bugün

daha ilkokul çagında başlayan beyin yıkama seanslarına kurban giden milyonlardır.
geçen yakın bir akrabam arayıp kızının ödevinde geçen bir soruyu bana sorunca aklıma geldi bu beyin yıkama olayı. hakkaten inanmazdım ama dogruymuş, adamlar 11 yaşındaki kıza küçücük kıza atatürk'ün geçici mezarını soruyorlar. kızcagız daha 11 yaşında ne bilsin atatürk'ü, bırak madem atatürk büyük bir önder ögrenecektir mutlaka yaşı büyüyünce.

nasıl yıkınmasın ki o beyinler. her 10 kasımda çalan sirenle gidip atatürkü anmalar, her milli bayramda ülkemizi kurtaran büyük kahraman atatürk söylemleri. küçücük çocugu daha türkçe harfleri ögrenmeden kuran kursuna göndermek gibi bişey bu. hiç bir fark yok ikisinde de beyin yıkama var.

her ögrenim gördügü okulda atatürkle beyni yıkanan çocuk tabi ki robot olur. bir gün atatürkü eleştiren biri çıktıgında robot devreye girer ve programlandıgı gibi atatürkü savunur. atatürkün ne nutkunu okumuştur ne de belgeselini seyretmiştir, robotumuza okulda ögretilenler yeter.

aha bu entrylerde kanıtı;
(bkz: #10003850)
(bkz: #10003953)
(bkz: #10003953)
(bkz: #10003700)

bu entryi ise beyin yıkamanın açık kanıtı;
(bkz: #10003700)

edit; 11 kasım degilmiş 10 kasımmış
beyni din zırvalarıyla yıkanmış milyarlardan daha iyi durumda olan insanlardır. en azından mantıklı sebepleri, elle tutulur mirasları vardır.
"her 11 kasımda çalan sirenle gidip atatürkü anmalar"derken. hoo? Şakamısın arkadaş sen? Hangi paralelde yaşıyorsun?
(bkz: Hangi sirkin maymunusun)
(bkz: Bilgi sahibi olmasan fikir sahibi olan yazar)
(bkz: sevgiyle yıkanmış milyonlar)**
(bkz: beyni sevgiyle yıkanan milyonlar)
(bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
"allahın yolunda ölmek, ölmek değil dirilmektir" mantığıyla mı yıkasaydık milyonların başını? (bkz: ya ne olacağıdı)
Daha Atatürk'ün ölüm tarihini bilmeyip fikir türeten yazarın asla anlayamayacağı türden iyi insancıklardır. Umarım anlatabilmişimdir. Sinirden ne diyeceğimi şaşırdım da.
beyinleri okyanus ötesinden yıkanan sikkoların beyinlerinden daha pak daha temiz milyonlardır.
yıkanması daha iyi aslında. *
bu ülke insanı atatürk'e minnettardır iyisiyle kötüsüyle. atatürk yıllar harcamıştır bu ülke ordusunda. bu ülke için varıyla yoğuyla mücadele etmiştir. işte bütün bunlardan dolayı saygı duymak gerekir. ancak elbetteki eleştirilecek yönleri vardır. en başta da devlet adamlığı ve inkilap fikirleri gelir. ve bir not olarak (bkz: sevgiyle minnettarlığı ayırt edememek)
(bkz: sevgi ile kafa yıkamak)
(bkz: kafa açmak)
aydınlık beyinlerdir örümcek kafalıların anlayamadığı.
suçu milyonlarda aramamak gerekir. yönetilen rejimin başındakilerden sormak lazım. çağdaşlık, aydınlık hikayeleriyle lenin, stalin dönemindeki kula kulluk stratejisini ülkedeki minik masumların kafalarına kazımaktadırlar. bu mu çağdaşlık, bu mu laiklik. ben size söyleyeyim, bunun adı olsa olsa faşistlik olur. yobazlık olur.
ailede zorla camiye götürülen,kuran ögretilmesi zorunlu tutulan,dini resmen zorla beyinlerine alan kişiler normal tabi.

(bkz: bi siktirip gider misin)
beyni feto sevgisiyle sıçıp sıvanmasından daha iyi olan bir durumdur.
beyni cuntacı ordu sevdası ile yıkanmışlardan yinede iyi olan insanlardır.

dini kemalizm olanları bu kategoriye almıyorum.
Beyni olmadık şakirt saçmalıklarıyla, acımasız bir dinle yıkanmış milyonlardan çok daha iyidir.
(bkz: sevgiyle yıkamak) kötü bir şeyde değildir yani varsa.
senin beynini kim yıkadı acaba kürtçü devlet kurmak isteyenler mi ?
ya da şeriatçı insacıklar mı?
ya da devrim nedir bilmeyenler mi?
ya da devletimzin varlığını ortadan kaldırmak isteyenler mi?
senin sevdiğin adamlar kim?
nerden öğreniyorsun bunları
-vazgeç..
Acınacak durumda olmayan, beyni farkındalıkla yıkanmış, gelecek vaad eden, doğru yolda olan, vefakar, vicdanlı, aklı başında, neyin ne olduğunu bilen, beyni ıvır zıvırla dolu olmayan milyonlardır.
Bu beyin yıkaması değil gerçeklerin insanlara gösterilmesidir.Şu an okul kitaplarında anlatılanlar abd'nin istekleri doğrultusunda değiştirilmiştir.Birçok anlatılan bilgi tarih bazında eksik ve yanlıştır. Atatürk'ün okullarda okutulması için yazdırdığı 4 ciltlik kitap sansüre uğramış ve zayıflatılmıştır.Yani beyni atatürk sevgisiyle yıkanan milyonlar diyorsun belki ama ata'nın kitapları dahi bu ülkede sansüre uğramıştır. Nitekim atatürkü sevmek insanın kendi seçimidir.Batıyorsa söyle çıkarırız yol paranı hazırlar arabistana göndeririz. Orda istediğin alfabede yazar istediğin dilde konuşur abd köpeği olursun.

(bkz: inkılaplar götüme batıyor diyen yazar)

atatürk olmasaydı annene kuracak olduğun diyaloğu da aşşağıya yazıyorum.

+anneee benim babam kimdi?
-seni leylekler getirdi yavrum.
o sevgi sağnağı altında medeniyetle, barışla, demokrasiyle yıkanabilmiş şanslı insanlardır.