bugün

Az önce bana karşı kurulan cümle.Hayır kıza aşkımdan da değil çantada keklik görüyordum ondan göt oldum.
hiç başıma gelmedi yanlış kişiyi sevmişsinizdir.
görsel
Domates olarakta görebilirdi.
(bkz: domat).
insanın ciğerini yakar bugün yaşadım.
Normal konuşalım ama ilerisi olmaz üzgünüm dedi.
çok iyi birisin falan dedi.
ne yapayım arkadaşlar.
(bkz: Miyop)
(bkz: Hipermetrop)
(bkz: Astigmat)
Sen kim köpeksin beni seviyorsun. Kendini bana mı layık görüyorsun demenin kibarcasıdır.

Tipsiz olabilirsiniz.
görsel
yaktınız ciğeri.
(bkz: sevdiğim kız bana abi deyince)
'ben de seni arkadaş olarak görüyorum' dedirten cümledir.
Duygusal sınır koymanın kibarcasıdır.
Meali şudur.:
Hayatımda var olmanın sebebi sadece arkadaşlığındır.
Hayaller kuma, ayağını denk al!
Dedikten sonra arkadaşlık biter.
görsel
görsel
eşimin de ilk tanıştığımız zamanlarda bana söylediği cümle.
bu cümleden 6 ay sonra nişanlanıp, 1,5 sene sonra da evlendik.
işin güzel tarafı şu an hem en yakın arkadaşım hem de en değerli varlığım.
Kızların beğenmediği erkeklere yada

Erkeklerin beğenmediği kızlara söylediği bahanedir.
Nesinin kötü olduğunu anlayamadığım cümle. E madem sevgili olamıyoruz arkadaş da kalmayalım o zaman mantığı çok saçma. Karşı taraf seni arkadaş olarak görüyor ve sen ona başka bir duygu beslediğini söylüyorsun diye gururunu ayaklar altına almış olmuyorsun ki. Sadece hislerine karşılık bulamamış oluyorsun o kadar.
erkeğin mallığıdır, arkadaş kadın dediğin sürekli ilgi görmek isteyen ve ilgisiz kalınca çıldıran bir canlı. senin ona karşı meyilin varsa bunu anlar ve senle takılır, sen onun kişisel fantezilerini doyurursun ama bir gün gelir ki fazlasını istersin işte o zaman hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi davranan kız sana seni arkadaş olarak gördüğünü söyler. kibarca sana bu işin olmayacağını söyler yani. genelde olay böyle gelişiyor.
Eğer hoşlandığınız fakat açılamadığınız bir kişiden duymuşsaniz bu bir yıkımdır.
Ne yılanlık yatar bu cümlede.
arkadaş olarak görüyorum derler bi başka kız yapınca hemen senle ilgilenmeye başlarlar .
Çoğu arkadaşlığı bitiren cümle.

Sonrasında kırılan taraftan dolayı olsa gerek,

eskisi gibi samimiyet olmamaktadır.
bu cümleyi kim bulduysa umarım ölmeden önce en sevdiği arkadaşları tarafından teker teker sırtından hançerlenmiştir.
arkadaşlık kavramınızı s.keyim sizin!
ciğerim mesire alanı olmuş sen bana arkadaş diyorsun, lanet olsun arkadaşlık kavramına.
(bkz: tamam sakinim ben)
hayır şunu anlamıyorum arkadaş olarak görüyorsa zaten belli eder niye konuşuyorsunuz ki. bi bakışından anlaşılır zaten herşey seven belli eder her türlü. ayrıca genelde istiyende sevmiyordur canı sıkılmıştır karşısındaki alımlıysa hava falan yapmak istiyordur ondan uğraşıyordur bence.
Büyük ihtimal öncesinde bile arkadaş olarak görmeyip sonrasında da arkadaşlığın olmayacağı bir reddediş sözüdür.

Siktir git başımdan demenin kibar versiyonudur.

Alenen!