bugün

bakın ben başörtüsü eylemlerine destek için katılmış sol görüşlü bir insanım.

bugün olsa yine yapar mıyım? cevabım evet. dün yobaz kemalistlerin yaptığı ötekileştirmeyi bugün oy verdiğiniz parti ''karşı taraf'' olarak gördüğü insanlara bir intikam mantığıyla uyguluyor. ileri demokrasi sloganıyla yola çıkanlar demokrasi ayıplarına hergün yenisini ekliyor. insanlar düşünceleri yüzünden tutuklanıyor, kitaplar, haberler... yasaklanıyor. ancak ne hikmetse sesiniz çıkmıyor.

inandığınız allah adına cevap verin. sizce bu olanlar ( adam kayırma, rant, özgürlüklere konulan setler...)

adil mi?
*;

--spoiler--
Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
--spoiler--

edit: atatürk'ün gençliğe hitabesi'nin nesini eksiliyosunuz lan hainler?
pişman değilim iyi ki oyumu ak parti ye vermişim. Çatla e mi?
boşuna çabalamışın...

çoğu okur yazar değil, kalanı da okuduğunu anlamıyor.
allah belanızı versin.
ne desem gg olur.
Ben susayım, siz anlayın.
yazıktır. olanları göremiyor duyamıyor yorum yapamıyordur. halk arasında bir tabir vardır allah kurtarsın yazık.
değerli kardeşim; senin oy verdiğin partiye bir defa, son seçimde oy verdim. daha önceki seçimlerde başka bir siyasi parti tercih etmiştim. ancak gerek akp nin iktidar icraatleri gerekse benim seçtiğim partinin ve diğer muhalefet partisinin beceriksiz ve aptalca muhalefeti, yeteneksiz ve yetersiz parti yönetimi son seçimde seninle aynı tercihi yapmamıza yol açtı.

oy verdiğimiz partinin icraatlerini genel olarak değerlendirdiğimde türkiye'yi silik bir ortadoğu ülkesinden söylediği sözün dünya üzerinde etkisi olan bir ülke haline getirdiğini görebiliyorum. ekonominin 2002 öncesine göre istikrar katsayısının nasıl arttığını görebiliyorum. sağlık hizmetlerindeki devrimsel iyileştirmeleri göremeyenin zaten gözü çıksın.

ancak rezil durumda bir eğitim sistemi devralıp rezilliği katlayarak devam ettirdiğini de görebiliyorum. her bakanlık bu şekilde ayrı ayrı değerlendirilebilir fakat uzatmayalım. peki bizim oyumuzu alan parti adı gibi gerçekten ak pak mı yoksa adam kayırma, kendi zenginini oluşturma, dikta eğilimi daha öncekilerde olduğu gibi (çok veya az) var mı.

ülkenin çehresinin çok değiştiği ortada. bu değişikliğin iyi mi yoksa kötü mü olduğu ise maalesef genelde değerlendiren kişinin dünya görüşüne bağlı oluyor. kökten ideolojist bir insana sen farklı düşünce sahibi olarak yatağına kahvaltı servisi yapsan yine yaranamazsın. yumurta az pişmiş der ve küfreder. ertesi gün yumurtayı çok pişirsen çaya bahane bulur amaç eleştirmek olunca. ancak bir icraat eleştirilecekse gözetilecek kıstas bu işi yapan kimmiş ona göre tavır alalım olmamalı. öz babamı eleştirebilmeli, düşmanımı takdir edebilmeliyim yeri geldiğinde. madem ki müslüman bir kimliğe sahibiz, efendimiz (a.s) dan öğrendiğimiz budur.

bırakalım onlar moğoltay'ın binlerce yandaşıyla kadrolaşmasını alkışlarken sana bana küfredecek kadar ikiyüzlülükte sınır tanımaz olsun. biz yine de kendimizden bir kişi bile torpille işe alınsa (alınıyordur da muhtemelen) ilk karşı duracak olmalıyız.

bu iktidar bizim oylarımızla seçildi. ancak doğrusuna doğru, yanlışına yanlış demesi gereken de ilk olarak biziz. ama zamanında onlar neler neler yaptı, şimdi devran bizim demek bize yakışmaz. onlar iktidarlarında her şeyi kendilerine hak görebilir, içlerindeki kin yüzünden ölümümüzden mutlu bile olabilirler (sözlükte yüzlerce ifade bulurum). bırakalım nefretlerinden ülser olsunlar. ancak bizim doğrularımız ilk önce kendimiz uymamız içindir.

lafı çok uzattım. ellerinden / gözlerinden öper, mübarek üç aylarda ülkemizin bekası için çokça dua etmemiz gerektiğini hatırlatırım.

kardeşin,
dalay lama
himaleyalar / tibet
katilleri koruyan insanlar benim gözümde katildir.

hepinizin elinde masumların kanı var, yaptıklarınızın vebalini asla ödeyemeyeceksiniz.
artık takım tutar gibi parti tutmayı bırakın, tapmanız gerek kişi o* değil, tanrı. vicdanınızı biraz olsun dinleyin, akp döneminin bana yararları ne oldu? bu yararlar sadece benim için mi yoksa tüm millet için miydi? akp'nin getirdiği hükümler kimlere zarar verdi, kimlerin canını aldı? bunları biraz oturun düşün. hala düşünme kabiliyetiniz kaldıysa tabi. sana dokunmayan yılan, bir gün sana da dokunucak dostum. ama inan biz senin gibi olmayacak, senin yanında olacağız.
--spoiler--
sağlık hizmetlerindeki devrimsel iyileştirmeleri göremeyenin zaten gözü çıksın
--spoiler--

benim gözüm çıkmış olabilir. zira işyeri hekiminden olduğum muayeneye 8 tl ödüyorum ilaç alırken. akp iktidarı ile bağlantılı özel hastaneler bir bir ihya oldu. yine sizin döneminizde hastaneye hasta getiren kişiye eğer ölürse hastanenin hiçbir suçu yoktur diye imzalar attırıldı. hastane tabelalarından t.c ifadeleri kaldırıldı, kanser ilaçları karaborsa oldu.

