bugün

senin kadar güzel bir yıl geçirmen dileğiyle...
Aslında daha da çok yazarım hatta en çok sana yazarım. aynı evin içinde hep bir aradayız ama söylenecek sözler bitmiyor, söyleyemediklerimi yazarım. Yani bir bıraksam kendimi, sana neler yazarım?

Hani güzel şeyler vardır hayatta; güzel bir sokak gibi, bebek kokusu gibi, ellerin cebinde nereye gittiğini bilmeden şehirde kaybolmak gibi. işte sen tam da böyle bir şeysin, olduğun yerde duruyorsun ve sadece var olman her şeyi güzelleştiriyor.

Fark etmezsin sen ama güldüğünde bir anlığına izlerim seni, gözlerinin içi dahi güler ve ben suratının aldığı o güzel halin ruhumdaki yansımasını kelimelere dökemem. ama hep gül sen.

Kafamı yastığa koydum, kokun sinmiş yastığa ve işte ben bu yazıyı sana yazdım. Daha da yazarım aslında...
Çok sıkıyorsun canımı dikkat et!
Ben bu yazıyı (bkz: gece rengi) yazdım " parmaklarına sağlık klavyeyi çok iyi parmaklıyorsun"
Bu akşam üzdün beni ama yine de seviyorum seni.
Ve evet.

Bazen bu başlığa denk geldiğim de dönüp dolaşıp aynı yere geldiğimi düşünüyorum.

Sanki bu başlık olmasa sana bir şeyleri anlatamayacağım.

Hoş, bugüne kadar bu başlığın altına ne kadar yazı bıraktıysam hiç birini okumadın ya neyse yine.

Yılbaşı geliyor.

O muhteşem zamanlardan çok daha uzak bir hal alıyor devir, bükre. Ve bense hala gün içinde seni bana hatırlatan küçük şeylerle efkarın dibine vuruyorum.

Bak ben yazıyorum. Küçükken yılbaşı geceleri elim cebimde karanlık bir sokakta yeni yıla seni düşünerek giriyordum ya hani?

Ben hala aynıyım değişmedim.

Onu bir söyleyim dedim işte.

Keşke okusan be.. Bir kere arabanın içinde dinledin ya mutlu ettin beni.

O zamandan beri gerçekten mutlu olduğum bi günü hatırlamıyorum.

Seninle konusmak bile mutlu ediyorsa bana kaçıp evlendiğimiz gün neler olur tahmin edemiyorum.

Neyse okumuyorsun zaten.

Melekler göndereceğim yanı başına.

Öperek uyandırsınlar seni.

Gecen güzel olsun.
seni seviyorum, kelimelere dökemeyeceğim kadar fazla, öyle özel, öyle güzelsin ki şaşırıp kalıyorum, tekrar hayran oluyorum. ne olur sevgilim, beni bensiz bırakma. ben sensiz bırakma. beni bizsiz bırakma. her zaman sev beni, hiç unutma. avuç içimi öpüyordun, başkasına sevdalanırsan öpme. ne olursun öpme. yanarım ben, katliam olur içim , keskin bıçak olur. güzel adam, sen hep güzel kal. seni seviyorum.
"eskiden mükafatı olan her şeyin şimdi bedelini ödüyoruz.
gri sabahlar dolaşıyor tepemizde. sabahlar tepemizde, geceleri ayaklarımız altına almışız.
ne çok şeyi ayaklarımızın altına alıyoruz, pek az şeyin yeri başımızın üstünde.

geceleri sevmek herkese nasip olmaz diyor tanrı. kimse duymuyor onu. gönderdiği vahiyler, gönderilene pek ulaşmıyor. muzdaribiz.
bazen aşık oluyoruz, bazen nefret ediyoruz, bazen ikisi birden oluyor.
meşguliyetlerimizi kendimiz belirlediğimiz sürece özgürüz. birine aşık olmak da buna dahil, birinden nefret etmek de.

bir şeylerin külünün izi kalmış gömleğimizde, uzanıp silkelemiyoruz. sert bir rüzgara ihtiyacımız var, şemsiyelerimiz hep tersine dönük.

güzel gözlü kadınlara şiirler yazıyoruz, okumuyorlar. güzel gözlü kadınlar, güzel gülen kadınlar, güzelliklerinin farkındalar. çirkin adamların onlar için yazdıkları umurlarında olmuyor. çirkinlik hala fiziksel. bu değişmeli.

-bütün bu meşguliyetlerin arasında ben, seni seviyorum frida. ara sıra birayı şişesinden içerken havaya kalkan burnun geliyor aklıma. tanrı böyle bir gezegen yaratmadı henüz. böyle bir şiire ilk kez denk geliyorum, kalkıp gidebiliyor oturduğu masadan..

