bugün

çok zaman geçti sevdamın buruştu elleri. bir tır kiralarsın artık çiğnersin beni sonradan hatırlarsın kitlemediğin kapılar gibi. Yüzün sürme oldu çektim hergün gözüne. hüznü en sık soğuk mevsimlerde giydim üstüme. Beni bu kadar önemseme, sıradan bi şairim işte bilmem adı günün ne. Ellerinden sihri alınmış bir büyücü gibi yalnız kaldım kalemde. dinle ölürayak bi şarkı yazdım ikimize. ben sevmek,sen tarzanca biliyosun aşkı bu yüzden çok sevdim seni ben, ey tertemiz her dilde sev beni şiirimin gizli öznesi adını sormasınlar bana söyleyemem benimsin sen.

ikram ettin bana 3 gün düşünüp tek bir cümleyi tanımlarda kalma sevda darmadağan olmak gibi, Ben çözülüyordum sen dibe uzaya uzayan buzul gibi yalnız bana ver seni ben israf etmem zerreni.

Çok kavga izim var benim masum değilim sen gibi. sen meleksin süt kokan bebek gibi kapat gözlerini, Nicedir karanlıktayım gözümü alıyor farların. seni bi kibrit kutusuna koyup dizelerime sakladım. Hüznüyle kibritleri ıslanan kibritçi kızın. birer birer kavrulacak helvamız biz gömülmeden. Tedirgin ettiğim için seni affet şimdiden pişmanım şiirselliğimden. ilk defa ve son defa istemiyorum aşık olmak birdaha inanamasanda kahramansın bana ve masalıma, Ya sen peşime takıl ya bana bi katil kirala anlamı yok sensiz hayatın günah değil ya insan sever. ateşe ver yak çakmağı;

''C?n'' barut tüpü tanker
Adam gibi seven kalbimi öyle çok kırdın ki sen..
sen bana yazmadığın sürece sana birşey yazmayacağım bundan sonra.
korkma,
hala nefes alıyor bu adam,
nefesinde 'toz zerrecikleri'...

seni çok yalnız bırakıyorum biliyorum..ben de bir o kadar yalnızım ama böyle olması gerek, böyle olmalı..sen böyle istiyordun, bak şimdi bana..korkma, bil yeter.
... giderek yalnızlaşıyorum. Bir şey sorma lütfen sadece paylaşmak istedim. Sana anlatmak iyi geliyor dedin. Zaten bir şey soramazdım. Neden diyemezdim üzülme ben varım hep seninleyim hep yanındayım diyemezdim. Evet seninleyken bambaşka hissediyorum, seni her gördüğümde her şeyi unutuyorum, senin yüzün asıldığında benim canım yanıyor, sen büsbütün üzüldüğünde ben paramparça oluyorum. Ama ben artık seninle olamam, yanında olmak da istemiyorum, seninle bir şeyler paylaşmak da. Anla beni diyemiyorum belki ama lütfen anla beni. Seni çok seviyor olabilirim her şeye rağmen dost olarak kalacaktık evet ama dostluk bitmeli bazen. işte tam da o an bu an. Beni affet.
Olmayacak bir hayale kaptırdım kendimi
Sonra kuşkular sardı bedenimi
Kocaman bir aşkın içinde kayboldum
Bulamam yolumu sen olmayınca
Yanımda kalsan hep yanımda olsan
Gitmesen dursan öylece baksan bana
Söz versen sözünden hiç dönmesen
Ömrüm boyunca hep beni sevsen
Ama çok zor bırakmazlar
Aşkımızı yaşatmazlar
Birbirimize kalkan olamazsak eğer
Olmayacak bir hayale kaptırdım kendimi
Sonra kuşkular sardı bedenimi
Yanımda kalsan hep yanımda olsan
Gitmesen dursan öylece baksan bana
Söz versen sözünden hiç dönmesen
Ömrüm boyunca hep beni sevsen
Ama çok zor bırakmazlar
Aşkımızı yaşatmazlar
Birbirimize kalkan olamazsak eğer
Bulamam yolumu sen olmayınca.
bugün için son entry. seni çok sevdiğimi bir kez daha söylemek istedim. günün birinde belki okursun.
benim sana baktıgım gibi bakabiliyor mu o da?

