mi bu kulüp?

o yusuf şimşek dediğin adam sezon başında bedavaydı sayın yıldırım demirören. yusuf şimşeği alana coca cola ayısı veriyolardı. şovmen değil futbolcu istiyoruz, aydın karabulut'u geri istiyoruz ya da seninle juan laporta'yı takas etmek istiyoruz. anlamıyor musun biz pes ettik artık n'olur git biraz da galatasarayı fenarbahçeyi yönet. arday'ı ver ümit özat'ı al, alex ile veysel cihan'ı takas falan yap. federasyondan talebimdir yoksa düpedüz haksız rekabet var ortada.

beşiktaş'ın değil, beşiktaş'ın başındakilerinin politikasıdır, vizyonsuzluğudur.
Mehmet Topuz Beşiktaş forması giydi, 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Mehmet Topuz Fenerbahçe'de.

Bir süre sonra:

Guti Beşiktaş'ta.

Quaresma Beşiktaş' ta.

Simao Beşiktaş'ta.

Almeida Beşiktaş' ta.

Fernandes Beşiktaş' ta.

Sonuç: Beşiktaş battı.