-sığındığım yerler var, keşfedilmesinden korktuğum. başımı ellerimin arasına alıyorum.
gitarın tellerine vuruyorum ara sıra. bazen resmini koyuyorum karşıma. konuşmuyorsun frida, küs müyüz?

-görüyorum, hala bir yerlerde gülüyorsun yeşil yeşil. bu ormanları gözlerine sığdıran tanrı, beni seninle yan yana yürütemiyor mu? sadece soruyorum.
-sadece soruyorum tanrım. bak bu frida, bunu sen yarattın. adaletini sorgulamak gibi olmasın ama tanrım, beni de sen yarattın.

*yollara düştüğüm gecelerden geliyorum. özlediğim yerlerden. bilmediğim yerlerden, gitmek istediğim yerlerden, bayram sabahlarından, otogarlardan, tren garlarından, havalimanlarından, kavuşulan yerlerden, konuşulan yerlerden, gülüşülen yerlerden, şarap kadehlerinden, rüzgarda savrulan perdelerden, soğuk biralardan, filmlerden, sevilen müziklerden.. arkamı dönüyorum,
senin kapın.

kapalı..."
inşallah sen de benim gibi muradına eremezsin. Ben yandım sen de yan benim gibi. Hak etmiyorsun benim cesedimin üzerine saadet inşa etmeyi. Sen iyi olan hiçbir şeyi hak etmiyorsun.
içimde umutsuz bir umut ölüp de senden kurtulacağım günü bekliyorum. Senden nefret ediyorum.

Yarın değil, öbürgün de değil, belki sonraki gün de değil... ama bir gün Allah beni senden kurtaracak.
Taksideyim eve gidiyorum çok içtim yine bu gece doktor gelecekteki meslektaşım evlenme teklifi etti. Maviş gözlüm rus yavrum. Ama lanet olsun ki ben seni düşünüyorum yine onunlasındır şimdi şaraplar kadehler öpüşmeler. Yıva gibiydin bana sahi ne zaman bu kadar el oldun. Bendeki de aptallık ya neredeyse 2 yıl oldu. Hani sevmeyi bilmezdin gönlüm niye bu kadar vuruldun. Neyse sana mutluluklar. Hayatımın en nankör en aşağılık insanı. Cehennemin dibinde mutluluklar.
insan hissettierini konuştuklarıyla dost olabilirmiş, onlarla bir olabilirmiş...nazar değer belki susalım biz.
neden yazdım.

bilmiyorum.
görsel
ben bu yazıyı sana yazdım sevgili yazar. çünkü biliyorum ki burada neredeyse herkes birilerine bir şeyler karalıyor ve yazılan yazılardan bir tanesine bile ne özne ne de nesne olabiliyorsun öyle değil mi?

biliyorum, biliyorum...

ayrıca böylesine tatlı ve güzel biri olmana rağmen yalnız olmana anlam veremiyorum.

hadi gir koluma, bu gece seni şekerci dükkanına götüreceğim.
Yazmak için güçlü bir bahaneye ihtiyacın yok. Sadece yaz.
Biliyorum sen yine parmak uçlarında üşüyorsun..
Çok özledim seni. Senin adın klasik müzik olsun.
komple

yani isim fark etmez

yaylı olsun dinlerken uyuyayım.

Ha bir de saçlarım ile oynar mısın ?
Bir tek senin olman gereken zamanlarda ben sana hasret geceleri gündüz ettim.

Yoksun.
tadını özledim arayacağım yakınlarda bir sevişelim.
Bu yaziyi kizlara yaziyorum.Sevgilinizi her an arayip mesaj atip rahatsiz etmeyin.sonra ayrilinca depresyona giriyosunuz.
senin gibi gamsız değilim bu yüzden üzülüyorum. beni yarım bıraktın. artık mutlu neşeli şarkılar neşemi geri getirmiyor. evet gülüyorum kimse anlamasın diye. o sevdiğini söylediğin gülüşüm artık sahte. hoş gerçekten seviyor muydun yoksa sevmeye mi zorluyordun kendini onu bile bilmiyorum. umarım böyle mutlusundur.
Belikde öyle demek istememiştim. Ama olmasaydı keske.
senin gibi gamsız değilim bu yüzden üzülüyorum. beni yarım bıraktın. artık mutlu neşeli şarkılar neşemi geri getirmiyor. evet gülüyorum kimse anlamasın diye. o sevdiğini söylediğin gülüşüm artık sahte. hoş gerçekten seviyor muydun yoksa sevmeye mi zorluyordun kendini onu bile bilmiyorum. umarım böyle mutlusundur.
sensizlikten yoruldum.