bakamıyor dimi?

bakamaz.
ses tonunu yediğim;
he şimdi söyle bana gittin ne oldu? bak üç gün ağladım bittin. artık o tatlı dilin, geniş omuzların ve şirin bakışların heyecanlandıramaz beni bilesin. finallerimden sonra(şimdi kendimi de düşünmek zorundayım) kendine bir sevgili bulmanı, mecnun gibi aşık olmanı ve onun seni göt gibi ortada bırakmasını diliyorum balım. o zaman aynı dille konuşabiliriz, bakarsın karşılıklı oturur içeriz. hatta o çaresiz hallerin seni seksi bile yapabilir. ama önce bir dibe vur. derslerine gelirsem bebeğim almancayı o narin poponu yırtsanda çözemicen sen. hayır benle ilgisi yok başarısızlığının vallahi salak bile olabilirsin. bunları yazarken sana o suratın gözümün önüne geldi birden, son defa söylemek istiyorum burdan sana 'yerim seni'. aslında yazarken vazgeçtim daha ben seni yemek bile istemiyorum. hadi avlan sen, ağlamadan da gelme bana.
seni sevmiştim ile başlıyorum, yazıp yazıp sildiğim mesajlara, nasılsın diyorum sonra sadece nasılsın, cevap gelmeyeceğini bildiğim halde yazıyorum nasılsın? sen asla görmüyorsun soru işaretinden sonraki beyaz boşlukta saklı sana olan tutkumu, bağımlılığımı, sana olan saplantımı.

ben sevdiğimi belli etmem asla, içimde yaşarım kızgınlığımı,kırgınlığımı,seni,sensizliğimi. biliyor musun? gece yatağa yattığımda kelimeler uçuşuyor aklımda dönüp durdukça yaklaşıyor, yaklaşıyor beynim içinde dönüyor tek fotoğraf karesinden hatırladığım yüzün, çocuksu sesin beynimin içinde dönüyor aşkım yaa deyişin.

geçen günkü mesajımı okudun mu? mutlaka okumuşsundur, hani ötekiler gibi cevap yazmadığın mesajım, acayip bir şey keşfettim sakın içme diyordum. bilmiyorum aklından ne geçti okuduğunda ama sana asla içme dediğimi içiyorum, her gün eve girmeden önce belki bu gece yatağa uzandığımda beynim içinden seni atmak için savaşmam, kendimle diye. ben seni çok sevmiştim sana hiç söylemesem de.

keşke telefonu elime alıp araya bilsem seni yavaş yavaş öldürmektense kendimi, tek korkum var. ya dersen arama bir daha beni işte o zaman öldürürsün görmemiştir mesajlarını ona olan sevgini diyen beni teselli eden kalbimi.

sana olan aşkımı kelimelere dökmek istiyorum belki anlarsın çektiğim acıyı, ama anlar mısın aşkımı anlatan kelimelerin anlamlarını.

nasılsın?
Bu nasil bi dengesizlik? Guluyorum..
uyandırmak istemediğim için arayamadım.*
herkes burada uzun uzun yazıyor ama senin dışında herkes hepsini okuyor.
o yüzden kısa yazıyorum, "seniseviyorum."
kar dindi
gerçekten dindi
ellerine bakabilirsin artık
t.u.

senden sonra bana da aynısı oldu canım benim. sen gittikten/geldikten sonra gibi bir sonra değil. zaman değil sırayla ilgili. sana olan bana da oldu diyorum. kendi başına gelmeden anlamıyormuş insan. anlayamadıkça anlatamıyormuş da pek tabii. seninle aynı saftayız artık. aynı düşünüyoruz diyorum yine de giremiyor muyum gözüne.