getirilen bir randevu hizmeti için yatıp kalkıp şükretmemiz gerekiyorsa allah tuttukları ne varsa altın etsin diyeyim artık.
Sana küfür etmeyeceğim çünkü sen zaten başlı başına bir hakaretsin. Sana vicdansız demeyeceğim çünkü sen teröristleri alkışlayan insansın. Sana vatan dugusundan bahsetmeyeceğim çünkü sen rantına bakan bir kitapsızsın. Sana kaz dağlarından, parklarımızdan, 3 kuruşluk kalmış şehrin ortasında insanlara hediye olarak sunulmuş yeşilliklerden bahsetmeyeceğim çünkü sen bir körsün.

Sen varya sen deccalsin.
Küfretmeyiiiin. Küfredilecekse siz etmeyin, biz eniyi şekilde küfür etmesini biliriz..
RTE şivesiyle..
Siz gerçeklerin yalnızca samanyolu tv de gösterilenler mi olduğunu sanıyorsunuz? Bakın biz sizi kazanmaya çalışıyoruz. Burasi suriye degil mısır değil. Açın yabanci basında yazılanları, ve onları akpye yakın medyayla karşılaştırın. Sizi kandırıyorlar. Eve kandırıyorlar. Sizin dine karşı duyarlı olduğunuzu biliyorlar. Bakın peygamberimiz diyor ki, kıyametin koptuğunu bile görsen elindeki fidanı dik. Istanbulda ege de ve akdenizde orman kalmadı kardeşlerim. Ağaçlarınki can degil mi. Otel ya da avm uğruna ağaç katli caiz midir? Biz on yıldır ayni şeyleri söylüyoruz. Ama size de ihtiyacımız var bunu unutmayın. Saygılar.
sizin de gözünüz açılacak sonunda. orada polisin öldürmeye çalıştıklarının sizin düşmanınız değil, komşunuz, kahvede muhabbet ettiğiniz adam hatta çocuğunuz olduğunu göreceksiniz yakında.
insanlarımız ölüyor, kimisi parçalanarak, kimisi tazyikli suyla.

Ağaçlarımız yıkılıyor, kimisi motorla, kimisi bulldozerlarla.

Yok olmaya yüz tutuyorsun insanoğlu, kapitalist düzende temiz bir havan bile olmayacak, çoluğunu çocuğunu gezdirebileceğin bir bahçen olmayacak.

Şimdi sana soruyorum, elini vicdanına koy, bana dokunmayan yılan bin yaşasın deme, ülken zihniyeti boş insanlarla dolu, insana insan gözüyle bakmayan hayvanlarla dolu, sokak köpeğine bile biber gazı sıkan paralı askerle, bir bok bilmeyen, sadece sistem yalakası olan akil insanlarla, eylemler sürerken güzellik yarışması izleyen televizyon lanetine hapsolmuş bireylerle dolu.

Bir kez daha düşün, şimdiyi değil, geleceğini, yarınlara bırakacaklarını düşün. Belki sen de insan gibi insan olmayı öğrenip, aramıza katılırsın.
şimdi beynini bıraktığın yerden al ve onu yeniden düşünmeye zorla..

sonra bir daha bak Türkiye ne halde ?
ülkenin yarısına yazılmış yazıdır. hitap kitlesi geniştir.
AKP gelmeden önceki dönemide biiyoruz.ne halt yedikleri belli olmayan adamları dikkat ederseniz iktadara AKP geldikten sonra yani 2002'den bu zamana kadar nası geliştigimizi görüyorsunuzdur heralde tabi kör degilseniz.iMF'ye borçumuz bitmek üzere kısacası her yönden geliştik bu taksim olaylarıda AKP'ye cekemeyenlerin agaç adı altında doga adı altında yaptıkları şerefsizliklerdir.
ne de iyi etmişsiniz de akp ye oy vermişsiniz. işte yüzde 50 sizlersiniz. başka altenatif var mı, hiç kızmaya darılmaya gücenmeye gerek yok, adamlar bir proje üretemiyorlar, daha bu sene yeni yeni ihtiyaç sahipleri akıllarına geldi de ramazan da gıda paketi dağıtmaya, mahallelerde iftar vermeye başladılar. bir de utanmadan fasülyeye pirince makarnaya oy topluyorlar diyerek akp ye saldırıyorlardı işte gördüler anya ile konya'yı. bayramda memleketine gitmiş sayın kılıçdaroğlu, deniz gezmiş parkı'nı açmış hayırlı uğurlu olsun.
başıma bir iş gelmeyecekse, hepinizden nefret ediyorum.
Akp ye oy ve gönül vermiş kişilere yazılan yazılardır.

Şimdi 800 lira asgari Ücret alıp dünya nın en pahalı akaryakıt ını kullanmaktan nasıl memnun oluyorsunuz.

Kul hakkı yiyen bir partiye oy vermeyi düşünüyor musunuz?
salak mısınız oğlum?
Bırak ın artık bu partiyi.
görsel