bugün

ata demirer in son filminin üzerine ferdi tayfur un attığı iddaadır.. video da herşey apaçık ortadadır..

http://ulu.so/uz33j9
ata demirer'in hızlı girdiği sinema kariyerini bitirebilecek davadır. ferdi baba'nın kanıtlar sağlam.
aç gözlülüğün resmi. lan eyvaheyvah 1-2 yaptın işte seyirci gelmiş güzel para kazanmışın daha neyi bu kadar zorluyosun ki? bırak 1 senede film yapmayı ver. hayır sonra 10 tane sinema filmi yaptıysan o saydığım 2 film tutmuş zaten. anca göze girmişin bari zirvede bırak dimi. ne para hırsıymış arkadaş. al işte böyle daha mı iyi oldu? rezillik diz boyu. şimdi götünü yırtsa aklanamaz. (bkz: berlin kedisi) olmuş haberi yok.
videouyu izleyince herşey ayan beyan ortadadır. yazık çok çok yazık. emek hırsızlığı bu olsa gerek.
ata demirer'in 'evlenicem para lazım' motivasyonuyla şeytana uyması durumudur.
ata demirer'e girmiş olan görüntülerdir. yazık lan gerçekten çalıntıysa. emek hırsılığıdır bu tek kelimeyle. umarım gerçek değildir.
ata demirer'i seviyoruz. ayrıca kendisinin komedi filmi yapmak adına senaryo fikri bulma konusunda sıkıntı çekeceğini sanmıyorum. gerek var mıydı şimdi buna?! zaten film de olmamış. ayıptır.
arkadaşlarımla hararetli bir tartışmanın içindeyken:
- "ama berlin kaplanı ferdi tayfur'dan çalınmış!"
+ "ferdi tayfur'u boksör olarak düşünebiliyor musunuz siz?"
(kısa süreli bir duraksama anı. sonrasında kopuş.)
calinti tabi! milyonlarca gurbetcinin hayatini calmislar, mali götürüyorlar amma velakin kimsenin giki ciktigi yok. ferdi tayfur ise "calintiii" diye yeri gögü inletiyor, ata demirer'i mahkemeye verecekmis. iyi de ferdi bey, almanyadaki türkler kimi mahkemeye versin? ne türkiye cumhuriyeti ne de türkiyedeki soydaslari tarafindan en kötü günlerinde dahi (!) -mölln, solingen, ludwigshafen vb. irkci saldirilarda bile- kabullenmemis, sahip cikilmamis milyonlarca insanin hayatini komedi haline getirip mali götürmek ne kadar etik? ludwigshafen yaningininda 9 türkiye cumhuriyeti vatandasi katledilirken yemin billah "uyum saglamadiklari icin müstehaktir" diye yaklasan türkiyeli türkleri gördükten sonra, kimin hakki ve/veya haddi buradaki türkleri film konusu yapmak? ölüme bayrak sallaya sallaya giden 9 islamci fanatik icin israil ile papaz olunurken, ludwigshafen'de yakilmis 9 türk sümen alti edilmistir. olay türkiyede haber degeri bile tasimamistir neredeyse. savcilik dosyayi kapatip bu irkci olay örtbas edilmistir zira yangin kundaklama degil, teknik ariza degil, ihmal degil mis mis mis...peki bu ates gökten mi evin üzerine indi? tabi insanin sahip cikacagi kimsesi olmadi mi böyle oluyor iste. sonra 8 türkiye cumhuriyeti vatandasi alman derin devletinin finansmniyla naziler tarafindan öldürüldü. katilleri 13 sene elini kolunu sallaya sallaya gezerken, öldürülen kisilerin aile fertleri "zanli" sifatiyla savcilik-polis ekseninde süründürüldüler. katiller ancak bir alman polisini öldürdükten sonra kamuya yansidi olay. ne hikmetse zanlilar bir banka soyduktan sonra "intihar ettiler", yiginla delilin bulundugu evlerini de havaya ucurdular. evet cok inandirici! türkiye'nin veya türkiyeli türklerin umrunda oldu mu? giklari cikti mi? hayir! o halde berlin kaplani kadar tas düssün kafaniza. gidin akp samarina uzattiginiz kiclarinizla, kadin katillerinizle, pedofillerinizle, allah ile kandiran namussuzlariniz ve allah ile kandirilan salaklarinizla, alay ediniz efendim.
gurbetçi boksör kısmına kadar çalıntıdır. geri kalan kısmında saten ata demirelin tarzı açıkça ortadadır.
ferdi tayfur'nın sonuna kadar haklı olduğu durumdur. gurbetçi kısmına kadar çalıntı olması çalıntı olmadığı anlamına gelmez. hikayeden bir cümle dahi aldıysa jenerikte şu şekilde yazmalıdır:

senaryo: ata demirer - ferdi tayfur.
çalıntı olabilir yoksa ferdi tayfur niye çıksın abi piyasaya adam kargo ile gönderdiği senaryonun tarihini bile veriyor. bu ünlü alemine zaten güven olmaz herşey olabilir.
ata demirer'in de karşı dava açmasıyla süren polemik. fakat ata demirer'in kazanacağını pek zannetmiyorum sadece kamuoyu karşısında haksız ya da hırsız görünmemek için avukatları ve yapımcısının gazıyla hareket etmekte.

oysa ata demirer karşı dava açıp samimiyetsiz pozisyona düşeceğine ferdi tayfur'dan özür dilese ve babacım evet yaptım bu eser ikimizin diyebilse. işte o zaman kamuoyu nezlinde aklanır yoksa adı intihalciden aşağı inmez.
video izlendiğinde esinlenmenin daha fazlası var berlin kaplanında. zaten film baya baştan savma olmuş almancı boksör kısmı da çalıntı olunca ortada tam bir rezillik var.
Gerçek olsa bile ben Ferdi Tayfur'un yerinde olsaydım çıkıp da bu film çalıntı demezdim. Arkadaş o kadar boş , o kadar gereksiz bir film ki yemin ediyorum çıkıp da çalıntı demeye değmez. Onu geçtim aslında bu senaryo benim deyip kendimi izleyicinin önüne atmaya değmez. Yani bu kadar kötü bir senaryo bırak senin olmasın Ferdi Tayfur , diyorum. insan hayatından 2 saat çalmak yahu bu film.
videoyu izlediğimde ferdi tayfurun kafayı yediğini düşündüğüm video zira tek benzerlik boksör olması adam berlin kaplanında ne kesin dönüş var ne bi enstrümanla ilgili bi durum hiç bir benzerlik yok boksörlük dışında bu da etkilenmeyle olmuş olabilcek bi durum bu yüzden suçlu sayılmaz ata demirer.

edit: ferdi baba burda galiba seri eksiye bağladı beni.
bir müzik eserinde bile ilk altı nota serbesttir, üç dakikalık bir şey için? üstelik melodi denen şey hikayeye benzememektedir, daha keskindir, üç dakikalık bir şarkı için ilk altı nota bir çok şeydir, bütün boksör ve almancı temalı filmler ferdi tayfur un mu? gidin hepiniz serdar ortaç a dava açın, adam senelerdir sadece esinleniyor..

kimseyi aklama çabasına girmiyoruz, devam eden bir yargı sürecinde o suçludur bu haklıdır diyip mahkemecilikte yapmıyoruz, bu suçtur çünkü..
esinlenme dünya üzerinde kabul gören bir şey, hukuk adına kararlar vermeyin ordan, bir araştırın önce, ferdi fanatikliğinden yargı adına karar verir hale mi geldiniz..
filmin iyi veya kötü olmasıyla ilgili olmayan olay.

ata demirer'i aklama çabasına giren yazarları anlamıyorum. ferdi baba senaryo yollamış, karşısına geçip anlatmış ve hala aynı tema üzerine film yapıyorsa ata demirer suçludur. almanya'dan gelen boksör diye de bir klişe yoktur. zengin kız fakir oğlan klişedir, eşiyle problemleri olan takıntılı polis klişedir, maç kaybetmesi için zorlanan boksör klişedir. fakat almanya'dan gelen boksör klişe değildir hele de karşında biri sana yayına girmemiş senaryoyu anlatıyor ve okutuyorsa.
berlin kaplani calinti, dizideki fahise meger milletvekiliymis ya da milletvekili nedense uzerine alinmis, mit mustesari vatan hainiymis, aziz yildirim bond tipi cantaya en fazla 1 milyon $ sikistirabilmis, chp ikiye uce hatta dorde bese falan ayrilmis, muck dizisi final yapmis. simdi tum bunlarin isiginda donup bakiyorum da..... saclarinla bir tek sen gerceksin omer celakil !