önemi yok diyorlar bazıları. burunlarını hafifçe göğe dikip bir önemi yok diyorlar. zavallı gibi hissettirmek zor be canım benim. anlıyorum ben seni rahat ol der gibi bakabiliyorum sadece onlara. egosu yüzünden ölen insan var, gelmiş bana önemi yok diyor. üzerine saygı bekliyor. o kadar bekliyor ki herkesin anlayabileceği kadar çok bekliyor. ben ona sadece susabiliyorum. dilimin ucuna gelenleri söylemek istemiyorum. biliyorum ki önemi yok diyecek. bir şey bilmiyor sadece önemi olmadığını düşünüyor. aslında düşünmüyor da sadece kabulleniyor. hiçbir önemi yok. bildik şeyler bunlar.

senden sonra birkaç şey daha oldu canım benim bu sefer zamanla ilgili bak. sensizlikle beraber oldu. olanlar seninle bayağı bir bağlantısız, yine de dinlemek istersen bir gün anlatayım. gerçi bu aralar havalar dinlemeye pek müsait değil, daha çok gülelim eğlenelim istiyor. daha çok gül daha çok eğlen ve aklını hep hayra yor canım benim.
ben bir tek kışın karpuzu, yazın portakalı özlerdim. şimdi de sen çıktın başıma.
önyargıdan nefret ediyorum deyipte nasıl bu kadar önyargılı davranabiliyosun merak ediyorum, dengesiz misin yoksa özenti mi?
çantandaki kekliğim. o yüzden sıçabildiğin kadar sıç ağzıma tamam mı?
bunu sana okuyacağını adım gibi bildiğim için yazdım.

sen benimle bi ilişkiye başlamaya kork, uzaktan yön ver, kendi çıkarlarına göre hareket et, ben başka insanları aklıma getiremeyim, unutturmak için hiçbir şey yapma, sonra bana hakaret et.

bu mudur?

acıma bana ama, acıma çünkü ben acınacak halde değilim. beni bırakmak istedin, ben de izin verdim, şimdi ne hala canımı yakıyorsun? suçum ne?

bu sana, başka kimseye değil. üstüne alın.
Aynaya bakabilecek yüzüm var benim
ya sizin ?
Beni yalnız bırakmanızı seviyorum !
Aniden hayatımdan çıkmanızı ,giderkende bi ton hüzün bırakmanızı seviyorum !
Çünkü kendime güvenim tam,aynaya her baktığımda içim rahat...
Yok ben yanlış yapmadım diyebiliyorum !
Çünkü ben yapmak istediklerimi yaptım.
Pişman olacağımı bildiğim hiç bir şey yapmadım !
"KEŞKE" yapsaydım demedim,ben herkesi çok sevdim
Haketmeyen çok kişi oldu !
Ama Boşver
hep sana benzeyen kadınlara aşık oldum,

hep sana benzeyen kadınların oynadığı filmleri, klipleri izledim,

senin giydiğin elbiseleri giyen kadınlara bile aşık oldum,

senin sesine benzeyen kadınlara boş yere laf kalabalığı yaptım,

bir kaç ay sonra gideceğim,

kötü mazimden uzaklaşacağım,

dutup zıfırdan başlarsın demiş ya ahmet kaya,

işte aynen öyle olacak,

işte aynen lekesiz aklın sonsuz güneş ışığı gibi olacak,

ama bir tek simanı silemeyeceğim bir tek onu,

sana benzeyen ama sen olmayan o belki de ailenin babası yapacak beni.

sikerim böyle aşkın ızdırabını.
biten bir aşkın ardından
söylenecek son söz şu olmalı:
- güzeldi yine de..

Ahmet Telli
özlemişim. *
bir gün daha sensiz bitti.
eski sevgili,
sana bunları yazma zorunlulugunda bıraktıgın için beni seni hiç affetmeyeceğim. zaten affetmeyecektim. bendeki de laf işte.
her neyse, rüyalarımda senle karşılaşmak istemiyorum artık.
hayatımı rüyalarımda bile siktiğin için senden nefret ediyorum, nefretim günden güne büyüyor.
koskocaman istanbul'un en dandik sokağında sevgilimle el eleyken seni görme durumunda bıraktıgın için bizi, ve kaçırdığın için tadımızı senden tekrar nefret ettim bunu da peşinen söyleyeyim.
siktir git artık olm, bıktım senden.

*

not: keşke yüzüne söyleyebilsem.
Bir umudum sende,
Anlıyor musun? *