bugün

başbakan recep tayyip erdoğan'ın yeni anne bittisidir.

malumunuz kılıçdaroğlu, başbakanı kastederek "rüzgar eken fırtına biçer" demişti. başbakanın ise cevabı;
"neyin rüzgarını ektik ki fırtına biçeceğiz. yani birileri sana aynısı yaptığında ben de sana mı bunu söyleyeceğim. ama ben onun kadar edepsiz, alçak, ahlaksız değilim." şeklinde oldu.

şimdi başbakana soruyorum;
"ben onun kadar edepsiz, alçak, ahlaksız değilim" derken, edepsiz, alçak ve ahlaksız diye hakaret etmiş olmuyor musun?

eğer olmuyorsan bende çıkıp "ben onun kadar orospu çocuğu değilim." dersem, orospu çocuğu demiş olmam değil mi?

(bkz: güzel mantık)
ben edepsizim, alçağım, ahlaksızım ama onun kadar değilim cümlesinin eşanlamlısıdır.
bu konularda elime su dökemez anlamında demiştir.
Eee başbakan boru değil.
(bkz: onun kadar değilim)

edit: ekşi sözlükte 10 sayfa yorum yapılmış söze uludağda 5 entry girilmiş...ulan o kadar saydırdık ekşi şöyledir böyledir diye ama çoluk çocuk muhabbeti de bir yere kadar aq.gene gidecez galiba gurbete.
hırstan ve korkudan ne söylediğini iyice bilemez hale gelen bünyenin, prompter'ı bile utandıran söylemidir.
biraz daha azim eyle o zaman!
(bkz: ölmek üzere olan sırtlanın çılgın saldırıları)
(bkz: korkunun ecele faydası yok)
ben de bu lafı söyleyen kişi kadar .......... değilim.

noktalı kısmı istediğiniz gibi doldurun, nasılsa bu cümle kalıbını kullanınca küfür sayılmıyor.
ar damarının çatlaması durumudur. acil olarak hastaneye kaldırılması gerekmektedir.