bugün

evet efendim...

beraber binlerce savaşa girip sırt sırta çarpışarak kahrolası düşmanı ezdiğimiz, binlerce destanları olan paçalarından kahramanlık akan kürt kardeşlerimizin şu üstlerine gidilen günlerde haykırmaları gereken cümledir. kürt olmak onurumdur diye haykırmalı, seslerini duyurmalılar. ezilmiş halkların mücadelesinde onların yanındayım. yanınızdayız!
10.000 yıldır bu topraklarda bizim kürt kardeşlerimiz. onlara hakettikleri gibi davranmalıyız. hepimiz insanız, değerlerimizi kaybetmemeliyiz.

şerefli kürt halkının efsanelerini kimse küçümseyemez. bu böyle bilinsin!
ben hasta yatağımdayken bana kürt kardeşlerim yemek getirdi, arkama onlar koydu yastığı. herkez haddini bilicek. bu vatan için gerekirse ölürüz ulan!
(bkz: 5000 yıllık kürt tarihi)

kürt, övün çalış güven...
iyi güzel övün de şanlı tarihleriymiş ve eziliyorlarmış peh.
normal durumdur. ha kürt, ha türk, ha ermeni. hepimiz aynı dünyanın insanıyız.
ve hepimiz ırklarımızı, dinlerimizi, düşüncelerimizi utanmadan söylemeliyiz. sahip olduklarımızla gurur duymalıyız.
-ben kürdüm

-bravo işte demokrasi, işte özgürlük ,işte gerçek devrimci...

-ben türk'üm

-pis ırkçı defol. kafatasçı faşist. emperyalizm kuklaları!!
hep gurur duyuyoruz...

(ara: çanakkale kürt*)
(bkz: tutmayın küçük enişteyi)
olsun, olsun bir gripin çak bişeyin kalmaz denilesidir.
nerede doğduğun ,nerede doyduğun değildir önemli olan...zihniyet hemşeriliğidir!
'ne mutlu türküm diyene' diyen kişiye duyulduğu kadar, söyleyen kişiye saygi duyulmasini gerektiren sözdür. sen türk olmaktan gurur duyuyorsan o da kürt olmaktan gurur duyabilir, gayet normal bi durumdur, lakin önemli olan üstünlük takvadadir, zira müslüman bir amerikali, ateist bi türkten yeğdir.
(bkz: elhamdülillah müslümanim)
bir james brown şarkısını anımsatır.
(bkz: say it loud i m black and i m proud)
Biri söyleyince doğal hakkındır tabi, gurur duyman çok normal deniyor.

Biz türklük için aynısını söyleyince insan ırkı ile gurur duyar mı ne ilkelsiniz deniyor.

Millet bi garip vesselam.
Allahıma şükürler olsun ki.
defalarca bağıra bağıra haykıra haykıra söylediğim söz.
Git ırakta gurur duy.
Tüm dünyanın bilmesi ve kabullenmesi gereken söz. Açık ve net.