bugün

hayat, bazen sorgulanmak ister, ya da sen istersin sorgulamak. bazen tüm bu pisliklerin içinde boğulursun, boğulur gibi olursun. ama hep o vardır aklının bir köşesinde.. o'dur seni hayatta tutan bazen.
aklını ruhunu başkasına devredip göçmek istersin bu dünyadan. ama değerlerin vardır yapamazsın. yapamazsın katarockt, benliğinin, kişiliklerinin ortasında kalmışsındır, hangisinin asıl sen olduğuna karar veremezsin, doğaçlama yaşarsın hayatı.
feleğin istediği de bu değil midir zaten. savurur seni istediği yere. karşı koyamazsın, koyamadıkça daha da batarsın, battıkça yine o aklına gelir tutar elinden çıkarır seni bataklıktan. ama teşekkür edemezsin ona etmek istersin ama sadece o olduğu için. içten içe kızarsın ona tekrar hayata bağlayan eline. çünkü yine başa sarmıştır düzen, tekrar yaşayacaksındır tüm kötü anları, hep arkandan vurulmuşlukları.
o ve bataklık arasında gider gelirsin. izler seni tüm dünya ama sen bilmezsin. herkesi iyi zannedersin, yardım çağırırsın kimse elini tutmaz o'ndan başka. işte o ki benim tüm benliğimin sahibi, annemden daha merhametli, babamdan daha korumacı yüce varlıktır o.
her zaman kalbimde ol bırakma beni bu kötü dünyada yalnız. nurunla birlikte....
ulan o kadar boşluktasın o kadar zavallısın ki iki bakışa kandın gene agzına sıçtın durduk yerde. bu sefer merak etmeyeceğim dedin dedin gittin hemen araştırdın buldun facebookunu twitterını, öğrendin nelerden hoşlandığını falanını filanını, daldın hemen hayal dünyasına derinlemesine. ilerde boşu boşuna onun doğum gününü hatırlayıp kendi kendine " aa böyle biri vardı napıyo ki?" diyeceksin sadece, diğerlerine yaptığın gibi.
kalbine hakim ol cocuk
umut daha tukenmedi
yuru yollari cocuk
yollar henuz bitmedi
inan, sakin ol cocuk
tanri seni terketmedi.
hala bi umit mi var
bekleeeee
sol yanin feryad eder
yineeeee
soyle bu kacinci ettigin
tovbeeeeeeeee!
o baskalariyla yapiyo sen neden yapmiyosun? neden denemiyosun? afedersinde mal misin?
nerede o sürekli arkasında durduğun mantıklılık, akıldan yana olan düşüncelerin lostlands?
olanaksız düşünceler içine girip, tuhaf hallerde olup, anı kaçırarak günlerini geçir sen! boşa konuşuyoruz biz burada..
sadece arada gidip gelen hallerden biri mi sadece? *
bok var biliyor musun, herşeyi bu kadar tak kafana. sanki yeterince düşünülmesi gereken şey yokmuş gibi, en ufacık ayrıntıları bile tak kafana. ye kafayı, geber git. gerizekalısın. harbiden diyorum.
neden kendime yazı yazayım o kadar sğlıklı bir insan değilim.
hersey degisecek. sen ne kadar degismez sansanda.
Kimle denedin lan ben bilmeden? Bu kadar hizli misin sen? insan bi haber verir.
Yürüyen enkazsın lan, her işin düzgün gider bir gönül işini beceremezsin amk.
malina etkisiyle yoğun baş ağrılarına tutulan bünyeye ilaçtan sonra bu aborjin duası iyi gelir:

http://www.youtube.com/watch?v=hMxt2gHtp1k&feature=share

seni ayakta tutmaya yetecek kadar
güzelliklerle dolu bir yaşam sürmeni dilerim.

aydınlık bir bakış açısına sahip olmana
yetecek kadar güneş diliyorum.

güneşi daha çok sevmene
yetecek kadar yağmur diliyorum.

ruhunu canlı tutmaya yetecek kadar
mutluluk diliyorum.
yaşamdaki en küçük zevklerin daha büyükmüş,
gibi algılanmasına yetecek kadar acı diliyorum.

isteklerini tatmin etmeye yetecek kadar,
kazanç diliyorum.
sahip olduğun her şeyi taktir etmene,
yetecek kadar kayıp diliyorum.
son 'elveda'yı atlatmana yetecek kadar 'merhaba' diliyorum...

ve ardından da çok sevdiğin kızılderili bilge, oriah mountain dreamer; ruhuna uzansın ve meditatif huzur tüm hücrelerinle akışa geçsin...

