bugün

Kul,köle.

(bkz: bendeniz)
(bkz: BEN DE)'NiN YANLIŞ YAZILMIŞ HALiDiR EFENDiM. HAYIR MADEM KURALLARI* OKUYUP ANLAMAK ZOR GELiYOR EN AZINDAN EZBERLEYELiM; TEK TEK.. KELiME KELiME.. ŞiMDi BURDAKi DE DAHi ANLAMINA GELEN DE'DiR. BU KURAL OLDUĞU VE ÖĞRENiLMESi ZOR(!) OLDUĞU iÇiN EZBERLEYELiM;
"BEN DE"- SÖZ KONUSU DURUMA SiZ DE DAHiLSENiZ O ZAMAN "DE" AYRIDIR.
"BENDE"- EĞER SAHiP OLDUĞUNUZ, ÜZERiNiZDE BULUNAN BULUNAN BiR ŞEY iSE SORU, O ZAMAN "DE" BiRLEŞiK YAZILIR. "KiMDE" SORUSUNUN CEVABI GiBi.
(bkz: BOŞ iŞ BUNLAR)
kız erkek muhabettinin sonlarına doğru en az 6 kere söylenmesi farz olan kelime.
- aşkımmm. ....
- bende...
- aşkım çok özledim ama...
- bende....
- aşkım...
- bende...
- ama aşkım...
- bende..-
- yaaa...
futbolda özellikle kalecilerin sıklıkla kullandığı kelime. önündeki kalas defansın durduk yere kalecinin alacağı topa müdahale etmesini engellemek için söylenir. kaleci bu şekilde bağırıp defans hala o topu kaleciye bırakmıyorsa sağlam bir küfrü hak eder.

-bendeeeeeeeee! *bırak!
"seni seviyorum"a alternatif bir kelimedir.azdır,özdür.
(bkz: ben de)
Bazen öyle bir cümlede kullanılır ki, başına ve sonuna hiç bir kelime eklemesiniz bile, sadece kendisiyle bile anlatır her şeyi.
'bir yürek bir diğerini beş harfle ancak bu kadar mutlu edebilir'in yazıya dökülmüş hali.
Farsça bir kelime olup köle anlamındadır. Az önce kim milyoner olmak ister de çıktı.
başından sonuna kadar aynı vezinde birçok, beyitli parçalardan meydana gelen ve kısım kısım, gazel tarzında sadece kafiyeleri değişen manzumelerin her bir parçasına verilen isim.