bugün

beşiktaş sahilinde kadıköy iskelesinin hemen yanında bulunan, küçük masalar ve yere yakın hasır tabureler üzerinde oturup ılıman çayınızı içerken muhteşem boğaz manzarasını, simitleri kapışan martıları, sahile yanaşan vapurları izleyebileceğiniz huzur veren ortam.mimar sinan üniversitesine yakınlığı sebebiyle genellikle müşterilerinin çoğunluğu öğrencilerdir.
tabureler ve masalar o kadar ufak ve rahatsızdır ki bogaza nazır bu güzel mekandan malesef cayınızı içip hemen kalkasınız gelir
kazıkçı bünyeler tarafından işletilmekte olan çay bahçesi.lakin ava giderken avlanmakta,o kalabalıkta hesabı sürekli karıştırmaktadırlar,o ayrı.
kadıköy iskelesine bitişik, taburelerine kıç sığdırılamayan, her an deniz taşıp denize bulanacakmışınız izlemini veren anısı kendisinden pahalı çay bahçesi.

(bkz: elma çayı)
iskelede olmasa,boğaz manzarası olmasa gidilmeyecek yer.geçen gittim çayı 1 lira yapmıştı arsızlar.aynı çaycı 1 sene evvel 500.000 tl ye çay yapıyorlardı.tabureler her zamanki gibi rahatsız,çaylar özensiz.bir çay getiriyorlar imamın abdest suyu gibi.üstüne üstlük masalar küçük.eğer sert bir rüzgar eser veya devasa bir gemi hızla geçerse dalgalar tarafından sırılsıklam olmanız mümkün.kısacası manzarası hariç berbat bir çaycı.biraz daha para verin bebek starbucks a gidin.
üsküdar sahilindeki büfeci kadar enteresan olamayan abimizdir. öyle ki müşterilere küfürlerle dolu konuşma tarzını başka yerde göremezsiniz. müşteri denen adamlar* harbiden pislikti ama büfeci abimin de maşallahı var. * * *
iğrenç çaylara ve son derece rahatsız taburelere sahip çaycı. onun yerine üsküdar motorlarının orada ya da dolmabahçede çok daha rahat ederek nefis çaylar içilebilir.
küçük tabureli yer diye de bilinir. çayları iğrenç ve soğuk olmasına rağmen sırf deniz havası alayım diye katlanılır. iki dakika da bir çay ister misiniz diye sormaları da ayrıca can sıkıcıdır.
dayayacaksın sırtını duvara, elinde çayın (imamın abdest suyu), içilesi değil ama soğumadan bir yudum alacaksın, boğaza bakacaksın seni çok seviyorum istanbul diye bağıracaksın.....
dedirtebilecek gibi bir yer.
fon müziği vapur düdüğü* olan, en fazla 5 dakikada bir zaten bulaşık suyu gibi olan çayınızı yenilemek için zorlandığınız fakat istanbul'un en ünlü manzarasına bakıp huzur dolmanızla olumsuzluklarını görmezlikten gelebileceğiniz, beton bahçecik.