'Geçinmek için ne yaptığın beni ilgilendirmiyor;
Neyi özlediğini,
Kalbinin arzuladığı şeye kavuşmanın hayalini kurmaya cesaret edip edemediğini bilmek istiyorum.

Kaç yaşında olduğun beni ilgilendirmiyor,
Aşk için, hayallerin için, yaşıyor olma serüveni için
Bir aptal gibi görünme riskini göze alıp almayacağını bilmek istiyorum.

Ay'ının etrafında hangi gezegenlerin döndüğü beni ilgilendirmiyor,
Kederinin merkezine dokunup dokunmadığını, hayatın ihanetlerince açılıp açılmadığın, daha fazla acı korkusundan kapanıp kapanmadığını bilmek istiyorum.

Saklamaya, azaltmaya ya da düzeltmeye çalışmadan benim ya da kendi acınla oturup oturamayacağını bilmek istiyorum.

Benim ya da kendi neşenle olup olamayacağını, insan olmanın sınırlılığını hatırlamadan, bizi dikkatli ve gerçekçi olmamız için uyarmadan çılgınca dans edip coşkunun seni parmak uçlarına kadar doldurmasına izin verip vermeyeceğini bilmek istiyorum.

Bana anlattığın hikayenin doğru olup olmaması beni ilgilendirmiyor,
Kendi kendine dürüst olmak için bir başkasını hayal kırıklığına uğratıp uğratamayacağını; ihanetin suçlamasına dayanıp, kendi ruhuna ihanet edip etmeyeceğini bilmek istiyorum.

Güvenebilir ve güvenilebilir olup olamayacağını bilmek istiyorum.
Her gün sevimli olmasa da güzelliği görüp göremeyeceğini bilmek istiyorum.
Benim ve kendi hatalarınla yaşayıp yaşayamayacağını;
Bir gölün kenarında durup gümüş Ay'a "EVET!" diye bağırıp bağırmayacağını bilmek istiyorum.

Nerede yaşadığın ya da ne kadar paran olduğun beni ilgilendirmiyor,
Keder ve umutsuzlukla geçen bir gecenin ardından, yorgun, bitap da olsan,
çocuklar için yapılması gerekenleri yapıp yapmayacağını bilmek istiyorum.
Kim olduğun, buraya nasıl geldiğin beni ilgilendirmiyor,
Çekinmeden benimle ateşin ortasında durup durmayacağını bilmek istiyorum.

Nerede, kiminle, ne okuduğun beni ilgilendirmiyor,
Diğer her şey bittiğinde seni ayakta tutan şeyin ne olduğunu bilmek istiyorum.

Kendinle yalnız kalıp kalamadığını, ve o boş anlarda sana arkadaşlık eden kendini gerçekten sevip sevmediğini bilmek istiyorum...'
polemige girme. salakla salak olma.
tamam çok kızgınsın ve de çok haklısın, ama özledin kabul et...
evet kendime ithafendir.

aşık olmak senin neyine a be salak.
seni gerçekten çok seviyorum canımsın sen benim ya. dış kapının dış mandallarının gereksiz sözlerini takmayacak kadar da akıllıyım. herşeyim dört dörtlük yahu.
pazartesinin gelmesini ilk defa iple çekiyorsun ve bu seni çok heycanladırıyor ama sakin ol ve ilk maaşınla arkadaşlarına güzel bir yemek ardından nargile çek onlar herşeyi hak ediyor.
kalk git napiyosan yap artik ya. zikicem senide beyninide dusuncelerinide. mal misin lan sen gerizekali? bi kendine gel amk.
naber lan cacık? bayağı oldu konuşmayalı ama hala sıkıcısın lan sen. neyse öptüm.
neden o lanet olası iki arkadaşını bu kadar çok özlediğini anlayamıyorum. sadece birkaç gün oldu sevgilim olsa özlemem lan bu kadar.
moralin bozuk olduğunda arkadaşlarınla çektiğin videoları izleyim salak salak gülmen annen tarafından ruh hastası damgası yemene neden oluyor farkında mısın ?
disarida yururken etrafina bak biraz. Hem etrafina bakmiyorsun hem de kulaklikla yolun ortasinda yuruyorsun. O arabadaki genc sana karinca adimlariyla yaklasmasaydi oyle hafif carpmayla yirtamazdin. Bide o an o kadar komik olmalisin ki o genc bile kufretmeyip guldu sana, hadi yine iyisin sapsal. Ama bundan sonra dikkat!
uyu, yoğusam sabahın köründe kalkamayacaksın.
Bak cok guzel dedin. En iyisi icimde yasamak dedin. dimi ya kimse oraya karisamaz sonucta.
look deep inside yourself, there is a way to get rid of your problems. you can find it. i trust you.
güncel Önemli Başlıklar