bugün

diplomayı kapar kapmaz kahve içmeye giden meslek türlerindendir bunlar.
aslında böyle bir faaliyette bulunmadıkları halde kızlar arasında mesleğin icaplarından çok kız isteme işlevine yaradığına inanılan meslek çeşitleri.
bkz: bana ne tamirciler ne overlokçular asıldı da..
önemli olan onların istemeleri değil, sizin verip vermediğinizdir. burada unutulmaması gereken vereceğiniz her ne ise aslında diplomasına değil. diploma sahibine verdiğinizdir.
"ne için?" istediğini düşündürten kişiler.
(bkz: arkadaşlarınızı davet etmek için tıklayınız)
isterlerken burnu havada olup, iş işten geçtikten ve yaş ilerledikten sonra 'keşke isteyenlerden birine varsaydım' şeklinde biten düşünce şeklidir.
-Kızım 18 yaşına geldin. Öss' yi de sallamıyorsun geleceğini hiç düşünmüyorsun!
-Dur daha dur beni ne doktorlar ne mühendisler isteyecek.
"beni ne doktorlar ne de mühendisler istedi, o yüzden de evde kaldım." diyen kişilik de olabilir...
anne:benim kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi de vermedim.
kız: üzülme anne ben hepsine verdim..

tanım : yalandır,pazarlık edilmektedir,kaçılmalıdır,rakiple kızıştırılmaktasınızdır.
bill gatesden evlilik teklifi beklediğini düşündüren cinsdir.
zengin koca arayan anne modelidir. halbuki kızını şen kasap sahibi ali şen de başkası ıstememıstır.
(bkz: şen kasap ve yeşilcam)
ucuz malın talibi çok olurmuş denilmesi gerekenler.
istediyse neden hala evlenemedin? sorusu sorulmalıdır.
(bkz: buraya)*
kolay lokma değilim ben imajı çizmek isteyenlerdir. başlık için eklemeden edemedim hepimiz burada toplanıyoruz *
evde kalınca memur maaşıyla geçinmek zorunda kalacak biriside olabilir.nitekim onu ne doktarlar ne mühendisler istemiş ama o gitmemiştir.
kendi yüksek isteklerine daha kolay ulaşmaları için geliştirilmiş yüksek pazarlama tekniği.
-beni ne doktorlar ne mühendisler istedi...
+ee sonra?
-işte o yüzden çırak hüsnü ile evlendim.
(bkz: gitseydin o zaman)
sonunda davulcuyla dünya evine girecek olanlardır. *
evde kalanlardır.
gitseydin denecek kız tipi ee gitseydin be abi niye burdasın.
evde kalan kartlaşmış kızların ağzından düşmeyen klişe sözlerdendir.yahu kızım! bir düşün.evde kalmışsın, kırk yılın başı bir adam istiyor seni.daha ne konuşup da rencide ediyorsun karşındaki insanı.almayın böyle kızları efendim.ömür boyu ağızlarından düşmez bu cümle.bir hatanızda hemen bu lafı yersiniz.gördüm, şahidim.
-beni ne doktorlar ne mühendisler istedi!
+sende hepsine vermişsin! orospu!
(bkz: ellerimizi kaldırıyoruz)
beni ne doktorlar ne mühendisler istedi şeklinde kocaya son yakarışlarda bulunan hatun kişisidir.