bugün

çok seven birinin yakarışı
sevgi dilenilmez dedirten saçma söz.
platoniklerin içinlerinden gece gündüz tekrarladıkları söz öbeğidir ve cok acı bir vaziyettir.
sevgi için yalvarılmaz lafını akıllara getiren durumdur...
-" sevgime karşılık ver lütfen ..." şeklinde de telafuz edilebilecek yakarış.
senin için herşeyi yaptım her zorluğa katlandım seni memnun edebilmek için bir taraflarımı yırttm artık daha ne bekliyorsun beni sev lütfen...amaa muhtemelen buu söylediğiniz kişi sizin tam tersinize onu yerden yere vuran peşinde süründüren birini sevecektir.
(bkz: lovefool)
(bkz: abi beni sev)
deyim yerindeyse deli gibi seven lakin karşılığında sevilmeyen birinin acı dolu yakarışıdır. aslına bakarsanız bu durum fena halde platonik aşk kıvamındadır. tek fark karşıdaki kişi sevildiğinin bilincindedir ve ne acıdır ki buna rağmen size pas vermemektedir. bu tip aşıkların derdine ortak olmuş zamanında müzeyyen* ablamız. ne demiş efendim bir bakalım;
"aşık gibi sevmesen de
kardeş gibi sev beni.."
hani payıma ne düşerse sevgiden. kardeş ya da sevgili? mühim değil, yeter ki sev beni.
anlayış tam olarak budur sanırım. lakin bu sevene sıkıntıdan başka hiçbir şey vermez. uzak durmak en iyisidir.**
bu ne yaw... tam küçük emrah sözü olmuş, delikanlıyı bozar abicim beni sev lütfen demek
aşkı sevgisi kendinden büyük bir aşığın sözüdür. yalvarırım. beni sev lütfen!!!!
kişinin belki yüzüne karşı söylenilemez ama içten içe baya bir tekrar edilir . Şizofrenik bir durumdur . Benzeri için ;
(bkz: olur muydun sanki sevsen beni)
çok seven kızın, onu seven erkeğe söylediği en güzel cümledir.
sevgisiz bir ortamda yetişmiş, sevgiye hasret kişi söylemi. çok kolay istismar edilir, her seviyorum diyene güvenmemeli.
karşılık bekleyen gözlerle bakan birinin söyleyeceği beni sev ki seni ne kadar sevdiğimi de gör dedirtecek sevgi tümcesi.
sözlük beni sev lütfen. ne var bu kadar gaddar olacak. bir defa seviyorum deseydin ne olurdu.
insan oğlu sevgiye açtır. stresli, sıkıntılı, karmaşık bi problemi varsa onlardan uzaklaşıp sevdikleri tarafından sevilmek, okşanmak ister.karşı tarafın sevgisinden şüphe duymaktan değildir bu durum masum bi andır. anne olur sevgili olur hiç önemli değil.kedi gibi olduğumdan bu lafı belkide sık kullandığımdan hoşuma gitti.kimse sevgisiz kalmasın sevgiden kaçmayalım .
rica üstüne aşk kurulabileceğini düşünen saf ile salak arası erkektir.
Sevgiye muhtaç 40 yaşında bakire kadın...
Love me, please
just a little bit longer.
acizlik göstergesidir.
görsel