bugün

öğrencilik ya da bekarlık yıllarında kullanılan dolap türüdür.
genellikle içindeki iskelete sığmazlar, büyük ihtimalle de fermuarları bozuktur.
bir kaç rafı olan çeşitleri de vardır. daha güzeldir, daha kullanışlıdır.
tipik bir öğrenci evinin vazgeçilmez eşyalarındandır. genelde çabuk yırtılırlar. taşınabilirlik açısından ise artı puan verilesidir.
45 tl ye kazıklandığım ve öğrencilik hayatindan sonra askeriye misafirhanesinde kullanmak zorunda kaldigim faydali bir icat.
ucuz, hafif ve gösterişsiz olarak işini yapan tatlı ev eşyası.
(bkz: dolap düzenleyici)
kurulumu oldukça zordur. ilk kez, giydirirken bu kadar zorlanırsınız. fiyatları 20-30 lira civarındadır.
sadece taşınırken sizi mutlu eden dolabımsıdır.
ikea'dan ucuz bir fiyata temin edilinebilir..
üniversite öğrencilerinin sıklıkla başvurdukları en ucuz dolaptır. değişmez özellikleri ise;

1- iskeleti olusturan demirler , içinden cıkan kagıtta belirtilenden en az 1 eksiktir.
2- hiçbir zaman düz durmazlar . zamanla sağ ve ya sağ ön tarafa doğru yamulurlar.
3- içindeki kağıt size asla dolabı kurmanız için kılavuz olmaz, içgüdüler burda genellikle işe yarar.
4- içinden çıkan kağıtta yazan tahta sayısı asla cıkan tahta sayısıyla tutmaz.
5- her zaman iskeleti ve bezi arasında bir uyumsuzluk vardır.
yalnızlığın simgesidir...
Ah bir de arada bir çöküp, bütün giysileri yeniden yerleştirmeme sebebiyet vermese.
ilerde yazar nicki olabilir. demedi demeyin.
portatif olduğu kadar kullanışsız da olan dolap.

gittim iki kapalı aynalı bol çekmeceli özel dolap yaptırdım kendime ama hala bez dolabım durur odamın diğer köşesinde bağımlılık yapıyor kıyamıyorum atmaya.
biraz daha paraya kıyılarak çekmeceli, raflı olanlarına sahip olunabilir, öğrenci dostudur.

giyim kategorisindeki her şeyi içinde saklarım.
(bkz: hurç)
üflesen yıkılacak gibi duran dolaptır.
bekar hayatının en büyük kabusu. üflesen uçar mına koduğumun şeyi. evlenir evlenmez ilk işim ahşap dolapta uyuycam 1 gece. o bez dolabın da içine sıçıp çöpe atarım herhalde. öyle nefret doluyum bu bez dolaba. hem bez dolap ne lan? bez bebek gibi. oh rahatladım.
hayvan olan evde, özellikle kedi olan evde, olmaması gereken eşyalardan bir tanesi. aksi taktirde yırtılır, öne doğru eğilip bükülmeye başlar aman diyelim.
öğrenci evi demirbaşıdır, olmazsa olmaz.
zaman geçtikçe güneşte kalmış sakız gibi şekil değiştirmeye, ağzı gözü yamulmaya başlar.
fazla yüklenmemek lazım.
kurmanın işkence olduğu, iskeletin üstüne bez kılıf geçirilerek kurulan dolap türü.

o kılıf hiç bir zaman rahatça takılamaz. demirlerden "çat" diye sesler gelir. sağını solunu kırıp, ancak bu şekilde kurmayı becerebilirsiniz.